Humpolec bude mít nový kruhový objezd

47

Nepřehledná křižovatka na Tyršově náměstí v Humpolci se tento rok začne měnit v kruhový objezd. Zastupitelé města se rozhodli její podobu, kterou navrhl ještě architekt Josef Gočár, od základu změnit, od čehož si slibují větší bezpečnost zejména pro školáky.

Na svém posledním zasedání humpolečtí zastupitelé schválili uvolnění finančních prostředků na stavbu kruhového objezdu v prostoru Tyršova náměstí. V současné době se připravuje výběrové řízení na dodavatele stavby. Předběžný termín zahájení je srpen až listopad 2010, podle toho jak dopadne výběrové řízení a zda budou řešena odvolání. Finanční náklady vzejdou z výběrového řízení na základě nabídky uchazečů, předpokládaná cena je kolem devíti milionů korun. Zastupitelé počítají s celkovou úpravou náměstí včetně přilehlého parčíku.


Tyršovo náměstí patří k dlouhodobě problémovým křižovatkám ve městě. Řada lidí poukazuje kromě jejího nepřehledného tvaru také na potíže s parkováním. Lidé z okolních domů kvůli tomu před časem dokonce sepsali petici. Úprava náměstí má vyřešit či alespoň zmírnit i tyto připomínky.


Bližší informace o projektu je možné nalézt na internetových stránkách Humpolce.


Za to na revitalizaci humpoleckého městského parku v sousedství nemocnice se pro letošní rok peněz nedostane. V lokalitě u nemocnice, která po majetkovém vypořádání patří celá městu, má vzniknout park a v návaznosti na něj i zástavbové území, kde by mohly stát bytovky.
Projekt revitalizace humpoleckého městského parku v sousedství nemocnice je připraven, přesto začnou práce nejdříve v příštím roce. Humpolečtí zastupitelé to potvrdili na svém posledním jednání.
Nový park se bude rozkládat na 4 500 čtverečních metrech, dalších osm tisíc metrů bude vyčleněno pro bytovou výstavbu. Podle projektové dokumentace bude stát nový park dva miliony korun. Zástavbovou studii nebude ale dělat město, v tomto případě půjde o úkol pro nějakou developerskou firmu.

Čtěte dále:   Ulice Pražská a Na Kasárnách OTEVŘENA!

K zamýšlené přeměně neutěšeného území na moderní funkční plochy se mohla v minulých týdnech vyjadřovat také veřejnost prostřednictvím ankety vyhlášené radnicí. Na jednání zastupitelstva se dostalo ale pouze patnáct vyplněných anketních lístků. Čtrnáct účastníků ankety záměr navrhovaný městem jednoznačně potvrdilo, jeden byl částečně pro. Kladné stanovisko ovšem kontrastuje s nečekaně malým zájmem veřejnosti o možnost promluvit k projektu ve fázi příprav.


 


(Zdroj: Vysočina NEWS, Pelhřimovský deník, MF Dnes)

myska

47 thoughts on “Humpolec bude mít nový kruhový objezd

 1. Finanční výbor výstavbu kruhového objezdu nedoporučil.Alespoń zatím
  Pravicová většina spolu s tzv.nezávislými zastupiteli si však prohlasuje co chce.

  Domnívám se, že tato křižovatka zas tak neberzpečná není. Stačilo by pořádné značení.
  Akci v takovém finančním bjemu by mělo řešit až nové zastupitelstvo vzešlé z voleb na podzim

 2. mě se to líbí ,tato křižovatka je opravdu hrozná a navíc vznikl nový výjezd z Kasalky a toto to alespon troch zklidní. I když bych raději viděl kruhák na křižovatce Pražská, okružní, zahradní

 3. ?? Nepřehledná. Pokud má někdo problém s rozlišením silné a slabé čáry na značce (hlavní/vedlejší) a neví, která ruka je pravá, nemá za volantem co dělat. Tyršovo náměstí je přehledné, přehlednější už být nemůže.

