Jak v Humpolci vzniká koalice

191

V pátek a v sobotu prosákly přes FB strákny zainteresovaných lidí zprávy o zlomu ve vyjednávání již opatrně ohlášené koalice ODS+HUGO+KDU. Podle všeho nejde o krach jednání, ale uvidíme co přinese následující týden.

Výsledky voleb v Humpolci víceméně kopírují republikový trend a vzhledem k tomu, že uspělo celkem 7 subjektů z 9 kandidujících, jsou možnosti pro sestavení vedení města poměrně široké.

Jasným vítězem voleb je ODS, která v podstatě potvrdila svůj poslední výsledek. Ostatní strany oslabily a do zastupitelstva se dostaly nově sestavené subjekty. Co je na výsledku voleb pozoruhodné, je vliv "křížkování". V komunálních volbách je možnost volit napříč kandidátkou i kandidujícími stranami. Volič může zamíchat pořadím osob, které si stanovily strany a zvolen může být i poslední z kandidátky. A pak, jak se stalo v Humpolci, nebude zvolen ten, kdo je "nahoře" a o zvolení usiluje. Dát si na kandidátní listinu lokálně známé jméno je dvojsečné – může to pomoci straně jako celku, ale zároveň to může odsunout plánovaného leadrea do pozice outsidera. 

Jak to dopadlo u nás? Pokud si z kandidátek odmažeme jména a necháme jen zvolená pořadí, vyjde nám tohle:
Strana – zvolené pořadí z kandidátky
STAN – 1
KSČM – 3
KSČM – 6
ODS – 1
ODS – 2
ODS – 3
ODS – 6
ODS – 13
KDU-ČSL – 1
KDU-ČSL – 2
KDU-ČSL – 3
ANO2011 – 3
ANO2011 – 4
ANO2011 – 5
ANO2011- 9
ČSSD – 1
ČSSD – 12
HUGO – 1
HUGO – 2
HUGO – 5
HUGO – 8

Z výše uvedeného plyne, že některé strany mají "vzorné" voliče, co to hodí tak, jak je předepsáno. Jinde je vidět síla jména, kdy je dotyčný zvolen bez ohledu na pořadí (ing. Bernard, ing. Namyslo a MUDr. Čáp) a zároveň je velmi zřetelně vidět, jak některá jména voliči nechtějí – bez ohledu na pořadí v kandidátce nebyli zvoleni. Přepočet odevzdaných hlasů na volební výsledky není jednoduchý, volič má hodně možností úprav a pro dosažení změny pořadí je třeba nejméně 10% shody v křížkování. Pro posuny pořadí, které jsou v Humpolci je to procento daleko vyšší.

Nezbývá, než poděkovat voličům, že šli volit a navíc velmi poděkovat za to, nevolili jen odevzdáním hlasovacího lístku, ale že o své volbě přemýšleli a věnovali nějaké úsilí tomu, aby vedení města vypadalo podle jejich představ. Volby mají smysl a i jen malé úsilí voličů může pohnout během věcí.

Povolební vyjednávání nabralo směr, který volby nastavily a až do pátku to vypadalo na brzké ustavení Rady města a hladké pokračování. Pak se na FB HUGO a následně na FB stránce Humpolec objevila dvě následující vyjádření:

HumpolecGo(– cítí se smutně) ve městě Humpolec

Dobrý večer, v sobotu jsme nemohli usnout z pocitu povolební euforie, důvod dnešní insomnie je ovšem už zcela jiný. 😵 Jednání o koalici, k jejímuž složení zazněla čtvrteční zpráva na webu Pelhřimovského deníku, bohužel pátečním večerem zcela ztroskotala. Reprezentanti KDU-ČSL úvodem schůzky oznámili, že s naším sdružením #HuGo nechtějí nadále spolupracovat. 🙅‍♂️ Bohužel jejich počínání nám srozumitelné není (ani s odstupem několika hodin, které od toho momentu uplynuly), neboť ani na přímé dotazování nedokázal ani jeden z jejich dvou přítomných zástupců uvést žádný pádný argument podporující a ospravedlňující jejich pro nás nečekané rozhodnutí. Zástupné vyjádření ve smyslu, že jsme při středečním jednání (které bylo v pořadí vůbec první v plném trojkoaličním složení) nesáhli bez rozmyslu po postu místostarosty pro investice, nelze přece vzít jako pravou příčinu. 🤷‍♂️ Nadto s přihlédnutím k tomu, že zástupci KDU-ČSL nechtěli personální obsazení nového vedení radnice ve středu původně ani diskutovat. K tomu pro úplnost jenom krátký doplněk – od počátku jsme avizovali, že nám o uvolněné posty primárně a za každou cenu nejde, prioritou pro nás byl a zůstává především rozvoj města Humpolce. Tím se však nezříkáme odpovědnosti a projevené voličské důvěry a o rozdělení vrcholových radničních postů jsme v mezičase samozřejmě důkladně přemýšleli. Naše návrhy už v pátek nikoho moc nezajímaly. 👨‍🏫

