Humpolecký starosta se ohrazuje proti vládnímu návrhu kompenzačního bonusu.

128

Dopisem apeluje na poslance, aby nestahovali peníze z obecních a městských rozpočtů.

Jednoduše řečeno – finance v celkové výši asi 12 mld., které chce stát získat z obecních a městských rozpočtů, by využil jako kompenzace pro živnostníky za ztráty během koronavirové pandemie. Pokud by ale sněmovna takzvaný zákon o kompenzačním bonusu schválila v této podobě, kterou navrhuje vláda, jen Humpolec by ze svého rozpočtu na rok 2020 mohl přijít o více než 9 milionů korun, což rozhodně není zanedbatelná částka. Nehledě na reálná rizika dalších škod, které zákon ve společnosti napáchá.

Vyjádření starosty Humpolce Karla Kratochvíla:

Mám velkou obavu o to, pokud by Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválila zákon č. 159/2020 o kompenzačním bonusu v původním vládním návrhu. To, že se vláda rozhodla pomoci živnostníkům stiženým opatřeními v rámci boje s pandemií koronaviru, vidím jako užitečnou a důležitou věc. To, že se nyní snaží vytáhnout pro tento účel 12 mld. z obecních rozpočtů, pokládám za skandální. Za prvé to těžce zasáhne obecní rozpočty (jen v našem městě to má být více jak 9 mil. korun), za druhé mám obavu, že se to u obyvatel měst setká s nelibostí vůči OSVČ, neboť to mohou brát jako ochuzení obecních pokladen ve prospěch právě OSVČ. Můžou tak vzniknout i vážné společenské problémy. Jen doufám, že vládě nejde právě o to. Připomínám slova A. Babiše z minulosti, že malé živnosti jsou jen kecy a klišé.

Dal jsem proto dohromady dopis pro všechny naše poslance, snad budou mít při hlasování šťastnou ruku. Věřím, že i poslanci z vládního tábora, z nichž je mnoho starostů či hejtmanů, nepůjdou proti svým městům.

Dopis Karla Kratochvíla

Svaz měst a obcí

Petr

128 thoughts on “Humpolecký starosta se ohrazuje proti vládnímu návrhu kompenzačního bonusu.

 1. Pro koho obec Humpolec nakoupila ochranné pomůcky a dezinfekci? Pro všechny občany? Nebo jen pro vyvolené? Odpouštění poplatků má být ten napálkovaný poplatek za svoz odpadů? Pod atd. se skrývá co?

 2. Jesli poslanci budou hlasovat jako ve vetsine pripadu koalicni zastupitele v Humplu tak teda potes koste. To nam pak krome 9 micu stahnou i kalhoty.

 3. ,,Odpouští nájmy,, – LOL. Jo, soukromým subjektům a neziskovku Medou nechávají městští radní zaplatit i služby a energie v době, kdy se už Medou přesídlilo jinam. Takoví to jsou kumštíři a tak měří všem stejným metrem. Viděla jsem záznam a diskusi ze zastupitelstva a stačilo mi..

 4. Je to zlodějina, především vláda by měla jít příkladem a začít u sebe a ne rozdávat z obecních rozpočtů.

 5. Mno hlavně že senilnímu napůl dementnímu panu prezidentovi přistane na chod office o téměř 20 míčů více. Vivat Mynář, vivat Ovčáček, vivat Zeman!!!

 6. Máme demokraticky zvolené poslance a senátory? Máme.Obce a města oslovují poslance, to je jistě možná věc a správná. Ale rozhodují poslanci..Takže berme to tak, že rozhodnou oni.

    1. Ale tak to snad vidí každý, že to nebyla šťastná volba.
     Já spatřuji demenci u těch, kteří to svou volební pasivitou umožnili.
     No co už teď. Alespoň ať již nevylézá a neškodí a vyčká svého konce ve funkci.

     1. no kazdy (bohuzel) ne. Nesouhlasim se soucasnou garniturou CR ale co jsme si zvolili to musime trpet. Tak to bohuzel je, vidite to na Covidu. Vydrancujete kasu na generace dopredu a lidi Vam jeste tleskaj, protoze je hlavni ze oni dostali. Ze to nasobne zaplatime v budoucnu uz nevidi. Ne ze nechtej, voni to fakt nevidi. Apropos Covid – urady ale i soukrome spolecnosti. Diky stedrym davkam se lidem naprosto vubec nechce zpet do prace. Diky „pomoci“ ve forme ocr a pod maj vsichni v prepoctu min. 90% platu a nemusi ani hnout paratem. Dostat je ted zpet do prace – 100% nasazeni – to je fakt boj. A Bures je borec! Za 10 let uz tu nebude, ale dluhy budem splacet jak mourovaty. Tohle me taky vadi. A nejhorsi je, ze s tim svym 1 hlasem udelam kulovy.

 7. Miluju ty znalce, kteří by to dělali jinak a lépe. Těch je dvanáct do tuctu, ale rozhodnout se v dané situaci, kdy každý stát bojuje podle možností s nákazou, kterou v tomto rozsahu svět neznal 100 let.