  Kruhák, za který není vidět (donutí zpomalit) situaci „vylepší“, protože součastný řidič už není zvyklý sledovat a vyhodnocovat situaci kolem sebe. Geniální a všeobjímající spleť dopravních předpisů ho těchto starostí zbaví – pruhy vyznačené taktak na šíři auta, veliké šipky, dvacetosm příkazových a zákazových značek na těch cca 200m ulice ….. zregulujeme a zkliníme to fšecko!

  A vůbec, on ten Gočár byl břídil, Dolní náměstí je také dopravně nevyhovující, nechtělo by to další kruháček??

 4. kdo koho podmazal, nebo p.Dočkal má zase málo vyděláno protože mu stoupla laťka za udajnou nehodovost potažmo výplaty náhrady škody v jeho pojištovacím úřadu? Nebo město nemá kam dát peníze? Opravte ulici Školní a Havlíčkovo náměstí tam je to potřeba a Tyršovo nám. nechte tak jak je.

 5. Potlačení původního řešení náměstí s dominantou TGM, značné omezení parkovacích ploch, vysoké náklady. Žádné velké pozitivum na druhé straně nevidím, toť můj subjektivní názor.

   1. Není moc měst v naší republice,které se mohou pochlubit,že na jejich urbanistice pracoval jeden z nejlepších architektů pan Gočár.Humpolec patří mezi těch pár a přesto se najdou tací,kteří jeho prací opovrhují a neváží si jí a sami zatím nic kloudného ještě neudělali.Není snad klidnější doprava ve městě než právě na Tyršově náměstí a ten kdo tady má problém ať raději odevzdá ř.p.V době kdy se plánuje obchvat kolem města je tato otázka mimo mísu a radní by se už do těchto plánů neměli pouštět.Jsou tu daleko důležitější věci či spíše problémy a neřeší se.Třeba ulice od Barči k Bille to je na poloosu,ulice Kamarytova stačí lehký deštík a po chodníku nejde jít protože voda teče celou ulicí a od jedoucích aut stříká voda několik metrů a o křižovatce u nového Penny netřeba slov.Miruna

 6. Koho tento objezd v tom spolku zastupitelů napadl. Pánové- volby jsou v říjnu a bude tu kandidovat minimálně 5 stran. Nechte to už novým koním , páni Kučero, Bernarde, dočkale a spol..

  Ten objezd nechvátá…

  1. Pana anonyma bych tímto rád požádal, aby se před vynášením svých jistě odborných soudů, nejprve seznámil s tím, jak kdo o problému hlasoval… pro jednoduchost a usnadnění, hlasoval jsem proti, protože tento kruhový objezd považuji jednoduše řečeno za pitomost. Bohužel výsledek hlasování zastupitelstva byl 2:18. Z toho zároveň plyne, že alibistické řeči o tom, že finanční výbor byl proti (jiný příspěvek), ale že pravicová většina si prohlasuje co chce, jsou naprostý nesmysl, protože pro kruháč hlasovali všichni přítomní levicoví zastupitelé…
   Pěkný večer,
   Standa Bernard

 7. Taky nějak nemůžu pochopit, že se tady má stavět kruhový objezd. Projíždím tady skoro denně a nezaznamenal jsem, že by zde situace byla nějak kritická a nepřehledná. Navíc kruhový objezd to tu asi dost zošklivý i z estetického hlediska. Myslím, že v našem městě jsouo mnohem kritičtější úseky, kde by bylo potřeba plynulost dopravy řešit. Např. již několikrát diskutovaná křižovatka u Billy, nebo křižovatka u Penny (bývalého Plusu) – tam když je průser na dálnici a řidiči to objíždějí přes Humpolec, tak to je docela prča. A další a další ….

