V Pelhřimově by měl být babybox

Do konce roku budou v Česku nainstalovány další dva nové babyboxy (ten první v nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně), kam rodiče mohou odložit nechtěné novorozence. Babybox v Pelhřimově má být zprovozněn 21. prosince, zatím ale na jeho pořízení chybějí peníze.

Občanské sdružení Babybox pro odložené děti, zastoupené Ludvíkem Hessem, podepsalo před několika dny smlouvu s ředitelem nemocnice v Pelhřimově. Cena jednoho zařízení činí zhruba čtvrt milionu, Ludvík Hess věří, že se finance na schránku pro odložené novorozence podaří včas získat.Babyboxy v Česku fungují více než dva roky. V současnosti v zemi fungují čtyři odkládací schrány a zachránily už osm dětí. První babybox byl v tuzemsku otevřen v červnu 2005 v GynCentru v Praze Hloubětíně.


 

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Soud začal zkoumat pád stadionu v Humpolci

St Říj 10 , 2007
Do konce roku budou v Česku nainstalovány další dva nové babyboxy (ten první v nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně), kam rodiče mohou odložit nechtěné novorozence. Babybox v Pelhřimově má být zprovozněn 21. prosince, zatím ale na jeho pořízení chybějí peníze. Občanské sdružení Babybox pro odložené děti, zastoupené Ludvíkem Hessem, podepsalo […]

Témata