Zlatý Ámos: Hledá se nejoblíbenější učitel

2

téměř železnou pravidelností je každoročně vyhlašována anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos.

Už jen měsíc – do konce roku mohou žáci a studenti základních a středních škol zasílat přihlášky svých kantorů do této soutěže. „Na Vysočině se o základní a následné středoškolské nebo učňovské školství stará více než 6,5 tisíce učitelů. Není lepší reklama a podpora regionálního školství, než spokojení žáci a studenti, kteří mají zdravý respekt ze svých pedagogů, kteří jsou jim nejen vzorem, ale i přáteli,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

 
 

Pravidla 21. ročníku ankety Zlatý Ámos jsou stejná jako v minulých letech. Přihlašovat své oblíbené učitelky a učitele mohou pouze děti – žáci a žákyně základních a středních škol. Do přihlášky je nutné napsat stručnou charakteristiku navrhovaného pedagoga, popsat jednu společnou příhodu a připojit podpisy sta osob, které s nominací souhlasí. Čas na odeslání přihlášky je do 31. prosince 2013.

 

Přesto ale letošní ročník přichází s jednuou novinku – udělování krajských Ámosů. „Už jsme si to vyzkoušeli v minulém ročníku, osvědčilo se to a tak jsme vlastně jen upřesnili pravidla,“ říká za organizátory Slávek Hrzal. Titul bude porota udělovat na regionálních kolech. Podmínkou je, že z jednoho kraje musí být navrženi do ankety minimálně tři pedagogové. Podle informací vyhlašovatelů proběhnou regionální kola v lednu a únoru 2014. Začátkem března se vítězové regionálních kol setkají na semifinále a 28. března 2014 z nich porota na veřejném finále vybere Zlatého Ámose a výherce zájezdu do Legolandu. Zároveň dětská porota zvolí svého Dětského Ámose a ani v novém ročníku nebude chybět volba Ámose sympaťáka. Jedním z oceněných může být paní učitelka nebo pan učitel z Vysočiny.

 

Více informací: www.zlatyamos.cz

Formulář přihlášky: http://zlatyamos.cz/formular-prihlasky

 

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

2 thoughts on “Zlatý Ámos: Hledá se nejoblíbenější učitel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Vstupenky jako vánoční dárek

Po Pro 2 , 2013
Od 3. prosince bude v infocentru Humpolec zahájen předprodej na tři představení, která se budou konat v lednu a únoru následujícího roku

Témata