  1. Jde o to, že je třeba někam vrazit peníze z prodeje městských bytů. tak to půjde do betonu.

   Přitom ceny nájemného už začínají městu vydělávat, ale současná pravicová radnice s nezávislými raději vše prodá, tedy městské byty.

   Jednoznačný souhlas s názorem, že akci podobného rozsahu by mělo řešit nové zastupitelstvo.
   A že v Humpolci bude kandidovat stran dost o tom jsem přesvědčena

 8. Přátelé,přátelé neskuhrejte,nespílejte trochu pozitivního myšlení by neškodilo.To,že je z dopravního hlediska toho hodně co v Humpolci napravovat je celkem jasné.Dobře,že se do toho dávají peníze ale která akce bude první či druhá to je plně na zastupitelstvu.Podle mého názoru je to mnohem lepší investice nežli dávat hromadu peněz do sportovišť pro pár zájemců,jenom na ty cyklisty by se mělo při rekonstrukcích více myslet viz Okružní či Lnářská.

  1. To přece nemyslíte vážně, že nemá cenu budovat sportoviště. Co byste chtěl víc pro mládež udělat. Je lepší aby trávili volný čas sportem, než posedáváním v hospodě, to ví každý průměrně uvažující člověk.

 9. slyšeli jste o tom, že má být zrušeno hlavní autobusové nádraží v ul. Okružní? Co vy na to?

  1. Něco se o tom šušká, že tam má bejt nějakej obchoďák. Myslim si že na tech pár autobusů co sem jezdí nepotřebuje takovýho prostoru.

 10. Tento nový kruhový objezd, co se chystá, se do stávající zátavby vůbec nehodí (k Medově vile a sokolovně). Už v minulosti to narušila panelová zástavba a dovrší to přestavba nového kruhového objezdu z asfaltu a zámkové dlažby. Naopak to zhorší průjezdnost (hlavně v zimním období) a ohrozí chodce na několika místech (hlavně děti při cestě do školy). Projektant se vůbec neseznámil s okolím a píše v projektu názvy ulic jako Fügnerova sever a jih, ale vůbec neví že ulice Fügnerova sever je ulice Školní. Nesouhlasím s novým projektem.Stávající situace mi nepřipadá vůbec kritická jezdím zde a chodím několikrát denně a bydlím v blízkém okolí už několik desítek let.
  Váš věrný čtenář:-)

  http://www.mesto-humpolec.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=4932&id=219659&p1=32064

  Zpráva ke kruhovému objezdu + situační výkres

 11. Prosím redakci o předělání loga Humpolák s hlavičkou letního období, to zimni se tam moc už nehodí,i když to venku moc na léto zrovna nevypadá

  1. Dobrý den. Díky za upozornění. Vzhled webu změněn ze zimního na standard.

   Jinak, pokud se zaregistrujete a jste registrovaný uživatel, můžete si vybrat vzhled jaký chcete a který Vám nejvíce vyhovuje. Je jich k dispozici několik.

 12. Nevím jak dopadne přestavba v ulici Lnářská,ale vidím zde opět veliké zůžení silnice(autobus a auto se skoro nevyhnou),ale proč se nepočítá zase s cyklisty jako na průtahu městem HB na PE(Okružní ulice).
  Autobusové nádraží se má zbourat a vyroste zde další market Kaufland.
  Autobusové nádraží se přesune na plácek před budovou ICOM u garáží a čerpací stanice ICOM.
  Pro starší a děti to bude docela daleko a těžší přejít další rušnou silnici.

 13. Jestli se zruší i autobusové nádraží, které bylo jedno z nejhezčích v celém okrese, tak fakt nechápu ty skopové hlavy na městě. samý ing, Mgr. a jiný titul a vymýšlí nesmysly.
  To samé v ulici Lnářská. To zúžení je nehoráznost a chystaný kruhový objezd u Masaryka konina. Jen dejte značky, aby cizí řidiči viděli co je přednost v jízdě.

