Zkáza lesů z pětadvaceti metrů. Zřícenina Orlík nabízí dechberoucí výhledy

Zachovaná hranolová věž, zbytky opevnění nebo černá hradní kuchyně. To vše čeká na návštěvníky zříceniny hradu Orlík u Humpolce s rozhlednou. V posledních měsících jsou pohledy do okolí z pětadvacetimetrové věže spíše smutné. Kůrovec prakticky nechal zmizet veškeré okolní lesy. Za snímky děkujeme Ladislavu Plavcovi.

Zřícenina je volně přístupná bez průvodce, ale vstupné se tu vybírá. Při procházkách mkolem hradu je třeba dbát zvýšené opatrnosti právě kvůli svozu vytěženého kůrovcového dřeva.

Během června je hrad možné navštívit od čtvrtka do neděle a ve svátky, vždy od 10 do 17 hodin. Plné vstupné stojí 40 korun, snížené 30 korun a rodinné 80 korun.

Z vyhlídky zříceniny Orlík u Humpolce je vidět, jak se kůrovec podepsal na okolních lesích. Smutný pohled z krásné věže.
Z vyhlídky zříceniny Orlík u Humpolce je vidět, jak se kůrovec podepsal na okolních lesích. Smutný pohled z krásné věže.

Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/ctenar-reporter/zkaza-lesu-z-petadvaceti-metru-zricenina-orlik-nabizi-dechberouci-vyhledy-202106.html

Čtěte dále:   Hrad Orlík se s turistickou sezonou loučil ranou z děla. Podívejte se

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tragická nehoda u Štoků: čelně se po ránu střetla dvě osobní auta

Čt Čvn 3 , 2021
Ve středu 2. června krátce po 5.30 se mezi obcemi Petrovice a Větrný Jeníkov na silnici II/131 u Štoků odehrála tragická nehoda. Čelně se tady střetla dvě osobní auta. V jednom z nich zemřel 51letý muž na místě – ještě před příjezdem záchranářů, druhého – 19letého těžce zraněného řidiče přepravil vrtulník do […]

You May Like

Témata