Desáté pivní slavnosti čeká lepší program

Na milion a čtyři sta tisíc korun byly vyčísleny náklady na pivní slavnosti, konané v srpnu v Humpolci. Přesto nebyla akce prodělečná a výsledný, zhruba sedmdesátitisícový zisk by měl být použit na zkvalitnění dalšího, tedy už desátého ročníku.

Na příští rok také vedení pivovaru Bernard, které slavnost každoročně pořádá, uvažuje o několika změnách. „Smyslem slavností není hromadit peníze, protože těchto sedmdesát tisíc bude v příštím roce použito na vylepšení kulturního programu,“ uvedl spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard. Vedení pivovaru a agentura, která zprostředkovává a zajišťuje program, tak již v současné době jedná s některými umělci, či kapelami, jako jsou například Olympic, Mig 21, Katapult, Vlasta Redl, Miro Žbirka, Nohavica a Čechomo. Na desátých slavnostech by také opět neměla chybět skupina Chinaski. A účast již potvrdila i rokenrolová kapela Marcela Woodmana. Vedení pivovaru dále zvažuje, že by byl příští kulatý ročník prodloužen ještě o jeden den.
Jednou z položek v kolonce nákladů slavností je i pojištění na počasí, které stálo 30 tisíc korun. „To jsme udělali v letošním roce poprvé a pravděpodobně u toho zůstaneme. Kdyby spadlo více než pět milimetrů srážek denně, pojišťovna by zaplatila rozdíl mezi vybranou částkou za prodej vstupenek a očekávanými výnosy akce,“ vysvětlil Bernard.
Ten dále přiznal, že kromě kladných ohlasů měla akce i tři nedostatky, kterých se budou snažit v příštím roce vyvarovat. Jednalo se o slabé rozvodné skříně elektrického proudu, dále nedostatečně zásobené občerstvení a nepodařený program Jiřího Korna, který se i podle Stanislava Bernarda na takovou akci nehodil.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

U dálnice může být ráj zábavy a sportu

St Zář 24 , 2003
O poznání zvýšený příval turistů bude možná v budoucnu jezdit na Vysočinu. U Velké Bíteše se má stavět největší zábavní park v zemi. Náměšť nad Oslavou zase v územním plánu počítá se sportovně relaxačním centrem. Konkurovat by si neměly. Vysočina jako megacentrum zábavy a oddechu. Takovou nálepku by kraj mohl […]

You May Like

Témata