  1. Taky jsem o tom něco slyšela,že se má zbourat autobusák. Myslím si,že je to celé o korupci. Někdo někoho podmazal. To je všade. Stačilo by,kdyby se zmenšil o polovinü. Kaufland je úplně zbytečný. Kdo tam bude chodit? Je to pořádně z ruky,ať to postaví za SIKEM,když ho tam chtějí mít. Stejně tam mají akorát šunt. Jako v LIDLU. A jestě jsem slyšela,že mají zrušit Technické služby. Kdo pak bude uklízet ve městě?

   1. Já sem zas slišel že se másbourat celej humpolec protože se tady bude stavět diznilend a lidi prej budou vystěhovaný na sever.

  2. S tím hodnocením „města“ bych byl velmi opatrný. Autobusové nádraží už dávno není nás všech, ale soukromé firmy ICOM. Pokud ta uzná za vhodné ho prodat, tak do toho nikomu nic není. Pokud nový majitel na tomto místě vybuduje něco co odpovídá územnímu plánu, tak „město“ může jen přihlížet a vykonávat jen funkce které mu přináleží dle zákonů. Podle mě je nehoráznost to že z ulic města mizí bez náležité náhrady stromy (zejména hlohy), které tu před sto lety osadil okrášlovací spolek. Kdyby mohlo být po mém, tak bych ubral dopravních značek a vrátil hlohy.

 14. Nu a vidíte přátelé,kam jste se až dostali od kruhového objezdu na Tyršově náměstí.Ale abych také přispěchal se svojí troškou do mlýna.Tak za prvé si myslím,že Tyršovo náměstí nemá být jen nějakým blbým kruhovým objezdem,ale skutečným náměstím,kterých nemáme v Humpolci až zase tolik,třeba i s nějakým vodním prvkem/nemyslím nějaký rybník/.Za druhé,co by Humpolec hlavně potřeboval je opravit dlažbu na spoustě ulic,za třetí dobrou městskou policii a nakonec ten Kaufland na tom prázdném prostoru,kterému říkáte autobusové nádraží není vůbec žádná špatná myšlénka,tomu fandím a dobrou noc!

  1. Chápu snahy soukromých majitelů, ovšem co staří lidé, kteří jezdí autobusy k lékařům a zpět. Ono se to šéfům ICOMU kecá a plánuje, ale taková 73 letá babka má co dojít od doktorů a stihnout jediný dopolední spoj zpět domů.
   To pana Kratochvíla, nebo která osoba vlastně ICOM vlastní asi nezajímá. V zimě při sněhové kalamitě děti jezdí déle a do školy to bude opět dál.
   Město soukromníkovi poručit nemůže, ovšem může řádně znepříjemnit výstavbu dalšího zcela pro město nepotřebného nákupního centra.
   Ovšem této pravicové radnici spolu s nezávislými je doprava lidí zcela jedno.

 15. Já si myslím ,že to jsou opět našimi zastupiteli vyhozené peníze.V našem městě by měli páni radní radši dořešit křižovatku u CTP D1 , která je velmi nebezpečná pro pěší.Dodnes není vybudovaný chodník od
  města (chodník je ukončen do ztracena je to výsměch).Instalovaný radar ,který je funkční tak 5 dní v měsíci jinak je mimo provoz ,jen vyhozené peníze !!! Dále je třeba opravit dláždění vozovek a náměstí v centru. Jiná města a menší mají překrásná náměstí a tady se budují jen obchoďáky . Je vidět ,že toto zastupitelstvo už je vyhořelé a jev třeba udělat změnu a pořádnou výměnu a také změnit architekta.Co nakreslil samá utopije a nepraktičnost. Pavel

  1. Pavle bude kandidovat několik politických stran, doufám, že si vyberete a zkusíte jít do volebního klání.Jinak souhlasím. Zbyněk