  Vůbec nejlepší by bylo nepodporovat podle těhle znalců nikoho. Ani ošetřovným ani OSVČ ničím. Pak by dluhy nevznikaly.
  Myslíte, že by to Fiala nebo Kalousek s Pekarovou uměli řídit lépe za podobné situace?

  1. Nevim jestli lépe, ale hůř sotva. Vždyť tahle vláda odborníků zvládla i tu nákupní dobu pro důchodce až na třetí pokus. Rozhodování o důležitých věcech pak už byla naprostá tragikomedie. A nákupy za draho od bílých koní, to už je jen taková třešnička na dortu.

   1. I ta nákupní dob pro důchodce se vyvíjela.Ano, možná, že vyšel až třetí pokus. Na tom nic hrozného nevidím.
    K nákupům. Pokud by byla v ČR firma, která by dodala tak velké množství ochranných pomůcek, jistě by se nakupovalo tam. Bohužel mimořádná doba přinesla i mimořádné nákupy, že vše nebylo asi správné, to pochopí každý normální.
    Opozice celou dobu jen kritizovala,ale v duchu byla ráda, že tuto situaci řešit nemusela.

    A bohužel, opravdový lídr, který Babiše za rok porazí ve volbách se zatím neobjevil..

    1. Jde o to, že nákupní doba pro důchodce má minimům proměnných a důsledků. Ale stejní lidé budou rozhodovat o ekonomice – a to je řádově složitější, bez možnosti rychlé opravy často. Jako kdyby studenti zvládl příklad z malé nasobilky na poněkolikáté a pak se chtěl pustit do výpočtu statiky mostu co je potřeba postavit. Vy byste mu veril že to zvládne?
     Ano, nakupy…tak třeba termokamery pro nemocnice. České firmy to nabízejí od ledna. Ne. Je potřeba to nakoupit z Číny přes Švýcarsko – protože to musí být rychle. Jak moc musí být člověk neschopný, aby mu nebylo jasné, ze firmy co to dělají léta dodají i servis který bude nutné potřeba, protože nejde jen o to koupit, ale i instalovat a provozovat. Takže vysledek je, že to co bylo potřeba hned doteď nefunguje. A tak je to se vším.

     1. jde o to ze svym rozhazovacnym jednanim si kupuji volice a svadeji to na epidemii, kdyz republiku vydrancovali na 2 generace dopredu!

 8. Boha jeho, celý život mezi knihami, to by jeden předpokládal trochu citu pro jazyk český… Paní Slavíková, Vaše vyjadřování je výborné, proč mu to nekontrolujete a neopravíte, než to někam pošle? Takhle si sice Humpolec adresáti dopisu zapamatují, ale určitě ne z důvodů, pro které tento dopis vznikl.

  1. Ne kazdej ucitel umi ucit a ne kazdej knihkupec umi psat. Nejhorsi je pro mne situace kdy se neschopnej ucitel nebo neschopnej knihkupec dostanou do vedeni obce .. Ovsem i to se v zivote stava .

     1. Zajímalo by mě jak by dnes volby v Humpolci dopadly?

      Kdo by podle vás vyhrál?

     2. Výsledek voleb? To je dobrá otázka. Mohli by administrátoři serveru vypsat anketu? Prosím, prosím. Ať je trochu legrace.

     3. Snad nevěříte,že Humpolec a volby v něm sledují ruští hackeři, nebo možná i američtí v sídle CIA

   1. proc by knihkupec musel umet psat? Jeste horsi je aby se do vedeni mesta dostal nekdo vsehoschopnej. Jeste ze nekandiduje Ladik Racku.

    1. Jsem přesvědčen, že za dva roky to vyhraje suverénně HUGO a nejvíc jim k tomu pomáhá Karel Kratochvíl

     1. Otázkou je, kolik vyhraje. Rozhodují hlavně mandáty.Pokud nezíská minimálně pět, vše ostatní je málo

    2. Rozdil 500 hlasu u “kloucka”, ktery kandiduje prvne v zivote proti matadorovi, ktery je v mistni politice 20 ket? Myslim, ze je to dost uspech

     1. To je sice pekny, ale hodne zalezi na tom, jestli budou oba panove vubec znovu kandidovat. Uz ted museji byt dost znechuceni, ikdyz kazdej jinym zpusobem. Pan B. z mladochu a jejich neutuchajici aktivity a pan V. ze starochu a jejich neutuchajici pasivity. Oboje jde proti starejm poradkum nebo ocekavani

    3. Voplakal je kdo? On neco dela? Nebo je to jenom jmeno a zastupce Ryznera? Jeho aktivita je nula. Stejne jako ostatnich z Hugo. Tahoun vseho je Ryzner, kterej ale zas nema uplne moc dobrou povest.

     1. Mluvili jste někdy se zastupiteli Hugo? A zeptali jste se jich na přímo nebo máte jenom potřebu kritizovat anonymně tady? Není to pak pokrytectví?

     2. jako ze za nima mam behat nekam k nim do kanclu? Na zacatku oblizali humpolec, kritizovali fasady, diry na silnici a ja nevim co jeste. Tedka paty nevytahli snad krom toho kdy je ryzner vyhnal s petici proti bernardovi.

