Humpolecký unikát: po kávě nezůstává žádný odpad, kelímek mohou lidé sníst

2

V humpoleckém bezobalovém obchodu, jehož součástí je i kavárna, jdou v minimalizaci obalů ještě dál. Nově nabízejí i kávu a čaj, po nichž nezůstává žádný odpad. Kelímek se dá totiž po vypití jeho obsahu sníst. Na rozdíl od těch klasických z papíru a vosku je z ovesných vloček a mouky.

S myšlenkou pořídit do kavárny jedlé kelímky přišla vedoucí obchodu Monika Doubková. „Objevila jsem je na sociálních sítích a moc mě zaujaly. Nikomu jsem nic neřekla a drze objednala celé balení. Kolegové mi zpočátku moc nevěřili a považovali to za pošetilý nápad, ale já jsem z nich měla takovou radost, že jsem si řekla, že si je maximálně zaplatím sama,“ vzpomíná.

Nakonec se ukázalo, že jedlé kelímky byly dobrou volbou. Z objednaných 140 jich stovka zmizela už během prvního týdne. „Lidé si je kupují domů i samostatně. Třeba jedna paní brala synovi čtyři na kakao. Musím říct, že mám opravdu ohromnou radost, že se mi něco povedlo,“ usmívá se Doubková.

Humpolecký bezobalový obchod je tak jediným místem na Vysočině, které podobný produkt nabízí. „Cenou nemůžeme konkurovat ostatním, takže musíme nabízet něco, co nikdo jiný nemá. Musím říct, že jsem nadšený a kelímky mi chutnají a navíc člověka i zasytí,“ svěřuje se jeden ze zakladatelů obchodu Josef Handl.

Nápad oceňují i zákazníci. „Super nápad, moc se mi to líbí,“ komentovala Petra Hrazánková. „Líbí se mi, že mám kávu zároveň s dezertem. Kelímek bych přirovnala k sušence,“ přidala se Jana Němcová.

Do budoucna se chtějí co do bezobalovosti posunout ještě dál. Ubyly by i sáčky na čaj. „Plánujeme sortiment obohatit o ovocné medvídky, které se po zalití vodou rozpustí. Navíc když si ho lidé dají do jedlého kelímku, tak po nich vlastně nezůstane vůbec žádný odpad,“ vyzdvihuje Doubková.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: U Humpolce vznikne kruhový objezd. Doprava do června bude omezená

Bezobalový obchod funguje v Humpolci zhruba měsíc. Za tu dobu se podle slov zakladatelů rozjel dobře. „Nejvíce jde na odbyt koření a mouka. Nově teď nabízíme i domácí pudinky z Havlíčkobrodska a vzali jsme na zkoušku i stoprocentní čokoládu. Má úplně jinou chuť než čokolády ze supermarketů, na které jsou lidé zvyklí, takže určitě stojí za vyzkoušení,“ láká na závěr Handl.

V humpolecké kavárně nově nabízejí jedlé kelímky
V humpolecké kavárně nově nabízejí jedlé kelímky

Axl

2 thoughts on “Humpolecký unikát: po kávě nezůstává žádný odpad, kelímek mohou lidé sníst

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Petr Vizina: Naši vlastní rusáci

Út Dub 27 , 2021
Překladatel a básník Jan Zábrana si do svých deníků kdysi zapsal, že rozlišuje mezi Rusy a „rusáky“. Rusové byli ti, které z ruštiny překládal – Mandelštama, Jesenina, Platonova, Solženicyna, Cvetajevovou, Baabela nebo Pasternaka. Rusáky myslel Zábrana ty, kdo těmto a dalším milionům lidí v Sovětském svazu a jeho satelitech znepříjemňovali život, zakazovali […]
Petr Vizina: Naši vlastní rusáci

You May Like

Témata