Favorit je jasný: Krčín, loňský obhájce

Turnaje Zálesí – memoriálu Josefa Kršky se v Humpolci zúčastní i národní házenkáři Jihlavy a Podlázek. Pořádající Humpolec, obhájce loňského prvenství Krčín, Jihlava a Podlázky. To jsou účastníci letošního, už 55. ročníku tradičního turnaje Zálesí národních házenkářů.

Nejstarší házenkářský turnaj v republice – Zálesí, který od roku 2000 nese zároveň název memoriál Josefa Kršky, se o nadcházejícím víkendu uskuteční v Humpolci už popětapadesáté.

Před rokem triumfoval na hřišti V Podhradí prvoligový Krčín, který bude prvenství obhajovat. „Pokud přijede v alespoň trochu solidní sestavě, tak by s tím neměl mít problémy,“ říká jednatel pořádající Jiskry Humpolec Stanislav Vošický.

Krčín, v loňské sezoně třetí tým nejvyšší soutěže, 55. ročník Zálesí zahájí i zakončí. V sobotu od 13.15 nastoupí v úvodním utkání proti Humpolci, v neděli od 10.30 turnaj uzavře jeho duel s jihlavským Autonotem.

Domácí Humpolec se bude s Jihlavou potkávat v příští sezoně v jihomoravském přeboru, Autonot totiž na jaře sestoupil z druhé ligy. Obě mužstva na sebe v turnaji narazí v posledním střetnutí sobotního programu. Čtvrtým účastníkem Krškova memoriálu jsou středočeské Podlázky, druholigový celek.

Krčín, Humpolec, Podlázky, Jihlava. Proč letos hrají právě tyto čtyři celky?

„Krčín jako obhájce byl jasný, Podlázky jsme letos na turnaj pozvali i proto, že za ně hraje náš Fanda Maleček, který tam hostuje,“ pravil Vošický. „A Jihlava? Tu jsme zvolili poté, co nám předtím tři týmy účast odřekli. Jak skončily mistrovské soutěže, družstva se přestala scházet a pak je obtížné dát dohromady sestavy.“

Turnaj budou rozhodovat ligoví sudí Zdeněk Nikl z Veselí nad Moravou, Josef Šotner z Vémyslic a Miloš Šotner z Moravského Krumlova.

Program 55. ročníku turnaje o pohár Zálesí – Memoriálu Josefa Kršky – sobota 16. srpna: slavnostní zahájení (13.00 – 13.15), Jiskra Humpolec – Sokol Krčín (od 13.15), Sokol Podlázky – SK Jihlava (14.15), Sokol Krčín – Sokol Podlázky (od 15.30), SK Jihlava – Jiskra Humpolec (od 16.30). Neděle 17. srpna: Jiskra Humpolec – Sokol Podlázky (od 9.30), Sokol Krčín – SK Jihlava (od 10.30), vyhlášení výsledků (11.30).

Z historie Zálesí

První ročník byl sehrán v roce 1944

Slavnostní zahájení premiérového ročníku bylo přenášeno městským rozhlasem a turnaj zhlédlo 4500 diváků

Prvním vítězem se stala AC Sparta Praha

V letech 1960 a 1965 byl na hřišti proveden tah Sportky

V roce 1976 se prováděla rekonstrukce hrací plochy (pokládal se asfalt), proto se turnaj odehrál na školním hřišti gymnázia

V roce 1977 se uskutečnil turnaj poprvé na asfaltové ploše

Na turnaji se zatím vystřídalo celkem 43 rozhodčích

O pohár Zálesí dosud bojovalo 45 družstev

Nejvíce vítězství (11) zaznamenal oddíl SSK Vítkovice

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rozhodnutí hejtmana týkající se sucha

Čt Srp 14 , 2003
Jako první kraj v ČR se Vysočina rozhodla pro zvláštní opatření kvůli dlouhotrvajícímu suchu.

You May Like

Témata