Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

V 17. kole krajského hokejového přeboru si Humpolec z Velkého Meziříčí přivezl všechny body. Od začátku utkání viděli diváci rychlý, kombinační hokej, který se jim musel určitě líbit.

Útočné akce se střídaly na obou stranách kluziště a oba brankáři se měli stále co ohánět. Góly v první části ale padaly pouze do humpolecké sítě. Skóre otevřel v úvodu deváté minuty Chlubna po přihrávkách Karáska a Martina Buriana. Když o čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Broža s asistencí Rozmarína zdálo se, že vývoj zápasu mají domácí pod kontrolou.

Druhá třetina se však meziříčským vůbec nepovedla a její průběh byl jednou z příčin jejich konečné prohry. Zatímco hosté pokračovali v nastaveném tempu z předchozí části, hráčům HHK se jejich hra přestala dařit. Vázla rozehrávka i kombinace a v útočném pásmu chyběl důraz. A když se postupně přidávala i okénka v obranné činnosti, přišel zákonitý trest. Ve 29. minutě nejprve snížil v přesilovce Krtek, aby v minutě 33. obrátili stav Kulík a Hendrych. O další dvě minuty později zvýšil na 4:2 pro hosty Polodna. Ve 36. ´ ještě odpověděl na jeho gól Martin Burian po nahrávce Štěpánka. Co to však bylo platné, když v předposlední minutě nepohlídali meziříčští Egarta, jenž upravil na 5:3 pro Humpolec.

Do poslední části nastoupili domácí se zlepšeným výkonem a tlakem na Krejčího bránu. Ve 43. minutě jim to přineslo čtvrtý gól ze Sobotkovy hokejky hned po vyhraném buly Štěpánkem. Snaha o vyrovnání jim vydržela do poloviny třetiny, než přišla další obranná chyba, kterou využil Hendrych. Po této brance už hokejisté z Humpolce víceméně kontrolovali hru. Svého soupeře už k ničemu pořádnému nepustili a sami přidali ještě dvě branky. V 57´. Daňhel a o minutu později Jelínek v přesilové hře uzavřeli gólový účet hostí. A přesilovky, to byl druhý důvod ztráty bodů HHK. Zatímco humpolečtí dokázali dvě ze svých využít, hráči béčka HHK měli často problém se vůbec na delší dobu udržet v útočném pásmu. Poslední slovo v poslední minutě zápasu měl ještě Martin Burian. Po přihrávkách Smejkala a Havliše upravil na konečných 5:8 pro Humpolec.

HHK Velké Meziříčí „B“ – HC Humpolec 5:8 (2:0, 1:5, 2:3)

Diváků: 48

Rozhodčí: Sibera – Šťáva, Kotačka

Branky: 9. Chlubna (Burian M., Karásek), 16. Broža (Rozmarín), 36. Burian M. (Štěpánek), 43. Sobotka (Štěpánek), 60. Burian M. (Havliš, Smejkal), 29. Krtek (Jelínek, Polodna), 33. Kulík (Jelínek, Dolejš), 33. Hendrych (Šerák), 35. Polodna (Hendrych), 39. Egart (Kočí), 50. Hendrych (Kerber), 57. Daňhel (Hendrych), 58. Jelínek (Hubata)

Čtěte dále:   Participace na školách v Humpolci

Vyloučení: 6:7

Využití: 0:2

Oslabení: 0:0

Střely na branku: 33:39

HHK „B“: Juda Petr (Mašek) – Kučera, Vondráček – Střecha Libor, Buchal – Viskot, Smejkal – Hammer Sobotka, Štěpánek, Střecha Filip – Milotinský, Broža, Rozmarín – Karásek, Burian Martin, Chlubna -Havliš

Trenér: Václav Šeba

Humpolec: Krejčí (Jirák) Jelínek, Hurda, Krtek, Dolejš, Daňhel, Kočí, Kulík, Hubata, Hendrych, Jaroš, Šerák, Rubner, Kerber, Polodna, Egart

Krajská liga mužů Vysočina 2023/24

#             Tým                                                                 Z            V             VP          PP            P           Skóre        B

1             HC ŽIHADLA MORAVSKÉ BUDĚJOVICE         16          11           2             1               2       106 : 49     38

2             HC Světlá nad Sázavou                               16           9           2             2               3         74 : 44     33

3             HC Lední medvědi Pelhřimov                        15            9           1             2               3         88 :  57    31

4             HC Humpolec                                             15            6           5             1               3         74 : 52     29

5             SK Telč                                                      15            9           1             0               5         79 : 70     29

6             HC Chotěboř                                             14             7           0             3               4         81 : 46     24

7             HHK Velké Meziříčí B                                   16             7           0             1               8         67 : 77     22

8             HC Spartak Velká Bíteš                               15             5           1             1               8         48 : 67     18

9             TJ Náměšť nad Oslavou                             15             3           1             1             10         49 : 97     12

10          HC Ledeč nad Sázavou                               15             2           1             2             10         52 : 89     10

11          HC ORLI Bystřice nad Pernštejnem               16            2           0             0             14         43:113      6