  1. Hugo 7 mandátů
   Stan 3 mandaty
   ODS 4 mandaty
   Kdu 2 mandaty
   Ano 3 mandaty
   Kscm 1 mandat
   Cssd 1 mandat

   1. Souhlas, jen STAN absolutne ne. Kdo ze STAN? Kazdopadne nasledna koalice STAN a HUGO s tichou podporou KDU

    1. Klidně koalice STAN HUGO ANO KDU hlavně již ODS definitivně poslat do opozice

     Konečná pro oligarchistický modrý dinosaurský papaláše

     1. Rozhodně Rýzner je větší stratég než Kratochvíl, myslím si že v HUGU již vymyslí cestu jak s ODS jednou pro vždy zamíst, a ti slaboučcí lidé jako Kratochvíl, Bendl, Kukrechtová, Maryška, Čáp, ty se už z opozice nikdy nevyhrabou

      Zbývá vydržet poslední dva roky humpolecké ODS

    1. takovyto vysledek by skoncil patem a naprostou neschopnosti cokoli udelat. Politika je svine, umeni se dohodnout. Tohle by k dohode nevedlo.

   2. Kdo by volil STAN. Ani nemají koule na to vstoupit do hnutí. Celá jejich minulá kandidátka bla poskládáná narychlo a jen těsně pronikl jediný zástupce tohoto obskurního spolku.

 9. Děkuji našim vládcům z národní fronty pod vedením zvěčnělé ODS za další záplavu. Stačil trochu větší déšť, a opět kolabs. To už neokecáte. Ani ta příroda vás tady nechce.

 10. Jedno moudro rika.
  Res jen to co dokazes ovlivnit.

  …………………………………………

  Ale volby se dají ovlivnit…..

  …………………………………………

  Nikdy se mi to mym jednim hlasem a k me spokojenosti nepodarilo …

 11. Všichni zastupitelé města mají své mailové adresy, pokud vám problematika Humpolce opravdu leží na srdci, tak vedle žvanění na humpoláku, můžete své dotazy směrovat k 21 zvoleným zastupitelům, nebo přijďte osobně 24.6. na 12. zastupitelstvo města.

  A k aktivitě HUGO, momentálně zde nevidím nikoho aktivnějšího a pracovitějšího s řadou nápadů viz. přírodní koupaliště Dvorák, než jsou tito zastupitelé. Ty ostatní na zastupitelstvu sedí jak pecky a vůbec nechápou o čem se mluví

  Jsem rád, že tu konečně je aktivní opozice, naše město na tom může jenom vydělat

  1. Tak, tak to se to anonymně někdo pořád do HUGA naváží, ale přijít oficiálně na zastupitelstvo a veřejně se ptát, k tomu již odvaha schazí, skrytý za klávesnicí a monitor to se to žvaní.

   Děkuji zastupitelům za HUGO, že se nebojí neustále otvírat témata, která v našem městě byla dlouhá léta tabu.
   Nevolil jsem je, jelikož jsem nevěděl co od nich můžu očekávat, dnes již vím, že jim na městu záleží a opravdu se snaží, prosím vydržte, můj hlas máte jistý a nejen můj

   Děkuji za všechno co v opozici děláte

   1. Za všechno špatný může Rýzner, tak to tady funguje.
    Sice nevím čeho se dopustil, krom toho, že si na zastupitelstvu pohrál s pivovarníkem, jak s malým klukem.

    Ano s nikým si netyká, nechlastá pivo, drží se jen své rodiny a přátel na Másílku, žije Hranipexem, 8smičkou, podporuje spousty aktivit a projektů a začal se zajímat o věci veřejné v našem městě. Jednoduše on je zlo.

    Raději podnikatele co nejsou vidět, nejsou tak úspěšný a hlavně se bojí říci veřejně svůj názor, to si my občané Humpolce přejeme, jelikož zde může mít pravdu jen ODS a její podporovatelé.
    Všichni ostatní jsou šťouralové, kteří nám nenechávají klid na práci, pryč s nimi!!!

    1. Ja snad jeste budu chtit, aby to to Hugo dotahlo do zastupitelstva. At ma teda moznost se predvest. Pak budeme moct porovnat, kdo je (byl, bude) jak neschopny. Vono hazet na stul jeden napad za druhym je krasny, dsruha vec je zda je to pruchozi ve ver. financich. To totiz uz neni ani Hranipex ani 8smicka. Tam uz nerozhoduje majitel ale je tam spousta omezeni. To teprva uvidite co to bude za deziluzi.

    2. Na kterým zastupitelstvu si s ním pohrál? Já si vybavuju jen tu jeho zoufalou exhibici, kde pořád chtel nějaké omluvy a SB ho stručně a jasně odkázal do patřičných mezí. Tak jestli už se Rýzner zvládl zlepšit rád se podívám.

     1. Přistižen při lhaní o paní Štěrbové a o panu Rýznerovi, se pan Bernard z logiky věci měl omluvit, tak to ve slušné společnosti funguje. Bernard jen ukázal, že je ve stejné kategorii buranů jako prezident Zeman, jeho smůla. I kyž jak čtu z vaší odpovědi asi vám typ takovýchto amorálních kreatur imponuje.