Zažili jsme tzv. Occamovu břitvu na vlastní kůži. Lze ji chápat takto: pokud nějaká část teorie není pro dosažení výsledků nezbytná, do teorie nepatří. Je patrné, že #HuGo dle názoru některých osob nepatří do "teorie" komunální politiky v Humpolci. 🤔 Za nás takovým osobám dáváme tímto na vědomí, že tato teorie je mylná, a dodáváme, že nám jde o praxi.

S čistým svědomím můžeme říci, že jsme byli po celou dobu těch pár vzájemných setkání, která proběhla, korektní a profesionální, což ostatně uznali i zástupci ostatních stran, jednali jsme čestně a bez postranních úmyslů. A těší nás, že jsme mimo jiné nastavili i určitou laťku v úrovni oblékání při tolik důležitých aktech. Kéž by vydržela. 😂

Naslouchali jsme pozorně našim partnerům, které lze ve srovnání s námi bezesporu označit za politické matadory, a bez vážných problémů jsme přijímali rozumné kompromisy, abychom dílčími kroky posunovali naši snahu o společnou koaliční dohodu kupředu. 🕵️‍♂️ Legitimního vítěze voleb, jímž se stala ODS, jsme nikdy neměli v plánu obejít, protože plně respektujeme preference a přání voličů a dbáme určitých – pro nás důležitých – morálních zásad. 👫

Inu, život přináší různé zajímavé chvíle a tohle je jedna z nich…

Vyjednávacím týmům ostatních stran přejeme každopádně plno sil. A také alespoň drobet politické korektnosti a smyslu pro fair play. 😉 Flintu do žita určitě ještě neházíme. Byli jsme pozváni na jednání v nadcházející neděli, tak uvidíme, co z něj vzejde. Nemůžeme se ale zbavit pocitu, že se zřejmě ocitáme ve slepé uličce, ze které bude při aktuální konstelaci pro #HuGo komplikované vyjít a nezůstat v opozici. Nicméně i v takovém případě pořád bereme za své, že neúspěch není opakem úspěchu, ale součástí cesty k úspěchu. 🙌

Děkujeme za vaši neutuchající podporu, která k nám putuje ze všech možných st

ran. 

😍

Petra Kratochvílová pro Humpolec

Přidávám příspěvek z pověření pana Bruknera, lídra KDU: jednání s HuGo KDU ukončilo kvůli trvale přítomnosti pana Ryznera při všech jednanich, KDU chtělo od začátku jednat jen se zastupiteli, neboť ti dostali duveru veřejnosti. Ze stejných důvodu ukončilo KDU jednání s hnutím ANO, kompetence k vyjednávání pana Prokopa byly také sporné. KDU věří, že se jednání podaří obnovit na úrovni zvolených zastupitelů a lidé, kteří dali hlas HuGo nebudou zklamáni 🙂

 fff

Tedy vyčkejme, co přinese nadcházející týden.

191 thoughts on “Jak v Humpolci vzniká koalice

 1. Takže jsem to pochopil, že se tam začali hádat dva manageři, které tam nikdo nechtěl a tím celé jednání poslali do kytek

  1. No, nejspíš ani ne tak hádat, jako vyjednávat o budoucí spolupráci. A když koukám na absolutní počty hlasů pro osoby, tak mají tak 1/2 toho, co zvolení zastupitelé.
   Pokud je pánové z KDU-ČSL vyhodnotili jako lidi bez mandátu (byť se odstoupením spolustraníků mohou dostat do zastupitelstva), je třeba tento postoj respektovat.

