Zprovoznění nově modernizovaných komunikací v severozápadní části Kraje Vysočina

Na řadě úseků v těchto dnech probíhá předávání modernizovaných komunikací do režimu předčasného užívání. V severozápadní části našeho kraje budou od 1. září otevřeny modernizované úseky frekventovaných silnic II/523 mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem a II/347 mezi Světlou nad Sázavou a Dolním Městem.

II/523 Jihlava – Větrný Jeníkov

Přesně podle časového plánu probíhají práce na modernizaci silnice II/523 mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem v délce 9,2 km. Úplná uzavírka v tomto úseku skončí 31. srpna 2015 a už 1. září ráno budou moci po nové silnici jezdit všechna vozidla. Na projekt s názvem II/523 Jihlava – Větný Jeníkov s celkovým rozpočtem ve výši 62 miliónů korun má Kraj Vysočina přislíbenu dotaci z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Ze stejných zdrojů bude také podpořen navazující úsek silnice II/523 Větrný Jeníkov – Humpolec s předpokládanými celkovými výdaji ve výši 70 miliónů korun. Práce zde pokračují a hotovo by mohlo být v polovině září. O zprůjezdnění bude Kraj Vysočina informovat na svých webových stránkách.

 

II/347 Světlá n. S. – D1, 2. stavba – úsek č. 1

Další modernizovanou komunikací je silnice II/347 v úseku mezi Světlou nad Sázavou a Dolním Městem v rámci projektu II/347 Světlá n. S. – D1, 2. stavba – úsek č. 1.  Úplná uzavírka na tomto úseku skončí 31. srpna 2015 a od 1. září bude spuštěn provoz. Projekt s celkovými výdaji přibližně za 86 miliónů korun bude spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Stavba v celkové délce 3,7 km přímo navazuje na již realizovaný projekt II/347 Světlá n. S. – D1, 1. stavba v úseku Kejžlice – Čejov a je součástí postupně modernizované komunikace II/347 mezi městem Světlá nad Sázavou a dálnicí D1.

Čtěte dále:   Prezident si v Jihlavě vyzkoušel biatlonovou střelbu, při běhu ho chytila křeč

.

.

 

ROP

 

 

 

 

  • Více informací Iveta Hartmanová Pavlů nebo Tomáš Pípal, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na hradě Orlíku se bude budkovat

St Zář 2 , 2015
Kromě zážitků z prohlídky zříceniny středověkého hradu, si můžete v sobotu 5. září odnést z hradu Orlíka nad Humpolcem i vlastnoručně zhotovenou ptačí budku Čtěte dále:   Hygienici zakázali koupání v Sedlici. Kvalita vody je horší i jinde na Vysočině

You May Like

Témata