   1. Tak jak tady sleduji komentáře některých soudruhů, jde mi hnusem mráz po zádech.
    Absolutně nechápu, co je komu do toho co si soukromý majitel nemovitosti /např. ICOM/ udělá se svým soukromým a nedotknutelným majetkem. Navíc prodej obchodnímu řetězci, přinese práci zaměstnancům firem, které budou obchoďák stavět a následně zde budou vytvořena trvalá pracovní místa. Z cenové války mezi řetězci opět vytěží občan.
    Celkově jednoznačně mnohem větší význam jak nesmyslně předimenzované nádraží z dob totalitního řežimu.
    Jinak si myslím, že pořádný kruhák by měl být především na křižovatce Okružní x Pražská. Pokud se ovšem na něm řada místních rádiovek a kloboučníků naučí jezdit a nebudou zdržovat hodinovým čekáním na vjezdu do kruháku.

    1. Již několikrát zde bylo v minulosti zdůrazněno, že křižovatka Okružní x Pražská, také silnice I/34 u CTP Parku a taktéž křižovatka u Billy jsou krajské a státní a tudíž tam Město Humpolec nemůže moc řešit ani kruhák ani přechod a chodník, pouze může tyto orgány dokola žádat o řešení situace, což pokud vím Ing. Křišťan stále činí a i několikrát tytp problémy řešilo i zastupitelstvo, ale zatím neúspěšně. I když snad přísliby řešení nějaké jsou.

     1. Nevím co řeší pan Křišťan,ale dostavba chodníku od vybudovaného kruháku patří do kompetence města. A jestli úředníci z města tak stojí o kruhák ,tak ať si ho vybudují na horním náměstí místo kašny. Jiná města mají překrásné náměstí s kašnou ,Humpolec by měl náměstí s kruhákem. Pavel

   2. Další obcho´dák zase tolik pracovních míst nepřinese, to je jen klamná iluze. Ceny jsou přibližně stejné ve všech cizích řetězcích.Navíc LIDL a Kaufland je jedna společnost Schwarz.

    Čím jsem však zhnusen je nezájem o to, jak budou lidé jezdit k doktorům a děti do škol. V zimě mívají busy zpoždění a od benzínky je to delší trasa do Hálkovy.
    Navíc dvě místní části, tj. Hněvkovice a Kletečná zrovna do ZŠ Hálkova patří obvodem. To by mělo radnici zajímat také. Obě části mají cca. 500obyvatel.

    Nikdo soukromému majetku nebrání, ale je jisté, že město by se v tomto případě mělo s majiteli dohodnout a zkusit tuto případnou akci Icomu rozmluvit. Nebo řešit.

    Přemístění nádraží je krokem do minulosti a bohužel navazuje na podobné excesy jako byla špatná privatizace nemocnice, zrušení LSPP atd.
    Prostě na lidi se kašle.Kritizovat se může, ovšem to je to jediné, co je povoleno

    1. To je výsměch nee ? Těch pár metrů, o které bude zastávka autobusu posunutá, nestojí absolutně za řeč.
     No asi mělo ten plac od Icomu město koupit . Aby se jako něco dělalo pro lidi. Doufám, že budeš kandidovat, tebe je mimo radnici vyloženě škoda.

     1. Záleží kam bude posunuta. Jestli nové nádražíčko bude někde u benzínky tak je to docela dost daleko. Pro starší lidi je to daleko od polikliniky i na původní nádraží. Pořád mladí nebudeme.

      Ano proč o koupi neuvažovat.
      Do spadlého stadionu se nalilo peněz daleko víc.
      A na radnici se netlačím, ale někdy by běžný člověk tam byl potřeba.

     2. Nebude to víc jak 200 m, takže tvoje argumenty jsou o ničem.
      Jo a hádej proč zimák spadl ?

     3. Pochop, že umístění nádraží k benzínce ICOM je nevhodné i technicky.Nebo víš, kde přesně má být?

      Proč tedy nezmenší původní nádraží,možná že by to vyšlo i levněji pro samotné majitele.
      Zimák spladl díky šlendriánu stavební firmy a špatnému stavebnímu dozoru ze strany investora.

