Humpolečtí gymnazisté oslavují

16

Humpolec – Mezi nejúspěšnějšími středními školami Vysočiny se po letošních maturitách jako druhé umístilo humpolecké Gymnázium dr. Aleše Hrdličky.

„Ze čtyřiašedesáti maturantů jedna studentka nezvládla vyšší úroveň zkoušky z němčiny. Ze zbylých studentů jich osmadvacet mělo vyznamenání,“ popsala výsledky gymnázia ředitelka Hana Havelková.

Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Jiří Kopáč

Maturanti si na této škole volili také vyšší úroveň zkoušky. Buď se
pro ni rozhodli rovnou, nebo si vyzkoušeli obě. „Někteří studenti proto
absolvovali i šest zkoušek v jednom dni. Náročné to bylo i pro
vyučující, protože některé žáky museli zkoušet dvakrát z jednoho
předmětu,“ podotkla ředitelka.

Několik z nich si podle ní u maturit vyšší úrovně vedlo tak dobře, že
si odnesli vysvědčení se samými jedničkami. Za výborný výsledek
považuje umístění gymnázia mezi nejlepšími středními školami kraje
Vysočina i radní pro oblast školství Marie Kružíková.

„Humpolecké gymnázium sice patří mezi školy, u kterých se do budoucna
uvažuje o možném sloučení s jinou školou, ale ani v nejmenším to
nesouvisí s kvalitou výuky. Pokud se změna uskuteční, rozhodnou ekonomické důvody,“ vysvětlila radní.

Jedna příspěvková organizace v malém městě by podle ní byla odolnější
vůči snížení počtu studentů. „Sloučení však nenastane, dokud se na něm
nedohodneme se samosprávou města. Můžeme to garantovat alespoň do konce
volebního období,“ sdělila Kružíková.

Ředitelka humpoleckého gymnázia doufá, že skvělý výsledek maturitních
zkoušek příznivě ovlivní rodiče při výběru střední školy pro jejich
děti. „Budeme se snažit, aby letošní maturity nebyly pouze ojedinělým úspěchem, a doufáme, že se našim studentům bude v následujících letech dařit stejně dobře,“ slíbila.

Všechna tři nejlepší gymnázia kraje jsou podle Havelkové malé školy,
kterým do budoucna hrozí sloučení nebo jiná omezení. „Znamená to pro mě
určitou satisfakci, že si právě tyto školy vedly ve státních maturitách
tak dobře. Objektivně se ukázalo, že si svou další samostatnou existenci
právem zaslouží,“ uzavřela ředitelka.

Dominika Dufková

převzato z Pelhřimovského deníku:
http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20110701gymnazium.html

Petr

16 thoughts on “Humpolečtí gymnazisté oslavují

 1. Díky všem za dobrou práci. Dokázali jste že humpolecké gymnázium je velmi dobrá škola. Hodně úspěchů a štěstí v dalším snažení!

 2. Sloučení však nenastane, dokud se na něm nedohodneme se samosprávou města. Můžeme to garantovat alespoň do konce volebního období, sdělila Kružíková – no a pan starosta všude veřejně prohlašuje, že nemá rád osmiletá gymnázia, takže uvidíme na čem se dohodnou. Jinak také na demostraci tvrdil, že Město Humpolec to nemůže nijak ovlivnit a paní radní naopak tvrdí, že ano. Tak může nebo nemůže ?

 3. To že na gymnáziu v Humpolci byli v maturitě úspěšní není žádné terno. Pokud je osmileté gymnázium bráno jako škola pro ty nejlepší žáky tak dobrý výsledek je nutnost.

  1. To ano, ale oni byli druzí i mezi gymnázii. Čekal bych například veřejnou gratulaci od vedení města a pod.

 4. Pokud bych chtel dat svoje dite na gympl, slo by do HU. Jestli se skola slouci s jinou (pry zemedelka) pujde moje dite na gympl stejne. Ale uz ne do HU. Spis do JI, tam je uroven taky skvela. Takze mili radni. Bud gympl samostatne nebo nic. Protoze slepenec s nejakou hnojka skolou me nezajima.

