Zlíňáci testují – Food Mania 2024 je za námi

8

Letošní ročník humpoleckého gastrofestivalu Food Mania 2024 se uskutečnil v Humpolci minulou sobotu. Nám se podařilo na něj do Humpolce dorazit a navštívit ho. Jaký byl? No podle nás se to moc povedlo.

Upozorňuji že následující řádky jsou náš subjektivní osobní názor na celou akci, který se nemusí shodovat s tím vaším. Ale tak už to na světě chodí.

Jako veliké plus celé akce jsme ocenili uspořádání festivalu v parku Stromovka. Ta akce se sem opravdu hodila a park na ní byl jako stvořený. Samozřejmě oproti náměstí je zde i mnohem více místa. To způsobilo že davy lidí se po parku pěkně rozprostřely a tak měl člověk takový volnější pocit. Další výhodou parku bylo, že i když zde bylo velké množství stolů s lavičkami, tak pokud bylo všude plno, tak jste si pěkně dřepli do trávy a užili si jídlo jako takový správný piknik. Toho prostě na humpoleckém náměstí nedosáhnete. Také návštěva festivalu s naším psiskem tímto byla mnohem příjemnější. Pejsek se nervózně neproplétal mezi davy a užil si festival na pohodu s námi. Za toto palec nahoru, určitě správná volba.

Co se týká jednotlivých stánků a food trucků a jejich kvality, je posouzení asi na každého. My jsme však byli vcelku příjemně překvapeni. Samozřejmě jsme nemohli a neměli možnost vyzkoušet všechno. Ale snažili jsme se a zde je náš názor.

Velikou radost nám udělal a moc nás potěšil stánek Rybárny Praha. Ten byl opravdu zajímavý a lákal pozornost krásnou vůní moře a pohled na mořské potvory. My jsme zde ochutnali dvě jídla. Nejprve jsme si dali jejich rybí polévku bujabézu. Ta byla na pohled krásná, voňavá a také velice chutná. Úžasný poctivý domácký vývar z mořských plodů. Našli jsme zde kus ryby, kus humříka i slávku. Polévka nám moc chutnala. Na to jaké měla v sobě ingredience nám dokonce požadovaná cena za misku připadala dost malá. U tohoto stánku jsme pak také ochutnali jejich ústřice. Čerstvé, chlazené, krásně zakáplé citronkem. Navíc pán co nám je otevíral nás ještě mile pobavil. Myslím si že je super, že zrovna tento stánek se zde objevil. Protože upřímně, kde jinde v Humpolci ochutnáte čerstvé ústřice? Cena za ústřice byla na Humpolec asi dost vysoká. Ale když si uvědomíte tu kvalitu, tu čerstvost, tak asi i oprávněná. A rozhodně to stálo za ochutnání. Děkujeme. Tento stánek nás asi zaujal nejvíce a udělal nám fakt radost.

Já jako milovník hot dogů jsem samozřejmě nemohl vynechat stánek z corndogy (to je vlastně hot dog, ale místo v rohlíkové bulce je ve smaženém kukuřičném těstíčku). Kluci od „Thebrotherscorndog“ je očividně umí. Ochutnali jsme dva. Jeden pálivý z párkem na styl Jalapeño, a druhý vegetariánský, kde byla uvnitř místo párku mozzarella. Ten sýrový byl chutný, něco na způsob smaženého sýra :-). Sýr byl uvnitř krásně horký a a pěkně se táhl. Jenom mi přišel poněkud sušší a hůře klouzal do krku. Mě by se k němu prostě hodila nějaká zajímavá omáčka, byt třeba ve formě sprosté tatarky. Ale to už by jsme z toho asi ten smažák dělali moc.  🙂 Zato Jalapeño varianta byla super. Párek kvalitní a moc dobrý a ty papričky tomu dávali skvělý říz. Navíc posyp ve formě rozdrcených tortilla chipsů, tenhle corndog byl prostě boží.