  2. Pokud nevygeneruj HUGO ve svém středu postavu na starostu města, mnoho občanů odradí od volby.A zatím takového koně nemají. To vidí každý. Může se stát, že do řádných voleb takového muže/ženu seženou. Může se objevit i člověk, který bude rád vylézat po zádech úspěšného volebního sdružení. To už se v minulosti stalo i v Humpolci, kdy zastupitelé za ČSSD byli zvoleni a pak se moc o názory místní soc.dem nezajímali. Historie se může opakovat.

   Nikdo HUGO nápady neupírá. Jen je třeba jasně říci, že nastává díky světové situaci s virem COVID19 situace, kdy se investice obcí a měst budou vážit ještě víc na lékarenských vahách, Humpolec nevyjímaje.

   V tuto chvíli vidím návrh na vytvoření koupaliště u Dvoráku jako zajímavý, ale s výhledem desíti let než nastane lepší situace pro podobné projekty. Myslím,že jsou projekty aktuálnější. Např. tragická situace s odpadními vodami v místních částech, rekonstrukce v městě samotném ty sítě musí opravovat rovněž.

   1. A proto si berme k srdci názor Huga, že by se mělo město zaměřit i na výrazně kvalitnější a efektivnější vypisování výběrových řízení byť by měly být jen malého rozsahu.

    Stejně tak Hugo navrhuje vypsat výběrovku na poskytovatele služeb spojených s kanalizací a vodovodů, zde je již více než 15 let monopol Vodaku.

    Určitě stojí za to se zamyslet na černou dírou SVČ, které již stálo město přes 25 mil CZK a každým rokem tam teče 6 mil CZk

    Doufejme, že díky covid krizi se město a opozice zaměří i na technické služby , i zde budou velké rezervy.

    Těch děr, z kterých v Humpolci tečou peníze je opravdu hodně a jsem velice zvědavý jak se k nim město postaví, je to výzva

    1. A na co má Hugo předsedu kontrolního výboru zastupitelstva ? Pan Voplakal je jako jeho předseda naprosto nečinný, tento orgán mohl a může všechny Vámi popsané kauzy řešit !! Tady je naprosto jasně vidět co je Hugo, jen prázdné kecy a žádné výsledky. Hlavně že Rýzner exibuje na zastupitelstvu, divím se že jej někdo ze zastupitelů už nepošle do zádele, když je z něj starosta bohužel připodělaný.

     1. V tom případě se hlavně obraťte na členy kontrolního výboru, proč se neustále odmítají sejít a tim pádem nejsou usnášenischopný.
      Bohužel to není problém p Voplakala, jelikož ten nemá žádný nástroj v ruce jak tyto členy přinutit k účasti, ta je jen dobrovolná, naopak obraťte se na místní strany a hnutí, proč nevysílají svoje zástupce na KV.

      Nota bene tyto věci neřeší KV, ale rada města, kde jsou ODS, KDU, ANO, toto je v jejich gesci

      Je to stejné jako by jste dnešní schodek rozpočet tu v České republice vyčítal
      Opozici jmenovitě p Kalouskovi nebo p Bartošovi

      Až příšte začnete plivat na HUGO, tak se zkuste před tím zamyslet. Jinak budete k smíchu – Neználku!

 12. No uvidíme, kdo bude nakonec k smíchu – Všeználku!
  A jak se tak nad tím zamýšlím, tak je to především zejména naše milé HUGO a jeho fandové , kdo tady po všech plive a každého okopává, jak to jen jde. Nemyslíte, že byste měli především vy sami něco vydržet, když chcete “ rozdávat na všechny strany “ ? Chtělo by to trochu více respektu – sportovního ducha a mnohem méně sebestřednosti, ale hlavně furt nebrečet, jak malí usmrkanci.

  1. Hugo nebrečí, to jsou silné osobnosti, Hugo koná a jede si svou suverénní cestu. Jen škoda, že se od těchto lidí vedení města nechce něco přiučit, respekt chybí, ale hlavně v místní ODS, podívejte se na našeho starostu Karla Kratochvíla. Každý kdo má byť malé zkušenosti z HR (lidské zdroje), smutně přihlíží jak nekompetentní člověk sedí na špičce našeho města.
   Připomíná mi to dobu před 12 lety, kdy sněmovnu České republiky vedl traktorista Vlček. To byla též hrůza a stříháte metr do konce volebního období. I to se v demokracii děje a budiž to naše komunální memento mori pro všechny strany a hnutí, aby do čela kandidátek nominovali osobnosti a ne šašky.

   1. Ano, přesně jako ANO, pardon HUGO. Velkohubě se pochválit, když to nikdo jiný neudělá za nás, stálé klišé s ODS a Kratochvílem a finální „nenápadný“ plivaneček o šaškovi si taky neodpustíme. Ostatně, jak jinak?

    1. To chce klid! Město funguje úplně normálně, jak má a to je štve.
     Proto taky pořád štvou. Jeden by si fakt občas přál, aby vyhráli a předvedli nám ten veletoč a genialitu naostro. Podle mě, kdyby neměli motor a palivo značky Rýzner, prostě by nebyli a to teda mě osobně velmi odpuzuje. Jen další papaláš s ovečkama . Ale jasně, každý podle svého vkusu.

