Letošní rok je v mnoha ohledech jiný než ty předchozí.
Do našich životů zasáhl COVID 19, a to doslova do všech jeho oblastí. Jsou přijímána opatření, která ovlivňují snad všechny naše činnosti, výkon práva myslivosti nevyjímaje. Ministerstvo zemědělství, jako ústřední orgán státní správy myslivosti, vydalo společně s Ministerstvem zdravotnictví stanovisko k textu Usnesení vlády České republiky, přijatému dne 26. 10. 2020. Jeho plné znění lze najít na webových stránkách Ministerstva zemědělství. V Kraji Vysočina je v současné době 525 honiteb a 7814 držitelů platných loveckých lístků trvale vykonávajících v honitbě právo myslivosti.
Ze stanoviska ministerstva zemědělství mimo jiné vyplývá, že nejen individuální lov, ale i lov společný (ať už drobné, nebo spárkaté zvěře) lze realizovat, samozřejmě za dodržení určitých podmínek. Mezi ně patří například zdržení se navazujících a souvisejících společenských shromáždění. Účastníci lovu jsou povinni dodržovat příslušná opatření – nošení roušek, dodržování dalších hygienických zásad, jako je zdržení se podávání rukou atd. Ve stanovisku se zároveň na dotčené osoby apeluje, aby zodpovědně zvažovaly nutnost provádění těchto činností a usilovaly, aby se konaly jen za účasti nezbytného množství osob.
S ohledem na trvale se vyvíjející situaci lze doporučit sledovat aktuální stav na webových stránkách Ministerstva zemědělství.
- Více informací: Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
Krajský úřad Kraje Vysočina; www.kr-vysocina.cz
Post Views: 0
Út Lis 3 , 2020
Hledáte pro sebe a svou rodinu kvalitní bydlení v Humpolci? Nabízíme Vám byt o velikosti 3+1 v ulici Lužická nedaleko samotného centra města. Byt prošel v nedávné době rekonstrukcí, takže je zde nová koupelna a kuchyňská linka. Další výhodou je prostorná komora, kterou nalezneme v chodbě a zasklená lodžie pro […]
Já bych řekl, že to je zbytečná otázka. Myslivci jsou nejsilnější organizací v republice, v obou parlamentních sněmovnách jich je 281, tzn. oni mohou, co chtějí.
Myslivci vždy mohli co chtěli. Především se v lese chovat jako dobytek.
Jak dobytek se v lese chovají bezohlední motorkáři a čtyřkolkáři. Ne myslivci.
Jj
Ti také
Dříve myslivecké právo bylo pevně spjato s vlastnictvím pozemku. Což se v době bolševizmu změnilo a zatím nebyla síla to změnit na původní stav z první republiky. Jako např. Rakousko, Bavorsko apod. Myslivci, většinou bydlící v paneláku, umí jenom krmit před kazatelnou prasata siláží a naplnit si mrazák. A to, že zemědělci rozryjí komplet louku to je už netrápí…. :/