Altán, hřiště, v plánu i kavárna. Stromovka v Humpolci bojuje o titul Park roku

18

Park Stromovka, který se nachází na okraji městského centra v Humpolci, je mezi dvanáctkou míst, jež soutěží o titul Park roku 2021. Uprostřed parku vzniká uzel na křižovatce hlavních cest, kde architekti navrhli pavilon s kavárnou a galerií. Vedle altánu v prostoru se sezením se rozkládá atypické dětské hřiště.

Mezi zahradními a krajinářskými díly letos bojuje o prvenství také Zámecká zahrada a park Oslavany na Brněnsku a Křížový vrch v Hustopečích na Břeclavsku .

Kromě hodnocení odborné poroty mohou místa získat i cenu veřejnosti. Lidé mohou hlasovat na webu www.parkroku.cz až do 15. října. „Cílem soutěže je najít díla, na nichž můžeme ukázat trendy v zahradní a krajinářské tvorbě,“ uvedla ředitelka pořadatelského Svazu zakládání a údržby zeleně České republiky Jana Šimečková.

Mezi dvanáctkou nominovaných jsou městské parky v Olomouci, Praze, Prostějově či Plánské nábřeží. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 21. října v Pardubicích.

Altán, hřiště, v plánu i kavárna. Stromovka v Humpolci bojuje o titul Park roku
Altán, hřiště, v plánu i kavárna. Stromovka v Humpolci bojuje o titul Park roku

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/altan-hriste-v-planu-i-kavarna-stromovka-v-humpolci-bojuje-o-titul-park-roku-202.html

Axl

18 thoughts on “Altán, hřiště, v plánu i kavárna. Stromovka v Humpolci bojuje o titul Park roku

   1. Město zajistilo renesanci toho parku, za naše společné peníze. Na to už jste zapomněl/a? Aktivním Machkovým, kterým patří uznání (mimochodem, je to jen jejich altruismus, z vlastní kapsy?) poskytuje prostoru dle libosti, což je správně. Ale schválně, jaké je Vaše doporučení? Co byste navrhoval/a, aby město dělalo, když tedy dle Vás „nedělá nic“? Jistě mohou Vaše fundované nápady a podněty přispět k pozvednutí kulturního a společenského života ve městě. Nic neni černobílé a byť nejsem zdaleka ztotožněn s mnoha kroky vedení města, tady myslím že zaslouží za poslední roky celkem uznání. Krásný večer. Ovčan

    1. To je tezke hodnotit. Jina cast lidi by zase uvitala Stromovku bez Machku a jejich podnikani. Proste jen tichy, klidny park. To je zivot.

  1. presne. park se vlastne revitalizoval uplne sam. mesto jenom zdaleka prihlizelo. no a pak prisli spasitele Machkovi…..

   1. Asi tak nějak
    Ono se to nějak postavilo, renovovalo, někdo to zaplatil, nevíte kdo?
    A pak přišla všespásná Platforma a zaplať pánbůh te to projekt spasila, protože jinak by to tam zelo prázdnotou, klidem, hezkou travou

 1. Park je hezký a nový, ale už dostal pár zásahů od počasí a od nevychovaých dětí co stále demolují záchody. Aktivity Platformy jsou hezké, ale neberou ohled na lidi co musí v 5 ráno vstávat do práce.

 2. Občané Humpolec hlasovat nebudou, protože si park opravit nepřáli, že je to zbytečné a drahé. Není to tak dlouho co se tu o tom diskutovalo. Holt malomesto😛

 3. A nevite nekdo jak to vypada s planovanym obchvatem Humpolce? Teda jestli je porad jeste planovany…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Osm ocenění pro humpolecký pivovar z Londýna

Út Zář 21 , 2021
Řezaný Jantarový ležák z Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci vyhrál svoji kategorii jedné z nejprestižnějších světových degustačních soutěží World Beer Awards 2021 v Londýně. Celkově získala piva z humpoleckého Rodinného pivovaru Bernard v Londýně osm ocenění.
Osm ocenění pro humpolecký pivovar z Londýna

Témata