   A to samé by mělo platit pro ně. Jejich vykřížkování směrem ven z radnice by mělo vyvolat sebereflexi, a ne zvýšené úsilí o post 🙁

    1. A já si myslela, že těchto jednání se účastní ti co byli zvoleni do zastupitelstva, nebo se dostali výměnou.

     1. Jestli je tohle ten důvod krachu jednání, tak KDU chápu a dobře dělají. Je to jako kdyby za ODS přišel vyjednávat současný starosta, protože je prostě ještě starosta.

     2. Obávám se, že do vyjednávacím týmu si může každá strana dát kohokoli, ze svých členů. Nikde není ustanoveno natož pak uzákoněno, že vyjednávají pouze zvolení zastupitelé. Je to maximálně zvyklost, nic víc.Tady se do toho asi bohužel zamíchaly osobní antipatie, což je naprosto neprofesionální i když možná pochopitelné. Navíc se to asi dalo řešit třeba nějakým neoficiálním způsobem komunikace a ne přímým ohrožením vyjednávacího procesu, což naši „svatí“ lidovci svým výlevem předvedli. Nemůžu si pomoci, ale je mi z nich trvale na blití a jen se to opět potvrdilo. Upřímně se divím tak milé a inteligentní dámě , jako jistě je paní Arnotová, že může s nimi jakkoli fungovat.

     3. Dobře, kdyby ODS místo pana Kratochvíla jmenovala do vyjednávacího týmu pana Kučeru, tak by to bylo v pořádku? Nebo kdyby se tam dostala SPD a přijel vyjednávat pan Okamura, tak by to bylo taky v pořádku? Přece na fungování zastupitelstav se musejí především dohodnout zastupitelé.

     4. To nevím, jak by Kanimura stihl objet všechna města, kde kandidoval některý z jeho přívrženců …. A o tom, že se Kučera nemíchá do povolebního vyjednávání si nedělejte iluze, akorát nechodí na „koaliční“ schůzky jinak „maká co to jde“.

    2. Pro někoho malichernost, pro jiného zásadový postoj.

     Ale aspoň už víme, že Hugo má i svého „Máru“, který dokáže napsat bezobsažný stránkový canc o tom jak u nich jsou všichni super, jen ti zlí ostatní jim do toho hází vidle.
     Zatím se ukázalo jediné – ty nové větry smrdí víc než staré pořádky.

     1. Tak to měli zástupci KDU-ČSL říci hned na začátku – “ budeme jednat pouze se zvolenými zastupiteli, nikoliv s vyjednávacím týmem a bylo jasno“. Bohužel jednoznačného vysvětlení jsme se dočkali až nyní prostřednictvím Petry Kratochvílové v reakci na FCB článek Huga. A kdo je vlastně Petra Kratochvílová, pověřenkyně P. Bruknera, že jedná za zvolené zastupitele a tlumočí veřejně stanovisko KDU-ČSL???
      Přeji zvoleným zastupitelům brzké vyřešení povolební situace a sestavení funkčí koalice bez ohledu na osobní vazby.

     2. Omyl – nejedná za zvolené zastupitele, pouze tlumoří jejich stanovisko. Máte v tom trošku nepořádek.

     3. Koukám, že se i v Humpolci hraje vysoká politika plná osobních averzí, a pak že to není o dresu ve kterém byl ten který/á zvolen/a

     4. Tak já se také prohlásím za tlumočníka strany …. hmmm…. třeba ODS a prohlásím, že o vedení radnice nestojím a budu raději s KSČM a ČSSD v opozici. Nazdar – tlumoři !

     5. To musí zavát až z Jeseníků, aby místní KDU-ČSL zveřejnila své vyjednávací stanovisko ?

     6. Vyjednávací tým z jakékoliv strany může být přeci složen dle uvážení té které strany, protistrana či případný koaliční partner to musí tolerovat ! Dám příklad. Předseda místní organizace nejmenované strany vůbec nekandidoval, ale své zastupitele v MS má. Zcela logicky jedná o případné koalici i on, neb se tam jedná v první řadě o programu na další čtyři roky a primárně je za jeho naplňování odpovědný on a ne ti zastupitelé, ti jej musí dle jeho instrukcí prosazovat. Lidé si myslí, že zastupitelé jsou nějací autonomní jedinci, ale tak tomu bohudík není. Podívejte se např. na působení zmíněné pí Arnotové. Za celé čtyři roky neměla na zastupitelstvu jediné vyjádření, prostě jen drží basu s KDU/ČSL. A to není ani členem této strany.

