Radní Zdeněk Chlád zahájil jubilejní 25. Bramborářské dny

V Havlíčkově Brodě dnes odstartoval už 25. ročník Bramborářských dnů

Na akci, která přesahuje hranice Kraje Vysočina se sjelo na tři sta odborníků z Čech i zahraničí, své produkty v brodském kulturním domě prezentuje asi třicítka firem. „Hlavně díky této akci můžeme Vysočinu stále ještě považovat za bramborářský kraj. Zásluhu na tom má především zdejší Výzkumný ústav bramborářský, který ve spolupráci s Českým bramborářským svazem s nadšením a pílí sobě vlastní pořádá Bramborářské dny už čtvrt století,“ řekl při dopoledním zahájení Zdeněk Chlád, krajský radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

 

 
 

Prestižní zemědělská akce začala odborným seminářem Brambory 2015, na které odborníci řešili například letošní růst cen. „Farmářská cena konzumních brambor se aktuálně pohybuje mezi 6 až 7 korunami, při takzvaném prodeji ze dvora je mezi 9 a 10 korunami. Oproti loňsku jde o výrazný nárůst z důvodu nedostatku brambor v celé Evropě, který způsobilo dlouhotrvající sucho,“ vysvětluje tajemník Českého bramborářského svazu Josef Králíček.

 

Součástí Bramborářských dnů je tradičně i vyhlášení soutěže Bramborářský květ Vysočiny, do které se letos zapojili studenti osmi škol z celé republiky. Vítězný pohár nakonec získal Jiří Holešovský ze Střední zemědělské školy Benešov. Zítra budou Bramborářské dny pokračovat prodejní výstavou na Havlíčkově náměstí.

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

Radní Zdeněk Chlád zahájil jubilejní 25. Bramborářské dny

Čtěte dále:   Tipy na víkend na Pelhřimovsku. V Humpolci i Pacově si pochutnají na zabijačce

zdroj: www.kr-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

STROMOVKA - ozvěny urbanistické soutěže 2014 - Studenti FA ČVUT - Městský dům

Út Říj 27 , 2015
Pátek 30.10.2015 – Neděle 29.11.2015 Čtěte dále:   V Humpolci bude jídlo. Vrací se festival rekordů. Tipy na víkend na Pelhřimovsku

You May Like

Témata