     1. „Hlavní obžalovaný a podle soudu objednavatel obou žhářských útoků Vladimír Racek dostal za návod k trestnému činu obecného ohrožení dvanáct let a šest měsíců do věznice se zvýšenou ostrahou. Kromě toho musí zaplatit peněžitý trest jeden milion korun. Pokud by nezaplatil, čeká ho navíc osmnáct měsíců vězení.“

      Kamarád naší ODS party, to neokecáte Stando a spol. Tolikrát jste se s kamarádem nechávali vidět a dokonce fotili jaká jste (J)elita. K zblití. Prý „Čistá hlava“. Mafiáni. Nic víc.

   2. Vy chytrolíne-sestavit kandidátku z osobností, když žádné nechtějí něco dělat je naprosto nemožné. Kritika je tady na denním pořádku, ale odvážit se jít na kandidátku to chybí 95% občanů.

    Schválně, kolik nespokojených obyvatel Humpolce už obchází vedení hnutí a stran ve městě a už se hlásí, že by měli zájem pracovat pro město a zkusit kandidovat? Znám všechny předsedy a místopředsedy stran v Humpolci. Zatím nikdo se nepřihlásil. Plácání tady jde výborně.

 13. Exstarosta i Standa s ním byli do nedávna veliký kamarádi, pořádali mnoho společných párty……. pivovar dodnes kupuje a servisuje auta u tohoto mafiána a gaunera a je jeho největší klient a čistý Standa jak je vidět s tím nemá problém !
  A nenechte se opít tou skutečností, že Vladimír už oficiálně autosalon nevlastní a prodal ho bratrovi. To je jen odklon majetku před tím , než začalo vyšetřování jeho organizovaného zločinu ! Doufám, že policie ve spolupráci se soudy i toto vše rozpletou a pokud prokáží, že je nějaký majetek nabytý nejenom touto trestnou činností, tak ho nakonec zabaví.
  Mimo jiné se Vladimír před pár lety vrátil z trestu 4,5 roku za podvody a pletichy a již předtím dostal podmínku, takže opravdu kamarád k pohledání……
  A jak do předchozího trestu, tak i teď ho musela do basy dopravit zásahovka, protože tento „hrdina“
  nectí ani rozsudky soudu a výzvy policie a vězeňské služby…..

  1. Ví vůbec slavná zlobovaná Transparency international o tom co má čistý Standa za špína kamarády?

  2. no trosku lzes a prehanis. Pravda Bernard se s Vladimirem zna a schazeli se, ovsem to je tak 20 let. Jak Racek nastoupil svoji cestu v Sukne, Bernard to s nim utnul. Takze dle me tohle Bernardovi uz zazlivat nelze. To je jako kdybych si rval vlasy za detske kamarady. A ze nekdo nekde kupuje auta? Mimochodem kupuje je tam 3/4 humpolce vcetne Hranipexu a dalsich firem. Servisuji je tam atd. A dokonce tam taky maji zamestnance… na ty taky moc nic hazet dle meho nelze.

 14. Nevím jestli jste můj spoluobčan z Marsu nebo z Humpolce, ale já jsem z Humpolce a proto dobře vím, že to co píšete, je úplnej blábol. A jestli ne úplnej, tak poloviční přinejmenším. Proč tady mystifikujete národ? Záměrně nebo máte hadr na hlavě a špunty v uších? Vy nevíte, že se naši dnešní “ domnělí rivalové “ , páni: Bernardové, Rýznerové, Dočkalové, Machkové, Hendrychové, Rackové a další vlivní, celá léta svorně dle momentální potřeby a zájmů kamarádíčkují , tykají si, hrají tenis, potkávají se na různých akcích, ťukají si sklenkami, pochlebují si a přihrávají, jak to jen jde atd. ? Tak kdo tady je k zblití? Před pár lety jednoduše pár z nich, začalo mít tak nějak málo a teď už chtějí víc. A vida, najednou jsou z nich nepřátelé na život a na smrt. Opět, dle jejich potřeby. A my, kteří jsme pro ně jen malé a bezvýznamné nuly, které potřebují jen použít a využít, se tady nesmyslně dohadujeme o pitomostech a budujeme mezi sebou bariéry a nenávist. Dovedu si živě představit, že jsme jim dost k smíchu, protože s sebou necháme takhle hloupě manipulovat. Zamyslete se nad tím, prosím !

  1. Mě to tedy vůbec nepřipadá jako boj mezi skupinou podnikatelů, cítím to, že někdo stojí o to, aby v Humpolci byl metr, který platí pro všechny stejně a to dnes bohužel tak není.
   Nevnímám nevraživost bratrů Rýznerových proti Bernardovi. Ale vnímám, že pivovar v Humpolci dostane na co si ukáže a všichni mu poklonkují viz poslední zastupitelstvo a řešení dopravy v klidu u nově budovaného pivovarského návštěvnického centra. Jeďte kolem Kotyzy, Fabriky, Hranipexu a podívejte kolik parkovacích míst tyto firmy mají a spočítejte mi místa, které má pivovar. Jestli vám tato dvojí hra, kterou představují političtí představitelé našeho města nevadí, tak mě to přímo štve. Nejsme v Rusku, kde je oligarchie, jsme v České republice, kde máme zatím demokracii a ta by neměla zvýhodňovat jen ty, kteří mají konexe a prachy. A to vám, kdo jste to předminulou středu poslouchali Standa jasně řekl, mám 140 milionů a nebudu přeci dodržovat všechny zákony. Přehrajte si jeho slova od 1:56 min – 2:01, alespoň budete vidět jaký p Bernard je oligarcha s krytýma zádama od místních politiků včetně stavebního úřednika p Hrbka, ale rozhodně ne demokrat

   Buďme rádi, že je zde konečně někdo kdo jde po jejich politicko-podnikatelských levárnách, jde přeci o naše město.