     7. To máte naprostou pravdu, jen nesmí ten předseda strany před volbami deklarovat, že jsou sdružením nezávislých kandidátů – osobností a každý z nich jde do voleb v podstatě „sám za sebe“.
      Pak u vyjednávání nemá nikdo další co dělat.

     8. Legrační názor. V koaličním ANO jsou též minimálně 2 až 3 „Márové“.

     9. Prosím pěkně, co je to takový „Mára“. Mám dva kamarády „Máry“, jeden žije v Uherském Hradišti a druhý tady v Humpolci, ale do politiky nedělají. Tak mi to prosím vysvětlete, ať se také mohu zasmát !

     10. Co je na něm legračního? Pokud se zde mluví o Hugo je třeba vyjmenovat v rámci korektnosti i jak je to ve všech ostatních stranách? Nebuďte směšný/á.

     11. Jojo, pšouček roztomilého děcka může být horší než rachták starého kamioňáka. :D:D:D to je svatá pravda

     12. Paní Kratochvílová je přítelkyně pana Bruknera, jelikož P. Brukner nemá FB, tak chápu, že to napsala….

     13. A není to také bývalá paní nového p. starosty? Soudě dle jména.

 2. 🙂 Sem rikal ze HUGO je v rezii Ryznera. Pry ne. Pry Voplakal nebude loutka. Bude a je. A protoze Ryzner nikomu neveri, chce byt u vseho. Neni schopen pochopit ze to taky muze byt obracene a nekdo nechce jeho a jemu nekdo neveri. HUGO pro me je spolek jednoho cloveka. Fungovani pro lidi – ha ha ha. Fungovat to musi hlavne pro nej.

  1. Jakože by všichni z těch 21 kandidátů byly loutky Rýznera, jo? Ale jdi ty. Jak by to asi podle tebe dokázal? Podívej se kdo všechno tam je. Možná chce mít vliv ale zrovna u Voplakala bych nečekal, že se nechá opít rohlíkem s ohledem na jeho profesní kariéru.

   1. Uvidime, uvidite. Muj nazor je ten ze bud Voplakal odejde nebo se podvoli. Jina moznost ve spojitosti s Ryznerem nejni.

   2. Jakou profesní kariéru? Vždyť je mu nějakých 33, je to mladý kluk, nic zatím nedokázal. Klidně by se nechal utáhnout na vařenou nudli.

    1. Už je to trapné, co se tady pořád píše o Rýznerovi a Voplakalovi. Unavující a vše spekulativní. Nikdo nic pořádně o jednání neví, krom oznámení HUGO a následné reakce paní Kratochvílové jménem KDUČSL.
     Nechte to na nich,jak vítěz voleb vyjedná danou situaci.
     Jisté je jedno. A to píši jako nezaujatý pozorovatel. V HUGO jsou mladí lidé většinou, s řízením zkušenosti nemají, ale pokud mají odvahu je třeba do toho jít naplno a neschovávat se za pohádku o tom, že jim nejde vůbec o posty. Ono totiž někdo bude muset místostarosty dělat.
     A jinak paní Žaloudková už v minulosti kandidovala za ODS, tuším rok 2002.

     Jestli veřejnost touží po tříkoalici tak jediná možnost jít do toho ve třech je ODS, KDU ČSL a HUGO. Na vše jiné by museli být čtyři. ANO se nějak asi vypařilo.
     Je tu možnost KDU ČSL, ODS, ČSSD a třeba i HUGO, to by vůbec nemusel být špatný formát

    2. Nic nedokázal? 😀 … Dyť je to seniorní manažer v jedné ze 4 největších poradenských společností na světě. Cos dokázal ty, šmudlo?

