84 thoughts on “HuGO občasník 02

 1. Palec hóre. Líbivá grafika i zajímavé témata. Jsem ráda, že se v mezičase od Huga v mnohým inspirovalo i samo město. Jen si pak říkám, jestli by se role starosty neměl ujmout někdo jiný než Kráťa / ODs.

  1. Hmm tak to je přeci jasný že měl. Mě by se tam na židli některej z mlaďochů líbil. To by byl hnedka jinej drajv a tah na branku.

  2. Většina slov je pouze balast. Zajímavé jsou zanícené komentáře. Rýznerovo PR dělá co může. Používá stejný princip k uchopení moci jako Babiš. Zdenda se sice snaží, ale i ten Andrej je přesvědčivější.

 2. Zas tak mnoho nového jsem se nedozvěděl. Kdo místní politiku a lidi v nich sleduje déle, tak to ví už dávno, že ledy se hýbou jen těžko

  1. Tak ted si to snad uz vsichni uvedomej a budou i dobre pamatovat pri dalsich volbach. Jinak bude nas milej Humpik porad jen takovy strediskovy malomesto skakajicim kolem pivovarku a podobnych kamaradicku odsky.

 3. Málokdo ale říká takovou pravdu nahlas a nebojí se zveřejnit svůj názor. Bez ohledu na potencionál obvyklého kamenování.

 4. Volám jupííí k participativnímu rozpočtu. Hugu dávám další významný plus za tento počin. Tak snad občané přijdou se zajímavýma návrhama k realizaci.

  1. Je to pěkný. Graficky, obsahem, myšlenkou. Článek o židovském domu je pěkně politicky napsán…😁 Jen si dovolím nesouhlasit s myšlenkou, že se děti nehýbou, protože nemají kde. To je, promiňte, pěkná blbost. Jako malí jsme neměli žádná speciální, expertním specialisty vymyšlená řešení, a přesto jsme měli pohybu dost. Stačilo chtít. Netřeba posouvat myšlenku, že dětem chybi prostředky k pohybu. Ona jim chybí chuť a vzory.

   1. Tak třeba se atletka Kukrechtová po přečtení tvýho příspěvku zaktivizuje a hned bude pro mládež vzorem začít sportovat. To Kráťa svým potahováním cigaretek moc ukázkou není.Ale chuť má nežene..

    1. V každým článku na Humpoláku tady blejete furt stejný zvratky a sprostý urážky na starostu, ODS, Bernarda apod.. Otázka zní: jste schopni vůbec něco vytvořit vy sami nebo si tady jen hojíte svoje mindráky? Není tady jediná věcná diskuze bez urážek, polopravd nebo totálních lží.

     1. Jen porovnáváme výkony placené radnice vs HUGO.

      A nejvulgárnější je váš příspěvek.

      Je úžasný že HUGO zde je, jelikož je to první aktivní a velice inteligentní opozice pro vládnoucí papalášky, kteří jsou trochu paf z těchto aktivit.

      Ale jinak jako občané věřím, že na tom můžem jen vidělat. Už jenom tím, že neprojde změna územního plánu ve prospěch pivovaru.
      Průmysl má expandovat v průmyslových zónách za městem a ne v centru, a jestli to není schopný vedení města říct jasně a srozumitelně v tomto případě panu Bernardovi, tak je tady HUGO, kdo jasně ukazuje, že se nebojí formulovat tyto postoje bez ohledu, proti lomu to je. Jednoduše bojují za zájmy města, tak jak by to mělo opravdu být i u toho zbytku, ale tam je dost velice bojácných zastupitelů, kteří nechtějí Standovi pokazit jeho megalomanský plány v centru města, i když na tom my občané budeme tratni, kamionová doprava, hluk, emise, atd

