Zookoutek v Kletečné ovládly tahanice

7

ookoutek v Kletečné ovládly spory mezi jeho provozovatelem Ladislavem Váňou a jeho bývalými pomocníky Dominikem a Danielou Kouckými.


Ti Váňu obvinili z týrání zvířat, on zase tvrdí, že mu vzali peníze.

Manželé Koučtí, kteří na Pelhřimovsku údajně chtějí pomáhat zanedbávaným zvířatům, se do Váňova útulku  nechali „naverbovat" jako pomocníci za byt a stravu.

Ve zvířecím azylu však vydrželi pracovat pouhých pět dní. Prohlašují, že Váňa zvířata chová v nevyhovujících podmínkách, dostatečně je nekrmí a některá žijí i v prostředí, kde si mohouzpůsobit zranění.

„Například jeden ze psů – německý ovčák – měl v kotci skleněné střepy, o které si poranil tlapku a Ladislav Váňa k němu odmítl zavolat veterináře," vylíčila Daniela Koucká.

Stejně se podle jejích slov majitel zookoutku zachoval i v případě nemocných koní.  „U těch Váňa konstatoval, ať klidně chcípnou," dodal Dominik Koucký s tím, že pokud nějaký obyvatel útulku skutečně uhynul, tak s ním Váňa nakrmil jiná zvířata nebo ho zahrabal do hnoje. „Tak to udělal i v případě mrtvého telete," uvedl Dominik Koucký.

Krádež peněz

Váňa ale tato napadení popírá a považuje je za nehoráznou lež. „Myslíte si, že kdybych týral zvířata, tak by pes Míša urazil po svých sedmdesát kilometrů, aby se ke mně vrátil?" hájil se Váňa činem psa, který před nedávnem obletěl celou republiku.

Jak vzápětí dodal, manželé Koučtí podle něj sami nejspíš nemají čisté svědomí. Ladislav Váňa je podezřívá z krádeže peněz, které měl schované na péči o zvířata.

„Vzali mi čtyřicet tisíc korun a ještě k tomu nářadí," přiblížil Váňa, který celou věc nahlásil na policii v Humpolci. Jak sdělila policejní mluvčí Hana Kotková, podle Ladislava Váni ke krádeži došlo ve středu, což je poslední den, který Koučtí v zookoutku strávili.

Čtěte dále:   Humpolec vyhlásil soutěž na proměnu Spolkového domu a školy v Husově ulici

Uvádí to v oficiální stížnosti na Ladislava Váňu, se kterou se ve čtvrtek obrátili na Městský úřad v Humpolci. „Podnět jsme zaznamenali a předali Krajské veterinární správě v Jihlavě," potvrdil Jiří Fiala, tajemník humpoleckého městského úřadu.

Jak dodal ředitel jihlavské krajské veterinární správy Božek Vejmelek, podnětem se budou zabývat. „Situaci prošetříme, a pokud shledáme nějaká pochybení, tak případ předáme zpět humpoleckému městskému úřadu, na kterém bude, aby udělil případné sankce," vysvětlil Vejmelek.

Autor: Nela Kyselová – Deník Pelhřimovska – http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/zookoutek-ovladly-tahanice-pe12.html

Ladislav Váňa - ilustrační foto

Ladislav Váňa – ilustrační foto Autor: Deník/Archiv

Axl

7 thoughts on “Zookoutek v Kletečné ovládly tahanice

 1. Pan Váňa dělá sice asi celkem záslužnou činnost, ale v totálním chaosu a bordelu. Až jednou to nebude moci dělat, tak to bude město Humpolec – čili nás všechny občany jako daňové poplatníky stát statisíce korun za likvidaci toho „bordelového zookoutku“, která bude muset proběhnout dle zákonů a dalších předpisů. Jsem zvědav jestli i potom na něho budou novináři z Blesku , NOVY a dalších médií psát pochvalné ódy a jestli i potom budou milovníci zvířat vozit také městu finanční dary na likvidaci, tak jako teď po každé reportáži v tisku či televizi. Takto si záchrannou stanici pro zvířata opravdu nepředstavuji a pan Váňa se sice snaží a asi to myslí upřímně, ale dělá to totálně špatně a média mu ještě fandí. Bohužel tento jeho koníček bude jednou pro město Humpolec obrovským problémem a to nejenom finančním . A že by to tam i teď fugovalo podle norem, o tom každý kdo se tam byl podívat opravdu silně pochybuje. Kdo tam nebyl, nechť se tam podívá a udělá si obrázek a úsudek sám.
  P.S. zvířata mám rád. Ale i zvíře potřebuje buď volnost a přírodu , nebo péči se vším všudy …..

  1. Pro město byla jistě větší zátěží likvidace spadlé střechy stadionu.Kdyby se úředníci rozhoupali a raději pořádně pomohli dotacemi na zmodernizování prostorů,případně pomohli i radami.Jenže Kletečná,kde sídlí zookoutek je bohužel jen v místní části města a na ty se raději nikdo nedívá.Být ten zookoutek na Zlaté podkově,tak se všichni přetrhnou.

    1. Nesouhlasím s tím, aby z mých daní Město Humpolec jakkoli dotovalo tento nesmyslný koutek – byl jsem se tam podívat opravdu jen a jen bordel …

   1. Víte, problém je v tom, že i kdyby se v tomto útulku postavilo třeba 100 nových krásných klecí pro zvířata, tak budou během velice krátké doby plné zvířat a bude problém ještě větší. Pěkný den. Pavel Koubek

     1. Již mnoho let kolem tohoto problému modré vedení města jen přešlapuje.
      A Karel na to nemá koule tuplem. Jenže ten problém bobtná a bude jen dražší a dražší pro město až vybuchne…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Koncert kapely Turbo na letním parketu v Kalištích

Po Čvc 2 , 2012
Jako předkapela zahraje NESBEND. Samozřejmostí je výborné občerstvení! Čtěte dále:   Humpolecká grilovačka již tento pátek v parku Stromovka

You May Like

Témata