   1. Naprosto souhlasím se slovy, která jsou výše.

    Jediní kdo se tady snaží manipulovat tak je ODS a pivovar, kteří nechtějí, aby se tady lidi zajímalI o jejich levárny. A rozhodně Machek a Voplakal nejsou žádné loutky, s kterýma by Rýzner vodil, vždyť ty ho inteligenčně naprosto přerůstají. A tak se to tu bude házet na boj mezi podnikateli, ale tak to není.

    I já vnímám, že je to boj, ale boj o to, aby podmínky byly pro všechny stejné a fér a né že je tady pivovarská klika a ta dostane povolení na vše kde Standa louskne prsty.

    Za odvahu takovéto témata otvírat a pokoušet se hledat cestu jak již to nikdy neopakovat, patří lidem z Hugo poděkování, a to nejsem jejich volič a rád budu děkovat i jiným stranám a hnutím, když se budou prát za město a lidi z Humpolce, ale mám obavu, že oni to tak nešlukují jako HUgo

   2. Ohledně parkování před Fabrikou – dojděte se podívat, jak funguje veřejný prostor před hotelem. A jen pro zajímavost připomenu, že se realizoval za veřejné peníze. Máte pocit, že stále ještě slouží široké veřejnosti? Přijde Vám tam prostorově stále ještě smysluplný vodní prvek – jeho tehdejší nemalé pořizovací a dnešní každoroční provozovací náklady?
    Stále ještě mám poměrně v živé paměti tehdejší jednání Komise pro rozvoj města u starosty Kučery a „procházení“ jisté osoby „po mém hřbetě“. V podstatě tehdy zazněla stejná věta, jako v komentáři nade mnou přisuzujete Bernardovi.

    Takže ano, jedná se již delší dobu o boj mezi dvěma frakcemi podnikatelů – v minulosti všichni jedna grupa, dnes si jdou vzájemně, pro mne z neznámého důvodu, který je mi vcelku volný, po krku (můj soukromý názor je, že někdo utopil nehorázné peníze v kampani pro „Alenu forever“ a dodnes ho to dost bolí). Když s tím neotravovali ostatní, budiž. Dnes otevřete cokoliv týkající se humpolecké komunální politiky a je Vám z toho mírně „blivno“. Jedni se bojí cokoliv udělat, protože po nich neustále někdo „startuje“, druzí čekají na sebemenší blbost, aby si na tom udělali PR – máme to samé v Jihlavě, pouze jsme o jedno období dál a „světlé zítřky“ se už stihly předvést – máte- li čas, můžete si nastudovat. Primátorka to táhne s náměstkem a není to střet zájmů, stavíme hokejovou halu, na kterou nejsou peníze a ve výsledku bude dvakrát dražší, jen to ještě nikdo veřejnosti neřekl, vedeme spor o kanalizaci a lidé mezitím chodí po staveništích, na zimu si stavíme na náměstí kluziště za sedm mega a mezitím průmyslová zóna nemá plnohodnotnou kanalizaci apod.

    frrrr

    1. Netahejte sem problémy Jihlavy, ale vyjádřete se jasně jestli je normální budovat návštěvnické centrum a nemít jediné parkovací místo

     Fabrika ty parkovací místa má vzadu za hotelem i Mha, ale pivovat opět ani jedno
     Vyjádřete se přímo k pivovaru pane Fraňku
     Dekuji

     1. Zklamu Vás, nevyjádřím. Projekt neznám a ani se mi nechce jej nějak hlouběji zkoumat. Subjektivně z pohledu z venku se mi nelíbí, ale to je jen můj problém.
      Na určení počtu parkovacích míst dle příslušné ČSN Vás odkážu na http://www.apko.cz/aplikace/index.html
      a ohledně nesprávného postupu humpoleckého správního orgánu na správní soud, popř. dále, máte- li potřebu.

     2. Mě podle toho nápočtu od frrrr vyšlo 68 parkovacích míst. A kolik jich teda je v projektu ? Takže normy ČSN nejsou nejspíš splníny?

