Hasičské stanice se otevřou zájemcům. Lidé si prohlédnou zázemí a zkusí si, jaké to je být hasičem

Na Pelhřimovsku se návštěvníkům otevřou stanice v Pelhřimově, Pacově, Kamenici nad Lipou a Humpolci.

V souvislosti s oslavami svátku svatého Floriana, jehož jméno se v kalendáři objevuje 4. května a který je patronem hasičů, kominíků a vlastně všech profesí, které mají co do činění s ohněm, se široké veřejnosti otevřou brány všech 21 stanic profesionálních hasičů v našem kraji. Pokud vás zajímá, jak to u hasičů vypadá a co je vlastně náplní jejich práce, pak si do kalendáře poznamenejte 6. a 7. května. Právě po tyto dva dny budou dny otevřených dveří probíhat.

„Na Jihlavsku je možné navštívit stanice profesionálních hasičů v Jihlavě (ulice Sokolovská čp. 2), Polné, Třešti a Telči. Na Havlíčkobrodsku v Havlíčkově Brodě, Chotěboři, Ledči nad Sázavou a Světlé nad Sázavou. Na Pelhřimovsku se návštěvníkům otevřou stanice v Pelhřimově, Pacově, Kamenici nad Lipou a Humpolci. Na Třebíčsku bude možné navštívit stanici v Třebíči – Kožichovicích, Jemnici, Moravských Budějovicích, Náměšti nad Oslavou a v Hrotovicích. Na Žďársku je možné navštívit stanice ve Žďáře nad Sázavou, Velkém Meziříčí, Velké Bíteši a Bystřici nad Pernštejnem,“ vyjmenovala na dotaz Jihlavské Drbny mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Kromě toho, že si malí i velcí zájemci prohlédnou prostředí, v němž hasiči slouží, jim bude předvedena i technika, se kterou hasiči zasahují u mimořádných událostí. „Návštěvníci si budou moci vyzkoušet hasičskou výstroj a výzbroj a velmi detailně je seznámíme s naší prací,“ připojuje Petra Musilová.

Stanice profesionálních hasičů se letos široké veřejnosti otevírají po dvouleté vynucené „covidové“ pauze. „Upřímně očekáváme hojnou účast v řádech stovek návštěvníků a již teď se na ně velmi těšíme,“ dodává k pozvánce mluvčí Musilová.

Dveře jednadvaceti stanic se veřejnosti otevřou v pátek 6. května a také v sobotu 7. května, a to po oba dny od 8 do 17 hodin.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Šachový turnaj v rámci akce Vysočina v pohybu v Pelhřimově

Pá Kvě 6 , 2022
Zvítězil Robert Pavíček z Humpolce.
Robert Pavlíček - šachový mág z Humpolce

Témata