     1. No a to dokazuje co? Že to může dělat každej? Nebo jak? Poradců finančních i jiných sem v životě potkal už tolik, že je ani nepočítám. A ruku na srdce, ať se přihlásí ti komu poradci dobře poradili. Proti Voplakalovi nic nemám, ale tady se o něm píše jak kdyby mohl hrát fotabal za Barcelonu a přitom to čutá v Humpolci. Jestli je podle Vás senior poradce nějaká extra třída, pro mě tedy ne. Takových naseru za hodinu kýbl. Ať tu nejdřív něco předvede a pak se rád pokloním.

     2. Až na to, že hraje fotbal za Barcelonu. Napřed si něco zjisti o tom, co dělá a přestaň si plést své dojmy s reálnými pojmy. Ty jsi možná v Humpolci potkal tak akorát finanční poradce z OVB. Voplakal je úplně jiná třída, hraje za světové Áčko. Něco, co ty sleduješ maximálně tak z televize s umaštěným vyvaleným pupkem a Argusem v ruce.

     3. Jestli je voplakal fin. Poradce, tak je uplne jedno, jakou ligu hraje. Tam jde o provize …

     4. Jestli je voplakal fin. Poradce, tak je uplne jedno, jakou ligu hraje. Tam jde o provize …

     5. Jestli je voplakal fin. Poradce, tak je uplne jedno, jakou ligu hraje. Tam jde o provize …

     6. OMG. Akorát, že on není finanční poradce. 😀 Každopádně už nemá smysl dál pokračovat v „diskuzi“ a něco se ti snažit vysvětlit, náraz na tvůj intelektuální strop byl slyšet až sem.

     7. Jestli takhle vecne diskutuji rynesovci, to nude nova politika.

     8. Ale to víš ze jo. Zatimco ty jsi na urovni fanouška sparty, kterej se nezmůže na vic nez ubohe žvásty.

     9. Mě se líbí jak tady pořád za p. Voplakala někdo mluví a hájí ho a úrověň těch příspěvků hovoří za vše. Proč tedy za hugo nevyjednava Voplakal když je to takovej borec, ale nastrci tam toho okopavace kotniku z Komorovic.

 3. Ale i sdružení nezávislých kandidátů má svůj předvolební program btw. HUGO!, tento program má asi i nejpropracovanější a je legitimní od každého subjektu si zvolit co možná nejsilnější vyjednávací tým, který dokáže prosadit co nejvíce z tohoto programu. Vytahování jména Rýzner tak spíše působí, že představitelům KDU a ODS, primárně nejde o program a rozvoj Humpolce!!! Hold pánové Bernard, Brukner a spol si budou muse zvyknout na to, že HUGO! Je jiná váhová kategorie, než zastupitelé jiných stran, který se nechají opít rohlíkem.

  1. Prosím pěkně. Předvolební kampaň už skončila, takže žvejky o nejpropracovanějším programu sem už netahejte a další silácké kecy o jiné váhové kategorii? No to už je opravdu moc. Co je to ta vaše jiná váhová kategorie? Jako, že jsou HUGO kandidáti jako z jiné planety? No toho jsme si už u některých z nich stačili všimnout. Včetně vás.

  2. Naopak. Maji program. Lidem nabizeli program, ne ryznera. Ryzner tam nema co delat. Pokud geda Voplakal nestoni za nic. Jestli u tohoto vyjednavani potrebuje ryznera, co bude nasledovat. Pri cem vsem ho jeste budou potrebovat. Jsou to jen zdenkovi loutky. Ja bych jim spis rekl RyznerGo. Voplakal byl lidr. Ryzner byl ctyrka a jeste propadl na 7, nebo 8. Nema tam co delat.

 4. Aktuální příspěvek za HUGO!:

  Dobré pondělní odpoledne, ptáte se nás, jak je to se složením vyjednávacího týmu HUGO!, neboť jste – stejně jako my – během včerejška zaznamenali určitý příspěvek osoby pověřené za KDU-ČSL sdělit tuto skutečnost na Facebooku. Vzhledem k okolnostem jsme nuceni uvést vše na pravou míru, protože nám nic takového, co zaznělo, zástupci jmenované strany přímo do očí osobně neřekli.