     2. V-i-dělal jste se tu vskutku ukázkově. Já tedy půjdu raději vydělávat. Bez Huga i ODS.

 5. Tak jsem si s pobavením přečetl v tom plátku stať o tzv. Lowyho domě. Jen plané tlachání, takže co máte konkrétního k této podle Vás památce ? Máte nějaké plány z první poloviny 19. století, nějaká fota z konce tohoto století ? Máte odborná posouzení památkářů ? Dovoluji si tvrdit, že nic takového. Máte jen snahu shodit ze stolu rozšíření pivovaru. Na doplnění, toto rozšíření se vůbec netýká středu města, nebo snad chcete tvrdit, že tato ulička U Vinopalny, kterou projde tak pět lidí denně je ten střed ? Pokud Vám jde o připomenutí našich bývalých židovských spoluobčanů, proč neplédujete pro příspěvky na další obnovu synagogy, pro pomník obětem holokaustu, pro tzv. stolpersteiny, to v programu nemáte, že. Pan Lowy i ostatní příslušníci jeho rodiny jistě pravidelně synagogu navštěvovali, jsou o tom historické záznamy.Ten „jeho“dům nemá žádnou stavebněhistorickou hodnotu, byl bych rád kdyby se uveřejnilo stanovisko Federace židovských obcí k této věci. Stěžujete si, že koalice Vás mnohdy nebere, ale toto je přesně ten případ jak se chováte Vy. Bez odborných posouzení máte hned jasno, mladí, chytří, progresivní, ti ostatní páprdové jenom překáží. Zamyslete se nad sebou až budete příště zase řešit nějaký takovýto problém.

  1. a vite co je nejhorsi. Az budou u kormidla, a to voni se svoji PR, mimochodem ne nepodobnou Andrejovi, budou tak nejaky Lowyho dum ktery by napr. branil rozsireni 8micky nebude mit najednou vubec zadnou hodnotu. Uprimne bych to ty namistrovany parte HIC pral.

   1. Zmena kapitanu u kormidla mestu prospeje. Vo tom zadna. At dostanou mladosi sanci. Uvidime. Rozhodne nenastoupim na tvou vlnu predsudku. Uz ted tohl predvadi dost a dost. Na rozdil od dlouho vladnouci ODsk.

   2. Pochybuji, že kolem 8smičky najdete tak významné stavby, kde se narodil dědeček Franze Kafky.
    To je většinou v centru města, tam kde je dnes 8smička ještě před 100 lety byly jen pole, proto se v centru měst nestaví fabriky a nestavěly ani v minulosti, tak že Bernard za město

   3. Jen se mi zdá, že Hugo v Humpolci volí vysokoškoláci a mladší voliči, kdežto humpoleckou ODS volí lidé 55+.
    Babiše též dnes preferují nejvíc důchodci, ale rozhodně né vysokoškoláci

  2. Ale dyť nejde o Lowyho dům. V rozhovoru je zmíněnej úplně jinej důvod. Stanovisko komise pro urbanismus. A s tímhle já souhlasím. Nemá se přece rozhodovat bez názoru odborníků. To teďkonc zase otačíte. Já osobně si myslím že dům je v centru pozornosti enem Z. Rý ml., nikolivě celýho Huga. Ale nevím nevím.

  3. Příště neztrácejte tolik času se psaním a zavolejte si o podklady včetně fotek např p. V. Staňkovi, ten vám všechny vaše pochyby rád vysvětlí.
   Na rozdíl od vás je vidět, že HUGO má vše podložené s nevyvratitelnými fakty. Vy jen fabulujete, naučte se používat internet k něčemu jinému než že budete šířit fake news.
   V Humpolci je hodne lidí kdo vám vaše blbosti vyvrátí např Škrabánek, Kocman, a již výše uvedený p Staněk.

   Mimochodem zeptejte se p Bernarda, ten vám sám již dnes též řekne o velké historii tohoto posledního autentického židovského domu.

   1. O historii židovského města v Humpolci vím víc jak Vámi jmenovaní pánové/všechna čest jim/. A jaká nevyvratilelné fakta předkládá HUGO, prosím uveřejněte je, já jsem žádné nedohledal. Jen bezbřehý populismus a útoky na pivovar.

  4. Myslíte si, zme by Federace židovských obcí, či snad Společnost Franze Kafky a jejich lidé ztráceli čas s bezvýznamným domem uprostřed Humpolce? Není vám to divné, že se tyto instituce zasazují o jeho nebourání, to už jen tak HUGO nezorganizuje!

    1. Interpelujte, jakehokoliv zastupitele města, každý z nich obdržel po jednom dopise od FŽO a stejně tak SFK.

     Příště než se pustíte do debaty, tak se alespoň trošku připravte.

