Žižkova ulice v Humpolci se už brzy dočká rekonstrukce

7

Po zasedání zastupitelstva Humpolce, které se konalo minulý týden, je už jasné, jak bude vypadat rekonstrukce Žižkovy ulice.

Hlavní inovací bude zřízení centrálního parkoviště v dolní části ulice. „Je odtud přístup na obě humpolecká náměstí, nové parkoviště by mohlo sloužit turistům. Plánujeme proto poblíž zřídit také veřejné toalety," předeslal starosta Jiří Kučera.

Zákaz nahradí jednosměrka

Chystané změny se dotknou i  vrchní části ulice, to znamená od Horního náměstí ke křižovatce s ulicí Na Stupníku. Chodník po levé straně, bráno z pohledu od náměstí, nahradí podélná parkovací místa a horní zákazovou značku vystřídá upozornění na jednosměrný provoz.

Každému se tento nápad nelíbí. „S otevřením části Žižkovy ulice jako jednosměrné od náměstí nesouhlasím. Řidičům, kteří se chtějí dostat na Havlíčkovo náměstí, by se tak sice zkrátila cesta, ale mám obavy, že se zvýší hluk. To by bylo nepříjemné hlavně pro obyvatele sídliště Smetanova," míní František Svoboda, který bydlí nedaleko.

Dosud byl vjezd do horní části ulice s výjimkou dopravní obsluhy zakázán. „Řidiči však zákaz nedodržovali, proto bude zjednosměrnění lepším řešením," řekl starosta.

Asfalt zmírní hluk

Hlučný provoz zastupitelé zvážili při rozhodování o povrchu rekonstruované ulice, ale úpravy čekají jen spodní část s budoucím novým parkovištěm.

Parkovací místa zřejmě budou ze žulových kostek, chodník v žulové mozaice a průjezdnou část pokryje asfalt, který by měl hluk zmírnit.

Nyní, ve fázi vypsání výběrového řízení na zhotovení prováděcího projektu, je podle Kučerových slov na řadě hledání projektanta, který rekonstrukci dopodrobna rozvrhne. Až poté nastoupí docentra Humpolce stavební dělníci.

„Rozpočet na letošní rok počítá pouze s penězi na zhotovení projektu. Samotná rekonstrukce bude zahrnuta nejdříve do rozpočtu na rok 2013, a to je i termín, kdy by nejdříve mohla být dokončena," dodal starosta.

Čtěte dále:   Lidé se stejnou krevní skupinou. Náměstí v Humpolci rozduněly historické skvosty

Někteří obyvatelé Humpolce ještě nemají o plánu zastupitelstva tušení, přestože byl záměr opravy ulice vyvěšen na internetových stránkách Váš názor – Humpolec a otevřen komentářům od 26. března do 30. dubna.

Nikdo však v určené době příležitosti vyjádřit svůj názor na rekonstrukci nevyužil. „O plánované rekonstrukci vůbec nic nevím. Ale myslím, že by stačilo opravit povrch dlážděné silnice a chodníku, který není v dobrém stavu. Jinak bych nic neměnila," uvedla Vladimíra Juházová z Humpolce.

V souvislosti s úpravami humpoleckých ulic zmínil starosta Jiří Kučera také záměr vracet historicky významným místům s menší frekvencí provozu povrchy z kamenných kostek.

„V letošním roce to bude ulice Příčná, v dalších letech pak ulice na Zichpili v blízkosti tolerančního kostela," uzavřel.

Autor: Dominika Dufková, Aneta Slavíková – Deník Pelhřimovska – http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/zizkova-ulice-v-humpolci-se-uz-brzy-docka-rekonstrukce-pe12.html

Žižkova ulice v Humpolci

Žižkova ulice v Humpolci Autor: Aneta Slavíková

Axl

7 thoughts on “Žižkova ulice v Humpolci se už brzy dočká rekonstrukce

 1. Kolik míst k parkování vznikne po rekonstrukci?
  Snad to mírně zacelí ztrátu z prostoru před hotelem Fabrika.

     1. Na té ulici a chodníkách není jediná vada , kostky se hodí do centra města . NESOUHLASÍM

     2. Koukám , že peněz na zbytečné a mnohdy nesmyslné projekty je stále dost . Stačí to na 30dní pověsit někam na internet a když se nikdo neozve hurá na to . doufám že to dole odnese i pár stromů a místo nich tam muže být nějaká zrezlá krabice …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

DOTAČNÍCH PROGRAMY Z ROZPOČTU MĚSTA HUMPOLEC NA ROK 2013

Čt Čvn 28 , 2012
Zastupitelstvo města Humpolec na svém 11. zasedání dne 20. června 2012 svým usnesením č. 223/11/ZM/2011 rozhodlo o vyhlášení zahájení řízení o poskytování finančních prostředků na podporu neziskové, kulturní, vzdělávací, sociální a sportovní činnosti formou dotačních programů z rozpočtu Města Humpolec. Čtěte dále:   Příběhy našich sousedů v Humpolci

You May Like

Témata