  – Ano, Zdeněk Rýzner jako jedna ze čtyř osob, které stály u vzniku myšlenky sestavení sdružení nezávislých kandidátů pro letošní komunální volby, byl členem týmu pověřeného vyjednáváním po volbách.
  – Je zapotřebí současně zdůraznit, že byl do této role nominován ještě před samotným zahájením voleb a oznámením jejich výsledků. Jak bývá totiž obvyklé, vyjednávací týmy se nemusejí personálně vůbec shodovat s následně zvolenými zastupiteli.
  – Abychom humpoleckým stranám – ač nesou ve svém názvu adjektivum „demokratická“ – nezpůsobovali zbytečné „pupínky“, p. Rýzner se rozhodl na roli člena vyjednávacího týmu dobrovolně rezignovat, neboť si je vědom, že svou účastí, proti které mimochodem na předmětném středečním a pátečním jednání nikdo nic z řad ostatních zúčastněných stran osobně nenamítal, poskytuje prostor pro naši „mediální“ masáž, jakkoliv nedůvodnou.
  – Nové složení vyjednávacího týmu personálně zcela koreluje se zastupiteli za naše sdružení HUGO!. Jejich vyjednávací síla nebude nikterak oslabena.

  Závěrem je třeba dodat, že k dalšímu jednání přistupujeme nadále profesionálně, náležitě připraveni, korektně a s klidnou hlavou, jak jste se mohli už dnes i dočíst.

  https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/v-humpolci-se-domluvili-na-jeste-jednom-jednani-20181015.html

   1. Hugo je pod palcem Rýznera a kdo ho zná tak ví co je to za člověka hulvátskýho. Ať si znovu přiletí kruhák. Ten chce prodat pozemek za cihelnou. Co slíbí to nesplní.

    1. Jsem nestrany. At je Ryzner takovej nebo makovej pozemek za cihelnou je jeho a muze ho prodat komu chce. Ale parkoviste u autobusaku bylo nas vsech a Kucera naridil jeho prodej. Slovo naridil pisi zamerne. Protoze porusil pravidla radne souteze a je vic nez pravdepodobne ze toto jiz zavani trestnym cinem korupce. Ze ano Pane Bernard vzdyt i vy jste v protikorupcni skupine. Jenze bohuzel i Pan Bernard uplacenim v restauracich ma sve zkusenosti. Benefity pro firmu ktera bere pivo.

     1. Před autobusákem a novým Suknem tam stály domky, majitelé byly odstěhováni a již nežijí. Pojem „bylo nás všech“, trošku zavání dobou kdy se takto ty pozemky nabývaly

    2. Hugo je pod palcem Rýznera, ODS pod palcem Bernarda. Zdenek se někdy chová nevhodně, ok. Ale člověk u něj ví, na čem je. Standa se přetvařuje a hraje si na klaďase. Masky mu vyhovují. Klaun, magor,…možná už sám neví, co je. Mě ty útoky na Rýznerovi připadají jako jedna velká závist a snaha za každou cenu je pošpinit. Co kdyby nedejbože začal Rýzner koukat do karet kamarádům z národní fronty?! Přestaly by malé domů, protože Rýzner by to mohl zhatit. On už víc nepotřebuje, hladoví jsou tu jiní.

  1. Milé naše HUGO.
   To je holt tak, když jde někdo se svou kůží na trh. Asi jste nečekali tak tvrdý střet s realitou, ale co naplat. Budete se z toho muset rychle oklepat, nebo brzy ztratíte spoustu svých příznivců, včetně mě. Vaše vyjádření k lidovecké podlosti ještě chápu. Dobře, že zaznělo, neboť si o tom občané zaslouží vědět. Další vaše reakce je podle mě už taková uplakaná, ublížená a hlavně úplně zbytečná. To že vám lidovci mluví do
   složení vyjednávacího týmu a zejména tím vlastně vydírají vás i všechny účastníky vyjednávání se oprávněně nelíbí vám ani mě. Avšak je to typický jejich rukopis a co je znám, nikdy nic jiného nepředváděli. Budiž vám to varováním, kdybyste jim ještě někdy chtěli věřit, že hrají fér. Panu Rýznerovi je potřeba poděkovat za sebereflexi. Smekám ! Potud by to z vaší strany bylo celkem OK, avšak dalšími vašimi drobnými plivanečky na všechny strany jste se trošičku přiblížily tomu pořekadlu o potrefené huse a mě osobně jste velmi zklamali. A jestli říkáte diskuzím na Humpolákovi mediální masáž, tak toho opravdu moc nevydržíte. Vzpomeňte na brzy již minulé vedení města. Co ti se tady o sobě dočetli. Kdyby měli reagovat na každou sprostou lež, pomluvu, osočování a urážky, nedělali by nic jiného. A to si představte, že tady jsou spoluobčané, kteří mají radikálně jiné názory než vy a začnou proti vám sepisovat petice, budou na vás posílat žaloby, audity, práskat všude kam se dá apod.. S tím jste nepočítali?
   Jestli za něco stojíte, přestaňte tady brečet kvůli každému žvástu, co tady zazní.
   Pak to zase prokládáte přímo nadšenými, odhodlanými a budovatelskými frázemi, abyste jste nás asi jako uklidnili. Seberte se a začněte už něco adekvátního dělat. Nezapomeňte si přibalit poněkud sportovnějšího ducha než dosud. Bude ho třeba. Spousta lidí vám důvěřuje, tak je prosím nezklamte, jinak si budou muset myslet, že vše co o vás kdo naplival, byla čistá pravda.