     Standa Bernard, Zdenek Mikulášek vám tyto dopisy rádi přepošlou, když už se zde perete za jejich věc

     1. Nebo požádejte redakci humpoláku, ať se obrátí v zájmu občanů na starostu města a dopisy zveřejní, zde na humpolaku.

      Alespoň se konečně dostanou k širší veřejnosti

     2. Pochybuji, že starosta nebo Bernard mají zájem na zveřejnění dopisů, které jdou proti pivovarským zájmům

      Starosta se snaží jen, když jsou to dopisy, které podporují pivovar ( Viz. zmatený dopis od p. Musila, stálo by též za zveřejnění zde na humpoláku) To by se vlezdoprdelka starosta přetrhl, aby se dopis dostal ten samý den ke všem zastupitelům, ale dopis od Federace Židovských obcí, starosta přeposlal až po 3 týdením zdržením a to jen díky tomu, že existenci dopisu prozradil OMYLEM na posledním zastupitelstvu.

      Ne, ne, vedení města vůbec nevěřím v jejich nestranosti, když jde o zájmy pivovaru

      Zde funguje již řadu let, kvalitní humpolecký klientelismus, mezi pivovarem a vedením města

     3. Ptal jsem se, neobdržel. Někdo tedy lže, nejste to náhodou Vy.

     4. Ale obdrzeli ho vsichni z MZ. To vim rikala mne to kolegyne ktera tam sedi

  5. Ale vy nechopní páprdové opravdu jen překážíte. To je tvrdý fakt. Každý normální schopný člověk by se na vašem místě dávno dělat něco jiného. Ale vás ta hra na honoraci baví, protože jinak za vámi mnoho není. Jen ty vaše konšelské funkce. To je moc smutné. Díky, že už půjdete do pryč!

   1. Tedy musím říct, vymezovací rétorika některých odpůrců současného vedení města mi připomíná rétoriku henleinovců. Pak se tu dočteme, že v podstatě ODS volí staří hloupí, zatímco HUGO mladí, vysokoškolsky vzdělání. Jak jsem postupně začínal být nakloněn změně v podobě svěžího větru, tak tohle všechno ve mně vyvolává dost pochybností a budu před volbami hooodně rozmýšlet. Věřím, že tyto laciné výkřiky nejsou v souladu se smýšlením HUGistů. Za mě to funguje jako medvědí služba, která HUGu uškodí. Vzpomeňte na profesora Drahoše, který v poslední TV debatě sestoupil na úroveň svého oponenta a dost možná ho to stálo vítězství…

     1. Evidentní je jedno rozšiřování pivovaru v centru něsta, je téma, které rozděluje dost silně Humpolec a lítají na obou stranách barikády silná prohlášení.

     2. Nemusí… Mají na to, stejně jako mistr Babiš, vybrané lidi…

      frrrr

     1. opláchněte se sami na Vašem městském úřadě. i když ty Vaše prasečinyasi jen tak opláchnut nepůjdou.

    1. Co clovek to nazor To je treba respektovat V kazdy strane jsou lidi tahouni tasky na hlasy a pak nemasny neslany Tak to proste ma CSSD ODS KDU i HUGO Ja se vzdycky rozhodovala podle jmena a prace ktera za clovekem je

     1. No nedám. Práce za nima kromě vyplavenýho sídliště nejni žádná. Všechno akorát pokazej. Chce to změnu na trůnu. Novýho kralevice nebo koruní princeznu .

   2. A jak víte, že my páprdové půjdeme pryč. Naopak do příštích voleb zakládáme silnou páprdovskou stranu, která ty komunální volby v Humpolci určitě vyhraje !! Páprdové gou !!!

     1. Tak to jsou silná slova chtělo by to položit je konkrétními důkazy. Tady naznačujete něco velkého. Podotýkám, že je ze zákona Vaší povinností obrátit se v takovém případě na orgány činné v trestním řízení. V opačném případě byste mohl/a být označen/a za spolupachatele. Tak věřím, že Vám osud města není lhostejný, splníte svou občanskou povinnost a se všemi důkazy se bez odkladu obrátíte na PČR, eventuálně GIBS, máte-li důkazy o komplotu PČR, jak naznačujete. Budu Vám fandit, uděláte jistě správnou věc!

