Amfetamin, kokain, marihuana. Policie za dva dny zastavila tři řidiče, kterým vyšly pozitivní testy na drogy

Jeden byl chycen i v Humpolci.

Policisté na Vysočině během dvou dní odhalili hned tři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem drog. Alespoň tedy podle pozitivních testů, které vykázaly přítomnost amfetaminu, kokainu i marihuany.

První případ se odehrál v pondělí 24. ledna kolem desáté hodiny večer na ulici Svatovojtěšská v Havlíčkově Brodě. Policejní kontrole neušla dvacetiletá žena, která řídíla auto značky Peugeot. „Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Výsledek dechové zkoušky byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy, který byl pozitivní na amfetamin. Policisté ženu vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, s čímž souhlasila,“ říká Stanislava Rázlová, mluvčí policistů.

V další jízdě již řidička pokračovat nesměla a případ policisté zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy.

Podobný případ se stal také v úterý 25. ledna, kdy policisté kolem půl desáté dopoledne v Jihlavě zastavili na ulici Znojemská osobní automobil Škoda. Jeho třiadvacetiletý řidič se na výzvu podrobil testu na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. „Výsledek byl pozitivní na amfetamin a kokain. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil a v další jízdě již pokračovat nesměl. Policisté případ šetří jako přestupek na úseku dopravy,“ dodává k druhému případu Stanislava Rázlová.

Ve stejný den kolem půl jedenácté policisté v Humpolci na Masarykově ulici kontrolovali osobní automobil značky Seat. Jeho čtyřicetiletý řidič se v rámci kontroly podrobil testu na drogy a jeho výsledek byl pozitivní na amfetamin a marihuanu. „S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Policisté mu další jízdu zakázali a případ šetří jako přestupek na úseku dopravy,“ sdělila k třetímu případu mluvčí Rázlová.

 

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Radniční listy

Čt Led 27 , 2022
Únor 2022

You May Like

Témata