   1. Souhlas, to co se na ně tady v te zumpe jeste sesype je ted jen slaby odvar. A jak to tady čtu tak někteří přívrženci to těžce nesou a jejich hrube vyjadrovani ničemu neprospívá.

    1. Milé naše HUGO.Ten pán se zapomněl podepsat.Jsem přesvědčen,že to byla slova starosty.Protože ten sem rád chodí pro inspiraci.

     1. Já myslím ,že je to kachna. teda s tím starostou. Článek výše je OK

 5. Zajímavé. Jak to tak zpovzdálí pozoruju, objevuje se tu pár vytrvalců (dost možná jeden jediný), snažících se veřejnosti nakukat, že Hugo je pod taktovkou p. Rýznera. Vznáším řečnickou otázku: „Cui bono“? Že by KDU-ČSL potřebovalo trochu opláchnout své zanesené ledviny?

 6. Tak uz jste taky cetli? S Hugem dneska vybehli. Je jasnacka, ze si vladnouci garnitura najde nejaky malicherny duvod. Skoda, ti mladosi maji energii a aspon letos okorenili jinak nudne volby…

   1. Tak s HUGEM nikdo nevyběhl, vyběhli si sami. Na Facebooku uvádí to A , ale měli by uvést i to B. Pokud vím tak v neděli večer byla na stole čtyřkoalice. V pondělí HUGO obešlo ostatní strany a nabídlo jim co to udělat bez ODS.
    Teď se diví?

     1. ODS tam nemaji davno co delat. Protoze Kucera tim koncit nebude. Bude ovladat za snurky poskoka Kratochvila dal a tim deni a uplaceni a rozprodej celeho mesta za podpory Bernarda.

     2. Proboha tak proč tu hroznou ODS lidé volí a má už druhé období 5 mandátů???

      Zamyslete se nad tím…Já volič ODS nejsem a nebudu,ale uznávám výsledek voleb. Až bude mít jiný subjekt 5 a více a ODS méně tak prostě půjdou modří od válu, takhle zatím tÓn udávají oni.

     3. Vy jste případ pro Chocholouška. Výprodej města, loutky…běžte se léčit nebo Vás z těch konspirací trefí.

     4. Ale ano, Kučera rozprodal byty všem téměř zadarmo a za to dostává bohužel ODS ty hlasy. Za pár let se budou shánět peníze, aby bylo možno nějaké městské byty stavět. Ale z toho už Jirku a Standu hlava bolet nebude….a navíc utržené peníze ODS rozfofrovala…..žádný fond jak původně slibovali už není…..

     5. Njn. Když jsou byty levné, část lidí se rozčiluje, že město není dobrý hospodář. Když jsou pozemky pod domy drahé, jiná část mu spílá jaký je vydřiduch.

