Žďár nad Sázavou druhý v celorepublikovém srovnání Město pro byznys

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav je podnikatelsky nejatraktivnějším městem v České republice. Ukázal to srovnávací výzkum Město pro byznys. Stříbrnou příčku obsadil Žďár nad Sázavou. Srovnávací výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice. Humpolec se propadl, ale stále v první desítce.

Stříbrný Žďár nad Sázavou těží z vysoce nadprůměrného nárůst počtu ekonomických subjektů a také nadprůměrným počtem firem v přepočtu na tisíc obyvatel. Z ekonomických ukazatelů je třeba vypíchnout nadprůměrný podíl výdajů, které radnice věnuje na oblast bydlení, stejně jako na veřejnou dopravu. Především se ale dvacetitisícové město dostalo na čelní příčky výborným výsledem v části výzkumu, která se zabývá přístupem veřejné správy. Má kvalitní webové stránky z pohledu podnikatele, velmi dobrý scóring úředních hodin, tedy počet úředních hodin, během kterých si mohou podnikatelé, ale nejen oni, dojít vyřídit vše potřebné, a skvěle dopadl Žďár v testu elektronické komunikace. Ten prostřednictvím několika vln fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje kvalitu a včasnost odpovědí, které odcházejí směrem k podnikatelům ze živnostenského úřadu.

V patnáctce nejlepší měst jsou z Vysočiny ještě osmý Humpolec, dvanácté Velké Meziříčí a třináctá Jihlava.

Srovnávací výzkumMěsto pro byznys už třináctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR. Pořadí se vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. V celorepublikových výsledcích jsou v letošním ročníku poprvé zohledněny podmínky života v regionech. Místo dobré pro podnikání by totiž mělo být i dobrým místem pro život! Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem Stavební skupina EUROVIA CS a Svaz měst a obcí ČR.

Čtěte dále:   Humpolec má ambulantní nízkoprahové centrum, s provozem pomůže Tříkrálová sbírka

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotbalisté Sokola Lanžhot porazili v zápase Moravskoslezské divize D na domácím hřišti Humpolec 3:0.

Po Zář 20 , 2021
Po třech úvodních kolech to s Lanžhotem nevypadalo nejlépe, když měl na svém kontě nečekaně tři porážky. Poté se však jeden ze spolufavoritů soutěže zvedl a nyní drží sérii čtyř výher v řadě. Po výhře 3:0 nad Humpolcem jsou už svěřenci trenéra Jaroslava Hílka na páté příčce divizní tabulky. Za zmínku určitě […]
Fotbalisté Sapeli Polná (v červených dresech) v úterním přípravném utkání deklasovali rezervu Humpolce 7:3

You May Like

Témata