I na podzim se bude hrát v Humpolci 2. liga mužů!

2

V posledním kole hostil Humpolec „A“ národní házené Vracov, pro jistotu udržení v soutěži potřebovala Jiskra bodovat v tomto utkání, což se nakonec k radosti slušně zaplněného hlediště podařilo.

Neděle 15. června 2014

2 liga mužů – 22. kolo:

TJ Jiskra Humpolec  – TJ Sokol Vracov 17 : 16  ( 9 : 5 )

Branky Jiskry:

Čmok Petr – 9, Kovář – 6, Brož – 2

Sestava Jiskry:

Barták, Čmok František – Koumar – Dolejš, Morava, Herman – Kovář, Čmok Petr, Brož, Brabec

Rozhodčí: Jiří Bláha,  150 diváků

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, kteří postupně vedli 3 : 1 a o chvíli později již 8 : 4. V závěrečných munutách pvní části Jiskra tento náskok udržela. Po pěti minutách druhé půle Humpolec vedl v poměru 11 : 8 a zdálo se, že vývoj skóre kontroluje. S tím se však hráči Vracova nesmířili a v polovině druhé části bylo vyrovnáno 13 : 13. Jiskře však v této části zápasu pomohla nedisciplinovanost exprvoligového hráče Vracova Jiřího Tománka, který byl potrestán vyloučením na pět minut za nesportovní chování (kritika rohodčího). Humpolec si s touto přesilovkou poradil znamenitě a několik minut před koncem vedla Jiskra opět rozdílem dvou branek. Vracovu se podařilo snížit na rozdíl jediné branky až těsně před závěrečným hvizdem a tak oba body zůstaly v Humpolci.

Ostatní výsledky:

22. kolo:

SK Autonot Jihlava – SK Veselí nad Moravou 16 : 23  ( 7 : 14 )

TJ Sokol Osek nad Bečvou – Draken Brno 14 : 16  ( 6 : 10 )

TJ Chropyně – KNH Moravská Slavia Brno 20 : 21  ( 15 : 11 )

SSK Vítkovice – Sokol Dobruška 15 : 18  ( 5 : 7 )

TJ Sokol Albrechtičky – TJ Sokol Podhorní Újezd 19 : 16  ( 9 : 8 )

• do 1. ligy postupuje Draken Brno
  • do oblastních soutěží by měly sestoupit týmy: Podhorní Újezd, Vracov, Jihlava a Chropyně (po zkušenostech z minulých let si musíme však počkat jak toto nakonec dopadne (je možné, že z některých oblastních přeborů nebude mít zájem nikdo postoupit a navíc bude proveden odečet bodů některým družstvům za chybějící mládežnická družstva)
Čtěte dále:   Autocross: Poříčí nad Sázavou je za námi a čeká nás Humpolec!