Trochu zklamáním pak pro mě byly hot dogy od jihlavského Lumini Hot Dog. Ty bohužel ve své nabídce měly většinou jen hot dogy plněné trhaným masem. Toto bych zakázal. Žádný hot dog s trhaným masem prostě neexistuje!!! V hot dogu musí být párek!!!! Tomuto říkejte sendvič nebo tak něco, ale ne hot dog. 😉 Jejich jediný hot dog s párkem byl Fresh dog. Ten byl opravdu obrovský a nadupaný spoustou zeleniny a litry omáčky. Bohužel párek samotný se mi nezdál moc kvalitní. Navíc některá z omáček nebo přísad na mě měla podivnou pachuť a chuťový ocas, který mi tam trochu vadil. Škoda.

Čikýýýýýýýýýýn, džerked čikýýýýýýýn hýýýýýr!“ 🙂 Clyde’s Jamaican Kitchen neboli Clydova jamaská kuchyně již je takovou stálicí food festivalů v Čechách. Nechápu jak to stačí všechno objíždět. Tento chlapík je prostě svérázný správný jamajčan, jehož pokřikováváni a přivolávání ke stánku je prostě nezaměnitelné. Jeho kuchyni dobře známe již z jiných festivalů, přesto jsme neodolali a dali si jeho grilované krevety se sezónní rýží. Cena poměrně vysoká, ale bylo to dobré. Krevety čerstvé, krásně pikantní, rýže zajímavá a nevšední. Tohle je jistota, která nás nikdy nijak neurazí.

Ochutnat jsme ještě zašli do Máminy africké kuchyně. Tady jsme si dali jen takové malé „africké tapas“ abychom ochutnali zajímavosti – maniok (africký brambor), smažené hovězí a smažený africký banán. No tady nám moc nechutnalo, pro mě osobně to byl spíše otřesný zážitek. Hovězí maso totálně suché, tvrdé, nežvýkatelné. Smažený banán pro mě byla blemtavá hmota, která mě také nejela a i maniok byl dost hutný a tvrdý. Tohle mi vůbec nechutnalo a bylo největším zklamáním co se jídla týče.

Pak jsme ještě ochutnali mexický sendvič Machette z food trucku jehož název si již bohužel nepamatuji a ani na fotce název nemám. To bylo zase velice fajn. Bageta plněná trhaným vepřovým masem, dobře naplněná zeleninou a omáčkami. Docela hodně pálivá – já prostě pálivé můžu. Co mě dost bavilo byla ta zapečená mexická bageta nebo sendvič, nebo jak to nazvat. Bylo to něco jiného, netradičního, ne takové bagety a sendviče na které jsme většinou zvyklý.

No a více už se toho do nás bohužel nevešlo. Mohli jste si zde také v několika stáncích zakoupit zajímavé potravinářské produkty. Červíci a hmyzáci jsou už takovou stálicí na každém food festivalu, zakoupit jste si mohli také různé omáčky, paštiky, pálivé chilli dochucovadla. Nás osobně velice zaujal sušený sýr, jako český originální produkt.

Co se týká nápojů, tak jsme dopoledne ochutnali výbornou kávu od holek z Rosetta coffee. Silná dobré espresso ve správné velikosti, pan Plešatý by měl zcela jistě radost. 😉 Pak jsme ochutnali pivko z Kamenického pivovaru – to bylo fajn. No a kluci z baru co byl uprostřed parku kousek od podia nám namíchali luxusní Virgin Mojito. To byla radost pít a moc nám chutnalo a krásně nás osvěžilo.

 

Na festivalu bylo k dispozici také mnoho zábavy pro děti. Ty moc hodnotit jako bezdětná rodinka nemůžeme. Nicméně nabídka zábavy pro ratolesti se nám zdála docela pestrá. Skákací hrady, kolotoče, pletení copánků, malování na obličej, tetování henou. Myslím si že příležitostí pro zabavení ratolestí tu bylo dost a dost. Na podiu probíhal i nějaký kulturní program, ale ten také nemůžeme hodnotit, jelikož jsme mu absolutně nevěnovali pozornost. My jsme hold na to žrádlo! 😉