    2. Dekuji frrrr za pozvanku k jihlavskemu lokalnimu politicko-fraskoidnimu predstaveni. Rad se podivam 😀

     A v teto souvislosti mi zacina davat smysl kasirovaci nastaveni mereni rychlosti projizdejicich aut v tunelu na Znojmo. Aktulane je to asi nejslavnejsi republikova vyberci brana 🙁

     1. A bude ještě lépe… Už se tuším uvažuje i o směru na Pelhřimov…

      frrrr

   3. My, že nežijeme v oligarchii? Bakala, Kellner, Křetínský, Mynář, Nejedlý, Toman, Babiš a další. A to je co? A přesně tak funguje naše město. Probuďte se! Kdyby si ty veleslavné a velesilné osobnosti založili cokoli jiného než nějaké, přihlouple rádoby chytré a světově pojmenované HUGO sami a hlavně bez gurumecenáše Rýznera, měl bych nějakou víru v to, že se něco možná může změnit, ale tohle jsem prostě nezkonzumoval

    1. Nedělejte z Rýznera co není. A lidi, kteří jsou v zastupitelstvu za HUgo jsou samostatně myslíci a jednající až na Alenku, ale ten byl volebním překvapením ze zadních pozic.
     Nediskvalifikujte někoho z veřejného života jen proto, že má peníze, ale posuzujte ho podle jeho činů a v tomto je Rýzner naprosto čistý.
     I já budu rád, když aktivitu budou předvádět ostatní zastupitelé našeho města, jen se bojím, že jsou na tom stejně jak již zmiňovaný Alenka, tzn mouchy snězte si mě.

     Hugo je prostě příjemným závanem něčeho nového a mají pravdu všichni, kdo tvrdí, že ještě musí taky zvládnout vést to město, ale to nebude nikdy bez současných hráčů, jen by nebylo špatný, kdyby v následujícím období šla ODS do opozice, určitě by jí to pomohlo a městu neublížilo

     1. Do opozice ODS půjde až ji kterýkoliv jiný subjekt překoná v počtu mandátů. Pokud bude mít trvale 5 tak se sen o odchodu modrokabátníků z vedení města nesplní.

    2. Oligarchie je normální jevem v systému zvaný kapitalismus. Ten jsme roku 1989 vycinkali klíči. Máme nyní tento systém, který hrdinové převratu tehdy halili o slůvka „tržní vztahy“. Nedivte se pořád tomu, že se objevují oligarchové. Je to normální, bohužel.

     Představa, že kapitalismus je nějaká malá fabrička s hodným a rozšafným strejčkem majitelem, který poctivě všechno myslí, který nemá konexe i v politice, který nemá ony výše zmíněné hochy „co spolu mluví“ tomu snad nevěří nikdo. Prostě žádná selanka

     1. No jasně, akorát je problém v tom, že ti zlý kapitalisti a oligarchové jsou až příliš často bejvalí komunisti a prominenti komunistickýho režimu, který v tom sakra uměli chodit a od revoluce tady řáděj jak černá ruka. Jeden nám dělá momentálně premiéra, další jsou ministry apod. a o tom spolku na Hradě ani neumluvím, včetně pana vrchního KSČ prognostika.
      Jsme národ totálních idiotů, že jsme tohle dopustili. Prostě kapitalismus jak řemen.

 15. Vladimír zničil Sukno za což mu až nyní, dá se tak říci byl udělen zasloužilý trest, bohužel tak učinil za výrazného přispění takzvaných restituentů, jejichž rodiče se musí do teď otáčet v hrobě. Alespoň musím v dobrém konstatovat „Boží mlýny melou pomalu, ale melou dobře“, díky Bohu.

  1. Restituenti k tomu přispěli pouze tím, že mu věřili. Jinak i oni přišli o všechno. Výjimkou byla pouze rodina Motejlova, které se podařilo něco málo zachránit.
   Podivuhodné je, že po mnoho let byli Vladimírovi největší kamarádi jak náš Stenly, tak i současný hejtman a také ředitel krajského úřadu…….. Tito chlapci spolu prožili mnoho večírků, mejdanů a jiných zajímavých akcí……

   1. Padni komu padni. Racek sedi a snad tu hladovku natahne na tak dlouho, ze nebude po X let zatezovat nase vezenstvi. Skoda jen, ze uz mu clovek nebude moci plivnout do ksichtu. I kdyz, casu meli Humpolecti spoustu, kdyz se tady promenadoval v drahem Audi, kupoval nemovitosti, cerpal dotace a v klidu je pak prodaval mestu. Mozna, az se bude hledat etalon šmejda, myslim, ze by Racek poslouzil.

    1. Za to, že se mohl Racek takhle chovat – v případě toho absurdniho prodeje nemovitosti městu- snad mohli především tehdejší zastupitelé. Proč by to neudělal, když mu to umožnili. A mnozí z nich tam sedí stále, mlčí, hlasují a cpou se chlebíčky. Tam je ale největší vina a odpovědnost.

     1. To, že město koupilo onu budovu za bývalo nemocnicí, to mi vadí ze všeho nejméně. Je to pořád nemovitost v rukou města. Taky tam mohlo být skladiště a nebo bezdomovci

     2. Karle je mne jasný že nákup budovy ti nevadí kdyžs hlasoval pro už tehdá. Stejně jako tvoji soukmenovci z ODsky.

     3. Pojďte v roce 2022 kandidovat a zlepšit to všechno…

   2. Ředitel krajského úřadu byl v drsných 90.letech humpolecký místostarosta,tehdy prvně kandidoval za SPR-RSČ. Když se dostal na funkci místostarosty,prohlásil, že od SPR RSČ dává ruce pryč. S prvním humpoleckým starostou vytvořili tým. Privatizovalo se tehdy vše.

