Zlepšete území Humpolecka v letech 2021-2027

Zajímáte se o dění ve vašem městě či obci? Chcete ovlivnit rozvoj území Humpolecka, ve kterém žijete?

Vyplňte krátký dotazník, který je zaměřen na zjištění toho, co byste si přáli ve vaší obci změnit a na jaké oblasti je třeba se v budoucnu zaměřit. Výstupy z anonymního dotazníkového šetření dáme k dispozici představitelům všech obcí z území Humpolecka, kteří s nimi pak budou moci dále pracovat.

Zde je odkaz na dotazník: http://humpolecko.cz/strategie-rozvoje

Aktuálně Místní akční skupina (MAS) Společnost pro rozvoj Humpolecka připravuje aktualizaci strategie  rozvoje území, která se týká všech 25 obcí z území Humpolecka. Strategie na základě průzkumu z území stanoví oblasti, na které poté bude moci naše společnost vyhlašovat dotační výzvy, kam si mohou podat žádost o dotaci subjekty z území (podnikatelé, obce, školy, spolky,…).

V uplynulém období (2014–2020) byly výzvy zaměřeny například na oblast cestovního ruchu (oprava kostela sv. Jiří v Řečici, oprava studny v rajské zahradě Kláštera v Želivě), bezpečnost dopravy (vybudování chodníku na Rozkoši, v Kalištích, v Koberovicích a ve Starých Bříštích), vybavení škol (rekonstrukce minimlékárny při Školním statku v Humpolci, altán pro venkovní výuku ZŠ Senožaty). Přispěli jsme k rozvoji komunitního života, tím, že jsme prostřednictvím naší výzvy částečně pomohli financovat vybudování Polyfunkčního komunitního centra vedle kina. Z Operačního programu Zaměstnanost byly zaměřeny výzvy na čtyři oblasti. Zafinancovaly se dva příměstské tábory pro děti a to při Mateřské škole a základní škole Bambi a při Klubu českých turistů, Šlápoty Hněvkovice. Podpořili jsme fungování neziskové organizace Medou, z.s., které rozběhlo projekt „Sociální rehabilitace“ a činnost dalších dvou společností.

V rámci výzev z Programu rozvoje venkova jsme se zaměřili na dotace pro drobné zemědělce, kteří si pořídili obraceč píce, nosič kontejnerů, naháněcí ohradu a stroj do zemědělské výroby. Výrobce potravin si prostřednictvím dotace zakoupil zařízení na vyrábění, uzavírání a zavařování masových konzerv či automobil. Výzvy byly také zaměřeny na drobné podnikatele. Podpořili jsme oblíbenou humpoleckou hospůdku Na Mlýnku či rozšíření ubytovacích kapacit Hotelu Černý kůň. Dva truhláři z území díky zprostředkované dotaci investovali do moderních strojů a pil, které usnadní jejich výrobu. Humpolecký velkoobchod se stavebninami si zakoupil vysokozdvižný vozík pro usnadnění manipulace s materiálem.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: V Humpolci ukážou, jak bude vypadat Spolkový dům. Představí výsledky soutěže

V neposlední řadě jsme v uplynulém půlroce vyhlásili výzvu pro projekty škol, školek, obcí a spolků. Školská zařízení budou mít nové interaktivní tabule, herní prvky na zahradu školky, vybavení kabinetů pro učitele či šaten pro děti v MŠ. Obce či hasičské spolky pořídí obleky a vybavení pro hasiče, obce a spolky vybaví kulturní domy, či vybudují nový chodník na hřbitově.

Chcete ovlivnit, na co bychom se měli v novém období při vyhlašování našich výzev zaměřit? Vyplňte prosím krátký dotazník a pomozte nám vybrat, na co bychom se měli v novém období při vyhlašování výzev zaměřit. Dotazník je z důvodu aktuální covidové situace pouze v online podobě. Budeme rádi, pokud informace o něm budete šířit mezi svou rodinu a známé a případně jim s jeho vyplněním pomůžete. Čím více odpovědí získáme, tím přesněji budeme moci naši připravovanou strategii zaměřit.

Děkujeme za spolupráci. Kolektiv MAS Společnost pro rozvoj Humpolecka.

Dotazník můžete také načíst pomocí čtečky QR kódů v telefonu a rovnou začít vyplňovat.

http://www.humpolecko.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Studie ukazuje, jak by v budoucnu mohl vypadat sportovní areál v Okružní ulici

Čt Bře 11 , 2021
Nahlédnout, jaké jsou možnosti budoucího rozvoje území, a koncepčně přistoupit k dalšímu rozvoji sportu ve městě. Čtěte dále:   Humpolecké trhy

You May Like

Témata