  1. Vaše dítě si zaslouží víc!!! Doporučoval bych internátní školu, ideálně v zahraničí. Může to minimalizovat jeho kontakt s Vámi a tím i šanci, že se bude v budoucnu vyjadřovat jako Vy…..

 5. Samozřejmě gratulace pro humpolecké gymnázium,ale uvědomil si někdo,jaký podíl na tomto úspěchu mají základní školy.Četla jsem nedávno poslední humpolecký zpravodaj Zálesí a protože jsem bývalá učitelka a sleduji dlouhodobě úroveň škol ve městě,připadá mi,že část podílu na úspěchu gymnázia by měla patřit i základním školám. Zatím toto nikdo nedocenil a všichni vědí,že v současné době učit na základní škole a připravovat děti na další studium je skutečná řehole.Gymnázia dostávají to nejlepší ze základních škol a postačí jen si tyto „květinky“ řádně pěstovat. Ještě k tomu poslednímu vydání Zálesí: nejsem z Humpolce,ale dlouhodobě si myslím,že základní škola v Hradecké ulici má vynikající úroveň,už jenom to,jak si tamní ředitel váží svých zaměstnanců, o něčem svědčí.

  1. Vážená paní učitelko, určitě máte pravdu. Jen podotýkám, že se tento článek týká výsledků maturit. Proto se zde mluví o gymnáziu. Nikdo nesnižuje práci učitelů na základních školách.

   1. Stejně to gymnázium starosta ve spolupráci s krajskou radní Kružíkovou zruší. Vždyť se se svými názory nikde netají a jako bývalý ředitel ZŠ ho v podstatě nenávidí, což také všude uvádí. Cenné na tom je pouze to, že se to nebojí říkat veřejně a za svým názorem si stojí, ale pro město Humpolec je to moc špatně.

     1. Bohuzel pomluvy to nejsou. Pan starosta je ten kdo tlaci na sjednoceni se „Zemedelkou“. Demonstrace mu taky nebyla prilis vhod.

     2. Tady někdo nechápe nic. 1-Gymnázium se s ČZA nechystá slučovat
      2-Varianta redukce se týkala pouze 8letého gymnázia ne gymnázia jako takového
      3-vše se uvidí jak se vyvijí počet dětí a žáků do budoucna

      Tady kecat umí každý,ale když byla 19.4. Kružíková, Joukl, Namyslo na besedě v Klubu Měkis tak tam přišlo cca.15lidí.Vše podstatné jste mohli říci do očí. I studenti byli zváni,kašlou na všechno a rodiče tuplem

     3. tak, a je po diskuzi …….
      ono je to fakt rodičům i dětem – tedy občanům našeho města jedno ?

     4. Ano,podle účasti na besedě ke školství, kterou MO ČSSD pořádala právě v dubnu to vidět bylo. Jediná paní se tam odvážně pustila do diskuse k tomuto tématu.Mladým je to jedno,ty možná zvedne zase Bernard pivem zadarmo až budou volby,ale o rozumnou diskusi nestojí, radši průvod městem.

      Jisté je,že škol je moc v celém kraji i republice. Dětí ubývá a ubývat bude takže řešit se to bude muset v celém státě.

      Kdyby se mělo rušit učiliště,tak nikdo ani neštěkne.S gymnáziem se dělají šarády.

     5. Nejlepší argument,že dětí ubývá:-D ale když se podíváte na dnešní statistiky a přeplněnost a nadstav ve školkách, kterých je nedostatek, tak jasně svědčí, že dětí je dost:) to se teď jen školy zruší a za 10 let budou všichni „čumět“.;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na koncertě Jaroslava Svěceného v Želivě se očekává rekordní návštěvnost

St Čvc 6 , 2011
Už tuto sobotu 9. července uslyší Kostel Narození Panny Marie v Želivě nejlepší houslové a varhanní kombinace v podání světového houslového virtuosa Jaroslava Svěcenného a vynikajícího varhaníka Josefa Popelky. Vstupenky na koncert rychle mizí. Podle vyjádření pořadatelů půjde o vrcholné vystoupení druhého ročníku kulturního festivalu.

You May Like

Témata