     4. Zímák spadl, protože nybyl v soukromých rukách…… Z cizího krev neteče…..

 16. Udělejte prosím anketu kdo za a kdo proti Kauflandu na autobusáku,rovněž tak o kruháku na Tyršově náměstí.Bylo by to zajímavé.Já osobně bych tomu záměru s Kauflandem fandil ten podle mého názoru v Humpolci chybí.Také věřím tomu,že příští zastupitelstvo se konečně pustí do oprav dlážděných ulic,to by si člověk pomalu zuby vymlátil.Josef.

  1. Proč by tu Kaufland měl chybět?? výběr marketů je na Humpolec + spádové oblasti až dost velký.
   Anketu tu hned asi neudělají, volby jsou aktuálnější, ale já bych udělal anketu ke komunálkám. Ty jsou pro Humpolec důležitější

   1. Misto kruhoveho objezdu mohou radeji zrusit ten tankodrom mezi Baronkou a obchodem Billa ale to asi dostatecne kulturne architektonicke dilo :-))))

 17. Před chvílí mě informoval architekt, člen stavební komise jak dopadli se svými připomínkami k provádění kruhového objezdu u TGM. Dovolili si navrhnout aby asfalt byl jen na kruhovém objezdu a všude okolo byly znovupoužity stávající žulové kostky, stejně tak stávající kamenné obrubníky. Měli s kolegy z komise ale smůlu, protože tady prostě všude už brzo bude jen asfalt lemovaný betonem (další pokračování Husova,…). A nejde to zastavit, říkají odborníkům z komise laici úředníci…když si vzpomenu jak počátkem devadesátých let starosta Koten vracel historickým ulicím žulový povrch….ach jo…Asi by to chtělo zavést ocenění Ropák roku, loni by favoritem byla poušť na Dolním náměstí, letos má dobře našlápnuto zbytečný kruhák u TGM. Moc by mě zajímalo kolik zastupitelů kteří hlasovali pro ten nesmysl bylo na místě a mluvilo s lidmi pro které se to údajně vše dělá.

 18. Vážení dokud zde budou Křišťanové,Kučerové a další co tak nehorázně a hloupě rozhodují nestane se nic.To bude tatíček Masaryk plakat až se bude koukat na tu hrůzu co se tak vytvoří.Na co máme tedy archytekta, když ho stejně nikdo neposlechne.V tom není nic jiného než zájem o kostky.Že páni radní.Jako třeba rozebírání starého kina v Humpolci.Předpokládám, že ten dotyčný ví o koho se jedná e u koho je spousta potřebného zabudováno v jeho domečku.Navrhuji setkání občanů na náměstí at nám všem vysvětlí proč to dělají.A zastavme tu hrůzu za kterou se vyhazují naše peníze..Kdo jste pro připojte se zde je čas najít jiná řešení…..Ondráček

  1. Nevím jak lze zastavit tuto akci
   Jediné řešení nedat těm, kteří to odhlasovali hlas na podzim ve volbách.
   Ale uvidíte, že žraloci, kteří sedí už v zastup. třetí období tam zase zvoleni budou a jede se dál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Volební průzkum 2010: Na Vysočině vítězí ČSSD, zelení by neprošli

Út Kvě 4 , 2010
Podle průzkumu agentur SC&C a STEM by volby do Poslanecké sněmovny v kraji Vysočina vyhrála sociální demokracie. V regionu by uspělo ještě dalších šest stran. Z těch, které jsou nyní ve sněmovně, by neuspěla pouze Strana zelených. Pětiprocentní hranici naopak překročily TOP 09, Věci veřejné a Strana práv občanů – […]

You May Like

Témata