Co říci závěrem? Za nás se jednalo o moc příjemný a povedený gastrofestival. Výběr stánků a food trucků byl velice rozmanitý a zajímavý. Během letošního roku jsme již navštívili dvanáct food festivalů po celé republice a myslím si že tento patřil k těm nejpovedenějším. Asi se mu ještě vyrovnal festival Chutě zlínského kraje v Kromeříži, kde se nám také velice líbilo. Nicméně tam byly mnohem větší davy a čekací doby na jídlo byly dost strašlivé. Takže prozatím zcela jistě asi přeci jenom u nás Food Mania Humpolec vede. Za to patří organizátorům a sponzorům obrovský dík. Humpolečtí můžou být hrdi, že takovýto festival v Humpolci mají a mají možnost ho navštívit a ochutnat ty dobroty. Myslím si že mnohá jiná města, a to i podstatně větší, můžou Humpolci tento svátek jídla závidět. A to je super. Tak držíme palce ať to vydrží a třeba se uvidíme i příští rok. A mohl by klidně být i dvoudenní, aby toho člověk mohl ochutnat ještě více.

A jak se na festivalu líbilo vám? Co jste ochutnali, co vás zaujalo? A co vás třeba zklamalo? Napište nám!

Axl

8 thoughts on “Zlíňáci testují – Food Mania 2024 je za námi

 1. Kolik vám Rýzner musel zaplatit.
  Zavřený silnice, bordel všude kam se podíváš, chápu pana Karla Kratochvíla, že takovouhle bejkárnu nechtěl pustit do našeho hezkýho parku, který se tímto jenom ničí. Tyto akce patří na náměstí nebo ať si to Rýzner uspořáda na Másilku a může spojit food manii a humpolecké moře v jednu akci.
  Za mě nikdy více. Doufám, že tyhle akce si už bude Ryzner dělat v Praze. Stačí, že dnes bude zase bordel na osmičce a u nás Na rybníčku nikdo nezaparkuje, to bych zakázal taky ty jeho vernisáže, stejně tam nikdo z Humpolce nechodí.
  Jediná akce, která má smysl je Bernardfest, který je pro místní a ještě oživuje náměstí. Těším se za týden to bude akcička👍👍👍

  1. No zrovna včera večer jsem doplatil hypotéku. A dneska ráno si objednal novýho Dustera. Zaplatil jsem cash. Ty jo úplně se v těch penězích od Rýznera koupu. 😉

   Bože, Božínku! Mrzí mě že Vás ta akce irituje a je moi Vás trochu líto. Ale opravdiu jen malinko. My jsme si tam užili pěkný den, ochutnali dobroty a bylo to super. Jestli Vy jste nasraný a naprděný seděl doma Na Rabníčku, a u televize Vás rušil ruch z parku je Váš problém.

  2. Přesná data sice nemám, ale domnívám se, že buduva Osmičky i budovy v daném bloku jsou starší jak paneláky.
   Tak by asi bylo férovější pro výstavy zakazát parkování lidem z paneláků.
   P.S. Je to myšleno jen jako nadsázka, tak ať Vám z toho neklepne až to budete komentovat.

  3. Takže ty oživuješ náměstí tím že se naleješ, a pak všechno pokropíš, případně to ještě vylepšíš šavlí, ne? Tak to je kultura za 500 Kčs. Už se na to těšíme.

 2. Myslím si, že Stromovka je právě pro tyto akce rozhodně lepší jak náměstí. Je třeba pochopit že náměstí v podobě jak bývalo kdysi je už nenávratně ztraceno. Snahy o oživení jsou iluzorní. Nepomůže ani možný vodní prvek, který neustále někteří občané a aktivisté protlačují.

  1. no uvedeny vylev na tema bernard je nejlepsi a ryzner je debil je na stejne urovni jako prispevky z opacneho spektra. s racionalitou nemaji nic spolecneho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tenis: Dorostenci Milevska nestačili na lídra soutěže z Humpolce

Po Čvn 17 , 2024
Jasnou záležitostí bylo dnešní utkání dorostenců TK Milevsko proti prvnímu Humpolci, který v Bažantnici zvládl všech devět zápasů. Potkaly se dva celky z opačných konců krajského přeboru I, když Milevsko všechny zápasy prohrálo a Humpolec všechny vyhrál.
Humpolečtí chtějí nové tenisové kurty. Budou o nich jednat radní

You May Like

Témata