     2. daný komentář nic nenaznačuje, pokud se v tom Vy osobně poznáváte a cítíte, že Vaše činnost by měla být řešena (nebo již byla řešena, ale Vy jste se nedoznal) v trestním řízení, tak byste se měl nyní sám doznat – mohlo by to být bráno jako Vaše polehčující okolnost…

 6. Koalice svými činy /ve srovnání se slovy/ podlamuje důvěru občanů.Podívejte se na věci jako prodej pozemku u AN, pokoutná snaha jednat o změně ÚP před dodáním stanoviska komise pro architekturu, situace kolem poldru.Zato HUGo si svým milým a pracovitým přístupem důvěru získává. Hugisti nezalekněte se některých negativních připomínek.Ono platí,že potrefená husa se dycky ozve.Tohle jsoíu takový poslední záblesky od sympatizantů ODS,

  1. Víte v každém jiném městě by byli naprosto šťastný, kdyby měli rodný dům dědečka Franze Kafky, světového spisovatele.

   Humpolec, klidně ho nechá zbourat!!!

   Město pro byznys!!

   Co je to kultura? Přibitá pamětní deska na stěnu pivovaru.

   K pláči!

   Burani v pivovaru, burani ve vedení města, a burani všichni občané, kteří takový přístup dovolí!!!

   každý zastupitel má moje sympatie, pokud toto kulturní barbarství nepodpoří!

   1. di s tim uz doprdele. este pred mesicem v humpoci o nejakym lowym vedelo mozna 50 lidi. nikoho nezajimal a nezajima ho dodnes. kdyby tam nechtel bernard stavet tak je ten barak kazdymu uprdele.

    1. No jo no, to je důvod proč v centru města mají zůstat baráky pro bydlení a průmysl má jít do průmyslových zón za město.

     To vám potvrdí i pan Frrr.

     Přeci nebudeme likvidovat významné historické budovy, kvůli obyčejné levné hale, která může být postavěná za městem

     Už to prosím pochopte!!!

     1. jaka vyznamna historicka budova. Videls ten barak? Dyt je to ruina, hnusna naspadnuti.

     2. Co je tak špatnýho na tom, aby si Pivovar postavil halu v průmyslové zóně na okraji města, proč musí likvidovat humpolecké centrum.

      Přestaňte obhajovat neobhajitelné!!

    2. Nejen pivovar, ale všichni občané Humpolce mají možnost si přečíst volební program Humpolecgo! pro komunální volby 2018. Jednoduše HUGO bojuje za to, Kvůli čemu si ho lidi volili.

     4. Ochrana a péče o urbanistickou strukturu města

     Budeme ochraňovat a pečovat o urbanistickou strukturu města Humpolce. V minulosti historickou strukturu našeho města zasáhla výstavba především panelových sídlišť. V současnosti neexistuje žádný nástroj pro ochranu historické stopy, čímž nadále dochází k pomalému, avšak jistému zániku urbanistického a historického dědictví. Připravíme nástroj, který stanoví jasná a spravedlivá pravidla pro novou výstavbu zejména v historicky hodnotných částech města. Nový územní plán doplníme o prvky regulace, resp. představíme samostatný regulační plán zaměřený na stavební strukturu Humpolce.

     1. A kdyby náhodou někdo si nemohl vzpomenout zde je i volební program ODS

      3. Bydleme v Humpolci
      základem dobrého života ve městě jsou spokojení obyvatelé, kteří v obci pouze nepřespávají, ale skutečně plnohodnotně žijí
      město jako investor – zachováme vstřícnost k projektům zajišťujícím trvalé bydlení
      díky novému územnímu plánu, pěti územním studiím, studii bydlení a dopravy se Humpolec může rozvíjet v souladu s požadavky na pohodlný a příjemný život
      nebudeme komplikovat život ve městě zbytečnými předpisy a vyhláškami

     2. Přeci nemůžeš myslit vážně že by OdS chtěla spokojený lidi když by měla náhodou jít proti pivovaru!! To jdou všechny psaný slibi mimo a občan je u zadele.

