EXPO na Vysočině už za dva dny

Jen několik desítek hodin dělí realizační tým Kraje Vysočina od instalace originální světelné expozice v Jihlavském CITY PARKU. Vysočina plní slib a představí v mírně upravené verzi podobu své prezentace na Světové výstavě EXPO 2015 MILÁN

„Bylo by skutečně škoda nevyužít speciálně vyrobených komponentů opakovaně a ochudit Vysočinu o zážitek, který je o to intenzivnější, o co rychlejší je pohyb mezi světelnými trubicemi. Osobně se velice těším na reakce návštěvníků,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který osobně maketu expozice otevře v největším jihlavském nákupním centru v pátek 15. ledna 2016 v 16:00 hodin. Překvapením pro všechny přítomné bude doprovodné netradiční a na Vysočině zatím nerealizované hudební vystoupení.

 

 
 

Instalace samotné expozice, která zabere část nákupní galerie musí proběhnout v noci ze čtvrtka na pátek. Situace se tak bude opakovat. Stejně jako v italském Miláně budou mít technici pouhých 10 hodin na smontování a zprovoznění všech rozvodů, světelných trubic a na instalaci informačních panelů, velkoplošné obrazovky a vstupních portálů.  „Z bezpečnostních důvodů nebudou moci být v rámci makety expozice vystavena díla Petra Hory, skláře ze Žďáru nad Sázavou, originální skleněná kolekce nápojových servisů značky BOMA a designové lampy MUFFINS z exkluzivní nabídky společnosti BROKIS. Informace o těchto partnerech expozice Kraje Vysočina na EXPO 2015 budou uloženy, stejně jako desítky dalších zajímavých informací o kraji pod QR kódy umístěnými pod světelnými tyčemi,“ prozradil Zbyněk Čech z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Kromě stěhování mobiliáře expozice se přemisťují i desítky nenápadných beden, ve kterých je celkem 10 tisíc svítících tyčinek – stejných jako byly rozdávány v Miláně. Deset tisíc příchozích a návštěvníků krajské expozice bude mít tedy památku na EXPO 2015.

Držte nám palce, ať vše stihneme včas! Těšíme se na Vás! Fotografie z instalace budou zveřejňovány na FB stránkách Kraje Vysočina.

Čtěte dále:   Milá setkání a dost peněz. Koledníci v Brodě a Humpolci vybrali přes tři miliony

 

Expo

  • Ivana Šteklová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Územní rozhodnutí

Čt Led 14 , 2016
Obnova a stavební úpravy parku Stromovka v Humpolci Čtěte dále:   Vánoce na Pelhřimovsku klepou na dveře. Víme, kdy rozsvítí vánoční stromy

You May Like

Témata