Sníh je stále jěště životu nebezpečný

Zima na Vysočině stále trvá a nechává o sobě vědět tragickým způsobem. Už devátou oběť si na samém prahu jara vyžádala ve Vilémově, kde zhruba šedesáticentimetrová vrstva sněhu v sobotu odpoledne zabila sedmiletého chlapce.

Neštěstí se stalo u rodinného domu, kde otec řezal u kolny dřevo a jeho dva synové mu pomáhali. Na mladšího z nich se nešťastnou náhodou z přístřešku zřítil šedesáticentimetrový sněhový převis, který chlapce zcela zasypal. Chlapci selhaly všechny základní životní funkce, zastavilo se mu srdce, nedýchal a byl v bezvědomí. Při příjezdu záchranářů byl chlapec v kritickém stavu, bez známek života. Při resuscitaci se srdeční činnost podařilo obnovit a byl převezen na anesteziologicko- – resuscitační oddělení pelhřimovské nemocnice. Lékařům se ale nepodařilo obnovit mozkovou činnost a chlapec v sobotu večer svým zraněním podlehl. Případ vyšetřují pelhřimovští kriminalisté. Zkoumají, jakým způsobem k tragédii došlo a zda jí nebylo možné předejít. Přesnou příčinu úmrtí určí až pitva.

I v dalších dnech hrozí akutní nebezpečí padajícho sněhu ze střech domů. Proto je na místě zvýšená opatrnost.

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Se sněhem mizí i trosky

Po Bře 27 , 2006
Zima na Vysočině stále trvá a nechává o sobě vědět tragickým způsobem. Už devátou oběť si na samém prahu jara vyžádala ve Vilémově, kde zhruba šedesáticentimetrová vrstva sněhu v sobotu odpoledne zabila sedmiletého chlapce. Neštěstí se stalo u rodinného domu, kde otec řezal u kolny dřevo a jeho dva synové […]

Témata