Galerie pod širákem láká do ulic města. Lidé si prohlédnou výtvarná díla

Výtvarný obor Základní umělecké školy Gustava Mahlera a město Humpolec v ulicích Humpolce otevřely Galerii pod širákem. Po celý květen na výlepových plochách v ulicích města najdete fotografie tvorby z archivu Výtvarného oboru. Čeká vás devět zastavení s uměním a bez vstupenky. Uvidíte díla, která vznikla za posledních třicet let.

Galerie pod širákem láká do ulic města. Lidé si prohlédnou výtvarná díla
Galerie pod širákem láká do ulic města. Lidé si prohlédnou výtvarná díla

Humpolecký výtvarka letos slaví šedesát let. Má za sebou téměř osm set celostátních a republikových ocenění. Vystavovala po celém světě, s výjimkou Antarktidy. Její „mateřská“ Základní umělecká škola Gustava Mahlera, příspěvková organizace města, si letos zase připomíná 75. narozeniny.

Zájemci si tak prohlédnou nejen výtvarná díla, ale zároveň celou aktivitu mohou pojmout jako procházku na čerstvém vzduchu s přidanou hodnotou.

Aneta Slavíková, město Humpolec

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/galerie-pod-sirakem-laka-do-ulic-mesta-lide-si-prohlednou-vytvarna-dila-20210509.html

Čtěte dále:   Ke knihám i květiny nebo bylinky - humpolecká knihovna uspořádala burzu rostlin

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na hřbitově opraví chodníky: Humpolečtí by měli z hrobů uklidit pietní předměty

Po Kvě 10 , 2021
Na hřbitově v Humpolci bude od středy 12. května pokračovat rekonstrukce chodníků. Konkrétně jde o dva propojovací chodníky v celkové délce zhruba padesát metrů, které vedou od staré márnice k hlavnímu chodníku u kostela. Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: U Humpolce vznikne kruhový objezd. Doprava do června bude omezená
Rekonstrukce dvou chodníků na humpoleckém hřbitově potrvá až do konce června.

You May Like

Témata