Humpolec hrál, tasovičtí dávali góly. Brali třetí domácí výhru.

Až na první domácí zápas s B-týmem brněnské Líšně drží fotbalisté Tasovic po sedmi kolech divize D domácí neporazitelnost. Naposledy potvrdili dominanci na svém pažitu třetí zářijovou neděli, když přehráli celek Humpolce 3:1.

Skvadra pod vedením trenéra Milana Volfa ze sedmi kol třikrát doma vyhrála a venku čtyřikrát padla. Lodivod sokolí letky přiznal, že důležité je pro jeho svěřence vyhrávat doma. To se potvrdilo i proti hostům z Vysočiny.

„Doma nám to vychází, že vyhráváme. Ne že bychom tak měli nastavené myšlení. Nevím, jestli soupeři mají podvědomě strach a hrají u nás jinak, než u sebe doma,“ přemýšlel Volf.

Skóre s Humpolcem otevřel v šestatřicáté minutě Jiří Vašina. Po změně stran zvýšil na 2:0 Ladislav Císař a na 3:0 pojistil výhru osm minut před koncem Jan Daniel. Humpolečtí pak korigovali jednou branku Šerého chvíli před závěrečným hvizdem.

„Vidím to tak, že soupeř hrál a my dávali branky. Z minulého týdne nám chybělo pět fotbalistů, kteří byli vykartováni nebo zraněni. Za vítězství nad Humpolcem jsem hodně rád, pomůže nám. Kluci zápas odmakali na sto procent, i když soupeř byl herně asi lepší, hlavně v prvním poločase,“ připustil Volf.

Tasovice drží v soutěžním žebříčku desátou příčku s deseti body. Už v sobotu od půl čtvrté odpoledne odehrají další kolo na půdě Vrchoviny. Volf může porovnávat. Mančaft z Nového Města na Moravě zažil v roli soupeře ještě v době, když trénoval v MSFL Znojmo anebo ještě dříve v divizi Velké Meziříčí.

„Tam to je vždy vyhrocené. Hřiště u nich je podobné našemu, lidi tam fandí, podporují domácí a mají více fotbalovější prostředí, než jinde. Nevím, jak na hřišti, ale v hledišti určitě,“ uzavřel tasovický kouč.

Tasovice – Humpolec 3:1
Poločas: 1:0. Branky: 36. Vašina, 57. Císař, 82. Daniel – 86. Šerý. ŽK: 2:5. Rozhodčí: Svoboda – Soukupová, Bodeček. Diváci: 200.
Tasovice: Koukal – Švarc, Císař, Vašina (87. Pacula), Garčic (81. Buchta), Štancl (73. Daniel), Bakaj (73. Dikovský), Lapeš, Šuba, Navrátil, Cihlář (73. Železný). Trenér: Milan Volf.
Humpolec: Dubec – Maršík (73. Homola), Och, Zástěra (81. Kameš), Kodria, Savi, Havel, Popovych, Šerý, Luňáček (73. Zástěra), Pešek (45. Maršík). Trenér: Tomáš Hlubuček.

Čtěte dále:   Pozvánka na triatlon v Plačkově