Six-PointTwo: Strojírenská firma z Humpolce zahájila výrobu modulových koupelen

Dva mladí podnikatelé založili před třinácti lety v Humpolci kovoobráběcí firmu Six-PointTwo. Firma od počátku stále roste a ani koronavirová doba ji nezbrzdila. Obrat počítá ve stovkách milionů korun a nárůst očekává i příští rok. Letos přišla firma na trh se zajímavou novinkou – výrobou modulových koupelen.

„Jde o komplet sestavenou koupelnu, upevněnou do kovových nosníkových rámů, tedy jakousi unimobuňku. Má veškeré vybavení – od obkladů a sanity, až po rozvody vody a elektro. Lze ji kamkoliv usadit do novostavby, napojit na sítě a hned funguje,“ nastínil finanční ředitel firmy Jiří Vepřek. Využití těchto koupelen vidí především v novostavbách hotelových komplexů či panelových domů.

Dosavadní výroba SixPointTwo se přitom zaměřovala pouze na kovovýrobu – vybavení pro logistiku – počínaje skladovacími regály až po komplexní třídící systémy, využitelné na letištích či logistických centrech, například i pro Amazon. Veškerá produkce firmy míří do zahraničí.

Humpolecká firma SixPointTwo zaměstnává šikovné lidi v různých profesích. Její obrat za rok 2021 činí kolem 400 milionů korun, příští rok jej firma hodlá navýšit. Letos se pustila do výroby modulových koupelen.
Humpolecká firma SixPointTwo zaměstnává šikovné lidi v různých profesích. Její obrat za rok 2021 činí kolem 400 milionů korun, příští rok jej firma hodlá navýšit. Letos se pustila do výroby modulových koupelen.

Sofistikované výrobky
„Naše výrobky jsou stále sofistikovanější. Pod jednou střechou máme všechny technologie, umožňující kovové součásti nejen opracovávat, svařovat a povrchově upravovat, ale také je kompletovat. Jsme flexibilní a umíme reagovat na požadavky zákazníka,“ zamýšlel se Jiří Vepřek nad tím, co SixPointTwo odlišuje od konkurence. Nemálo pomáhá i to, že při svém rozšiřování se firma vybavila automatizovanými linkami, svařovacími roboty, optickým 2D laserem a novou práškovou lakovnou.

Že se firmě daří, naznačují čísla. „Obrat firmy za letošek bude kolem 400 milionů korun. Naší ambicí je, dosáhnout příští rok obratu 500 milionů korun,“ uvedl v závěru roku 2021 Jiří Vepřek. Aktuální situaci ve firmě okomentoval slovy: „Máme tolik práce, že bychom zaměstnali mnohem víc lidí, než teď poptáváme. Jsme ale omezeni kapacitou výroby.“ K sou-časným zhruba 120 zaměstnancům by prý potřebovali přidat další polovinu.

Byť provoz firmy jede stále naplno, vedení firmy dopřává pracovnímu týmu odreagování se. „Zakládáme si na férové a pohodové atmosféře ve firmě. Abychom nežili jen prací, pořádáme nejrůznější Challenge cupy mezi odděleními. Zaměstnanci si už zasoutěžili například v minigolfu, jízdě na elektronickém býkovi či motokárách nebo ve střelbě na pouťové střelnici, kterou jsme k nám přivezli,“ popsal Jiří Vepřek.

Kromě nabídky tradičních benefitů firma umožňuje zaměstnancům různé formy vzdělávání, kurzy angličtiny jsou v rámci pracovní doby. Nyní SixPointTwo svůj tým mohutně rozšiřuje nejen skrze nový produkt.

„Rosteme a potřebujeme lidi téměř na všechny pozice – od výrobních pozic jako jsou lakýrníci a obsluha lakovací linky, montážní pracovníci nebo třeba obsluha laseru a ohraňovacích strojů, až po manažerské pozice zastupující technology, vedoucí kvality a další pracov-níky,“ líčí finanční ředitel.

Zdroj: https://www.denik.cz/podnikani/modulove-koupelny-podnikani.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ve školách se povinně testuje. Kontrolu musí podstoupit i děti po očkování nebo covidu

Út Led 4 , 2022
Všichni žáci na Vysočině podstoupili povinné plošné testování. Tentokrát včetně těch očkovaných a po prodělání onemocnění covid-19. Na kontrolu bezinfekčnosti po vánočních prázdninách se připravila i ZŠ Hálkova v Humpolci.
Část rodičů odmítá ve školách roušky, v karanténě je na Vysočině třicet tříd. Kvůli pedagogovi s pozitivním testem musí být doma i děti a učitelé z druhého stupně ZŠ Hálkova v Humpolci.

You May Like

Témata