  2. Tak se zeptejte zastupitelů za HUGO nebo STAN, tito zastupitelé vám rozhodně nebudou upírat tyto dopisy.

   Poté si můžete udělat obrázek jak moc vám lžou ti zastupitelé, kteří vám tvrdí, že žádné dopisy nejsou a v čím zájmu vám lžou a odpírají tyto informace, začněte být aktivní a přemýšlejte, velice záhy pochopíte, komu záleží na městu a komu na vlastních ekonomických zájmech

 7. Ty dvě protistrany se nikdy nedokáží shodnout na jakémkoli kompromisu, jedna nakonec musí prohrát, rozhodnou zastupitelé. Moc jim to nezávidím, ať rozhodnou jakkoliv dostane se jim mnoha neslušných výrazů. Zajímalo by mne jak dopadly obě podpisové akce, jak pro, tak i proti dostavbě pivovaru. Nevíte to někdo ?

  1. Politika je o umeni kompromisu a nalezeni stredu Takze se ukaze koho v Humpiku v MZ mame Silovy pretahovani k nicemu nejni K.

     1. 23. 8. 2010 (16:26)
      Můj příspěvek čtete,reagujete na něj a souhlasíte s ním. Nesedím s rukou v klíně, ale kandiduji za stranu TOP 09. Na kandidátce mne naleznete pod číslem 4. V případě, že věříte dobré věci a souhlasíte s názorem, můžete vesele kroužkovat. Jinak můj názor neměl být chápán jako politická předkampaň, ale pochopte, že se musím v reakci na nečinnost ozvat. Tedy jdu s svou kůží na trh a budu se snažit, aby problémy dostávaly jména a byly řešeny a aby lidé, kteří mají názor a chuť věci měnit, dostali příležitost.
      Michal Marek – kandidát za TOP 09

      http://www.humpolak.cz/?p=5126

      Stačí si dát do vyhledávače jméno a stránky.

  2. Nebylo by od věci, abysme interpelovali zastupitele s dotazem, zda oni sami vidí a podpoří veřejný zájem o OBYVATELNÉ prostředí města!

   1. Jako volič ODS, musím uznat, že po přečtení včerejšího vyjádření starosty Kratochvíla, na FB humpolecgo, jsem si uvědomil, že tento nejvyšší představitel města, je opravdu ve vleku místního pivovaru.

    Může prosím místní buňka ODS vysvětlit našemu starostovi, jak trapně to působí, pokud již sám pan starosta nemá pud sebezáchovy?

    Starosto, pokračujte v tomto hloupém stylu vystupování a už vám více nedám hlas ve volbách, vidím že jsou tu najednou zajímavější lidé s větším nadhledem a inteligencí

    1. Podle Karla je to další účelovka 🙂 takovýhle člověk pranýřuje Babiše a sám se chová stejně…

 8. Jak se ke kauze „Rozšíření pivovaru“ postaví zastupitelé nestraníci zvolení za ČSSD a také straníci za KSČM?

  1. Školní, tak tu určitě rozkopal starosta s celou místní buňkou ODS. Teď, aby to andělé z HUGA po nich zase opravili. Prostě hnus. Nedá se tady žít !!!

 9. Školní ulice jen dokumentuje, jak ODS řídí naše město……ale co, vždyť se to platí z peněz města že, to úředníky a politiky nebolí….

  1. Z doslechu vím, že se jedná o havárii na kanálu, tak proč do toho hned tahat politiku. Samozřejmě ale třeba mám spatne info.

   1. No kdyby vladlo HUGO, tak se to pochopitelne nemohlo stat. Tady uz se politika taha uplne do vseho. I do clanku o mladem varhanikovi. Je to takovy nas maly humpolecky virecek.

 10. Havárie to asi nebude, když už před časem dopravní úřad vyvěsil, že se bude ulice zavírat. Havárie jsou ze dne na den…..

  1. Tak se zeptejte na Vodaku. Koneckonců jedná se o organizaci zřízenou městem, tak se můžete ptát i představitelů města…

 11. Hele proč tu na humpoláku není odkaz na další vydání HUGo novin. Dycky se po nim vedla čtivá diskuze. :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

K discgolfu nepotřebujete perfektně zastřižený trávník.

Pá Led 24 , 2020
Zahrajete si ho i v zimě na sněhu.

You May Like

Témata