BERNARD CUP – Setkání mistrů již 14. října

Tradiční tečkou za letošní velmi dramatickou autokrosovou sezonou bude BERNARD CUP – Setkání mistrů v Humpolci. A tamní pořadatelé se opět činili a činí. „Oproti jarnímu republikovému závodu bylo na trať navezeno šest tisíc tun prosátého materiálu. Tím se trať zvedla v průměru o třicet centimetrů. Zároveň bylo ubráno bříško u „techniky“, takže do kopce bude větší šance předjíždět. Samozřejmě proběhlo i mnoho úprav a rekonstrukcí v celém areálu.

Od Martina Prokopa z MP Sportu budeme mít doprovodný kamion T4. S ním přijede bývalý autokrosový závodník a současný mechanik MP Sportu Aleš Němeček. Kamion bude divákům volně přístupný i vevnitř, takže si ho budou moci osahat. Také možností občerstvit se bude tradičně dostatek a stejně jako na závěrečném republikovém podniku v Sedlanech zde bude mít stánek i Holka za volantem. Oproti loňsku bude jiná afterparty. Ta se tentokrát neuskuteční v depu, ale na diskotéce ve městě. Její součástí bude bohatý doprovodný program a proběhne zde veškeré dekorování,“ nastiňuje předseda AMK Zálesí Humpolec Josef Špaček, že všichni účastníci se mají na co těšit.

 

Jednou z největších hvězd akce bude Petr Nikodém, který letos obhájil evropský i republikový titul v královské divizi SuperBuggy. „Podobně jako každý rok, chystáme se na Setkání zakončit sezonu a stejně jako loni máme co slavit (smích). Jedeme s naší mistrovskou buginou a chceme poděkovat všem lidem, kteří nám fandili. A to se nejlépe dělá ze střechy našeho auta po vyhraném finále (smích). Doufám, že se na startu sejdeme v hojném počtu, užijeme si na závěr sezony hezké závody a dorazí hodně diváků, na které se těšíme,“ věří pražský autokrosař.

 

Netradičně s kartcrossovým speciálem se představí letošní evropský i republikový šampion divize JuniorBuggy Arnošt Florián. „Zažiji premiéru s kartem, půjčeným přímo od týmu RSK Romana Kalvody. Na novou zkušenost se těším. Myslím si však, že z toho budu mít zamotané ruce jako vánočku,“ usmívá se pilot z Rudné u Prahy, plánující pro příští sezonu přestup do kategorie Buggy1600.

 

Arnoštovými soupeři budou vesměs klasičtí kartcrossaři. Jedním z favoritů na nejvyšší příčky je Lukáš Svoboda.

„Svůj domácí podnik jedu se svým kartem. Humpolec mám rád a těším se tam. A ambice? Určitě si to užít, oslavit večer s kamarády (smích), pěkně se svézt a zároveň se rozjet před závěrečným podnikem MASCOM Cupu, který se koná týden poté v rakouském Hollabrunnu,“ nastiňuje své nejbližší plány pelhřimovský závodník.

 

Vlastimil Resl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce, nevrátila se do zařízení pro mládež v Senožatech

Po Říj 9 , 2023
Policie z Vysočiny pátrá po třináctileté Natalii Šarišské. Pobývala u svého příbuzného v Humpolci na Pelhřimovsku, odkud se nevrátila z povolené dovolenky do zařízení pro mládež v Senožatech. Naposledy ji lidé viděli v Humpolci 29. září. Informovala o tom policejní mluvčí Michaela Lébrová.

You May Like

Témata