     6. Vše má tzv. tržní cenu a za tu se má obchodovat. A je jedno, jestli město prodává nebo kupuje !!

     7. A to je právě ten váš věčný omyl. Jsou věci se kterými by se obchodovat nemělo. A základní lidské potřeby jako je bydlení, zdraví, voda, teplo atd. mezi ně patří. Pivo nebo cigarety, televize, auta atd. ať stojí klidně 10x tolik bez toho umíme žít a pracovat a vychovávat děti.
      Od čeho máme města, obce, kraje a celý stát, když se pak má o sebe každý postarat sám? Stát by měl být v roli jakéhosi garanta a tyto věci regulovat a finančně podporovat, jinak je úplně k ničemu.
      Neříkám, že má být něco zadarmo, ale regulace a jakási základní jistota by pro obyčejné lidi byla vhodná. Stát pod vedením mj. i ODS v začátcích po 89 rozprodal a rozkradl co se dalo a v Humpolci to vypadalo stejně. Tak se pak nedivte, že je tu někteří co si pamatují nemohou ani cítit.

     8. Tak tak, je tu spousta sporných bodů, které se od 90 let staly.

     9. No tak fajn. Asi nemluvíme úplně k tématu tohoto článku, ale kdyby bývali komunisti sprostě neukradli soukromý majetek včetně vynikajícího průmyslu, který byl tehdy na světové úrovni, nemusely se pak po revoluci rozkrádat leckdy zaostalé zbytky našeho centrálně plánovaného znárodněného komunistického průmyslu.

     10. to, že kradl ten přede mnou, neznamená, že budu krást já. Spíš se město nemusí zbavovat všeho hned a na první. Viz. parkoviště u autobusáku, nebo louka u Cihelny atd. Proč? To město mohlo využít pro mnoho věcí. Pro službu lidu, kterou ze zákona musí zajišťovat. Atd. Viz. také prodej mateřské školy jistému podnikateli. Pak drahá výstavba na Rybníčku. O budově v LDN ce ani nemluvě.

     11. jo, a už jste to slyšeli o tom tenisovém hřišti pro pár vyvolených? 🙂

     12. Nikdo nezodpověděl otázku proč ODS má už druhé období po sobě 5 mandátů…Nevolí je jen tzv.podnikatelé, je to trochu větší skupina. Dívejte se na to trochu reálně. Nevytahujme strašáky bývalé KSČ,ani mafii po roce 1990. To každý ví jak to bylo.

     13. jak říkám, kdo chce vidí, kdo nechce, nevidí. voličům ODS to nevadí, nebo na tom profitují. Uvidíme, jací po odchodu Kučery opravdu budou. Určitě už to nebude ono. Ale zase. Mají jen 5 křesel. je tu 16 křesel jiných. To taky nikdo nezodpověděl 🙂

     14. To myslíte vážně, tuhle otázku? Je tak blbá, že se nechce věřit, že je míněná vážně.

     15. Ale po komančích to zustalo sice vyuzite nemoderní a to co zustalo ODS rozkradla a rozprodala uplně.A nezustane po ní níc jen nasmaty Kučera a Klaus

     16. To jen ten krásný nový svět, kde se o vše postará stát. Začněte se konečne o sebe starat sám. čím méně státu, tím lépe. Jak říká klasik kdyby se všichni starali o sebe, tak je o všechny na světě postaráno.

     17. No to je vidět na tom, jak se o sebe každý postará tím, že si uváže na krk hypotéku, nejlépe na 30 let a tak 15k/měs. a má o sebe postaráno až do smrti. Dneska bez hypotéky jdete nejvýš tak pod stan. Vy to možná máte jinak, ale většina lidí tyhle problémy zná a nemá ani možnost se na nikoho spolehnout. Např. matky samoživitelky by Vám mohly vyprávět jaké je to náramné Vy KLASIKU.

     18. jo, to se řekne, postarej se sám o sebe. Co takhle lidé s postižením od narození, nebo po nezaviněné nehodě, nemocným, ne moc inteligentním a těm, co nejsou „vychcaní“. Pak to krátí daně, podvádí, uplácí. Kam byste zařadil Koženého, Babiše atp.:-) To jsou ti klausovci. Mám v rodině živnostníka, vím, jak to vše vypadá a jaká je realita:-) Město by mělo fungovat pro ty, co to nedokáží. Nejen město pro podnikatele!

     19. TO je ale přesně ono. Stát by se měl starat o ty, kteří opravdu nemohou. Ale dnes má nárok každý skoro na všechno. Jen se narodíte, tak máte na všechno nárok. