Železniční nádraží v Humpolci se možná dočká rekonstrukce

Pokud nedojde k nějakému omezení železniční dopravy mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem, město Humpolec plánuje, že přispěje na rekonstrukci místního železničního nádraží. Toho by se nádražní budova mohla dočkat v příštím roce. „O této záležitosti už jednáme zhruba čtyři roky, ale zastupitelé tento návrh vždy zamítli,“ uvedl humpolecký místostarosta Tomáš Křišťan.

Zastupitelům tak bude v rámci přípravy rozpočtu na příští rok předložen nový návrh investovat do rekonstrukce nádraží zhruba 300 tisíc korun.
„Myslím, že by mohl návrh projít, jelikož nádraží je opravdu ve špatném stavu, především sociální zařízení,“ komentoval starosta Jiří Kučera. „Stanice je vstupní bránou do města, takže i když budeme investovat do cizího majetku, slouží toto zařízení jak občanům města, tak turistům,“ dodal humpolecký starosta.
Větší část financí pak samozřejmě poskytne i majitel železničního nádraží, tedy České dráhy. Ty by se však bez účasti města do rekonstrukce sami nepouštěly.
Na nádraží by mělo vzniknout například nové sociální zázemí, nová dlažba, či chodníky. V plánu je i okrasná zeleň.

Zdroj: MF-DNES

Čtěte dále:   Krize na humpolecké radnici: ANO vypovědělo koaliční smlouvu, z jednání s opozicí ale vycouvalo. Město zůstává bez starosty

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

tisková zpráva: Bernard již dnes překonal výstav piva roku 2002

Pá Lis 21 , 2003
Humpolec, 21.11.2003 – Rodinný pivovar Bernard dnes překonal svůj loňský výstav nepasterizovaného piva 108 820,4 hl. Čtěte dále:   FOODMANIA 2023

You May Like

Témata