Bezpečnost chodců i řidičů na humpoleckých silnicích

Řidiče projíždějící Humpolcem, kteří nerespektují stanovenou rychlost jízdy ve městech a obcích, upozorní na tento nešvar nový informační panel. Na něm se zobrazí aktuální rychlost jízdy a případně i upozorní na možné nebezpečí na vozovce.

Reflexní informační panely budou zakoupeny celkem dva. Jeden bude nainstalován při vjezdu do města od Havlíčkova Brodu, druhý pak od Pelhřimova. Zařízení poskytne statistické údaje o počtu projíždějících automobilů a vyhodnotí i průměrnou rychlost za určité časové období. Město Humpolec za oba panely zaplatilo částku 190 tisíc korun, bude však žádat o finanční podporu z fondů Kraje Vysočina.


Město čeká i výměna dvaaosmdesáti dopravních značek. Ty staré neodpovídají vyhlášce o silničním provozu a na silnicích Humpolecka se s nimi řidiči v příštím roce už nesetkají. Ředitelství silnic a dálnic dále investuje nemalé částky ke zvýšení bezpečnosti chodců. Stavební úpravy chodníků už odstartovaly ke konci loňského roku a letos v říjnu skončí veškeré práce. V příštím týdnu se bude rozhodovat, zda dojde k umístění v pořadí druhého semaforu na křižovatku ulic Hálkova a Okružní. Na případné vztyčení semaforu je pamatováno částkou 1,3 milionu korun z rozpočtu města.


Letos je také plánováno velké dopravní omezení ve frekventované Okružní ulici před firmou Vodak. Vznikne zde kruhový objezd. Práce na něm začnou v květnu, v současné době je v plném proudu výběrové řízení. Doprava se zde vrátí do normálních kolejí až po prázdninách.


(Zdroj: Listy Pelhřimovska)

Čtěte dále:   Humpolák šiřitel dezinformací?

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Diskotéka Zálesí znovu otevřena

Pá Dub 7 , 2006
Po výměně nájemce a provedené rekonstrukci vnitřních prostor byla obnovena činnost diskotéky Zálesí v ulici V Brance. Tento podnik byl oblíbený a vyhlédávaný mládeží především nižší věkové kategorie a jeho proslulost sahala až za hranice Humpolce. Nezletilí vyznavači alkoholu a lehkých drog se sem sjížděli z okolních měst a vesnic, […]

You May Like

Témata