    1. To je jednoduché, koalice OF, ČSL, KDS měla jen 10 členů a tak jsme potřebovali jedenáctého pro většinu v zastupitelstvu a tím byl právě nynější ředitel krajského úřadu.

     1. To že Město koupilo od Racka budovu, postavenou za neoprávněně
      čerpané peníze od EU, je vážně pravda ?

     2. A vy se divíte? Neprodával přímo Racek, ale nastrčená společnost. Město mu zaplatilo 14,5 mil. Kč + asi dalšiho půl mega za vybavení.

 16. Asi se vědělo, kdo za tím stojí a jak to je. Neetické jednání, praní peněz ………….

  1. Ráca na tu budovu vyčerpal mnoho milionů na dotacích a za dobu udržitelnosti projektu – tedy pět let se tam konaly pouze dvě skutečné akce. Jinak se tam celou dobu vykazovali fiktivní akce, aby nemusel vracet dotace. A přitom by to kontrolní orgány mohli lehce prokázat – stačilo by si vytáhnout spotřeby vody a energií a hned by bylo jasné, že se tam celé roky nic nedělo a vše bylo vymyšlené a dotace zneužita.

   1. No a jistě jste na to jako správný pravdobijec orgány činné v trestním řízení neprodleně upozornil, že ano? Protože v opačném případě, za vlasy přitaženo, jste v podstatě spolupachatel.

    Jinak akce vykazovalY a orgány mohlY, ať to máte komplet.

    frrrr

    1. jste měl upozornit orgány činné v trestním řízení… 😀 ten se Vám povedl 😀 jako že by se něco změnilo? dobrý vtip 😀

     1. Aha, takže vy také víte co by se stalo a nebo nestalo. Vždycky jsem věděl že někteří mí spoluobčané mají superschopnosti, zde je důkaz.

 17. Barák současného SVČ byl asi předražený,to je věc do svědomí bývalých zastupitelů, ale pořád je v rukou města a tak nějaký kapitál to je

   1. Paneboze svedomi? To ke pro tyhle lidi vic nez sproste slovo. Jediny, ktereho dobhnalo a zacal se kat, byl byvaly predseda vlady Gross, ale az ve chvili, kdy byl smrtelne nemocny. Zapomente na svedomi, zapomente na zdravy usudek, KORYTO a POHODLNY ZIVOT, to je mantra nasich starostu, mistostarostu atp. Je to jedna pakaz!

     1. Nemyslím si, že všichni prahnou jen pro korytu, nejlépe to poznáte, kdo opravdu dělá něco pro lidi a i zde v Humpolci je dost lidí, kteří nezjištně budují občanskou společnost.

      Schválně nejmenuji, kteří to jsou, i občani Humpolce se musí trochu namáhat při výběru zastupitelů ve volbách, čím osvícenější volič, tím osvícenější zastupitel

    1. No dělat starostu na městě velikosti Humpolce zase bůh ví jaké koryto není. Koryto vidím až v Senátu, komoře zcela nepotřebné pro velikost ČR. I krajů máme víc jak za tatíčka bolševika. To je větší možnost korytaření.

     1. Skoro 80 tis. za měsíc vám příde málo? Na Humpolec rito příde mě.

   2. No oni by třeba nekandidovali, kdyby bylo dost jiných a nových zájemců..Ale nejsou lidi co by chtěli něco dělat.Kritiků je vždy dost

    1. Nebojte,
     Uz se blyska na lepsi casy. Karel se vrati zpet do knihovny, cernoprdelnik zpet na farnost a madam zpet do skoly. Nikam jinam nepatri… tato mdlá a nepovedena kapitolka Humpoce se uzavre. Skoda jen, ze prichazime o jedno cele volebni obdobi…Jednou v kronice bude napsano: Uplné zatmeni na radnici, ktere nastesti netrvalo dlouho

     1. Marně čekám na ty desítky nových zájemců, kteří by šli kandidovat. Nevidím ani jediného. Rád uvítám zbrusu nové složení zastupitelstva napříč stranami..Jen když se budou hlásit noví lidé u předsedů stran, hnutí, i nových uskupení

     2. Karle , nebude. Jsem si jistá, že všechno bude lepší než to co je teďky

     3. A Karle nestojí za to to nový zkusit ? Dyť vy ste už na radnici dlouho a vůbec se vám nedaří město řádně rozvíjet a posouvat k rozkvětu.

     4. to se pletete, vsichni tri tam jsou jen pro lehce vydelane penize, ti sami nikdy neodejdou

     5. No penize je motivujou o tom zadna. Aspon kdyby trosku makli. A doborace se vubec nemaj.
      A co to bylo za komedii tuhle na namesti od starosty? Zrovna sem sel z banky a nemohl sem prehlidnout jaky tam starosta hlouposti tropil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Také letos má Kraj Vysočina finanční prostředky pro vlastníky lesů

Čt Kvě 21 , 2020
Kraj Vysočina od poloviny března do poloviny dubna převzal od vlastníků lesa 1 086 žádostí v celkové hodnotě přibližně 75 milionů korun.

Témata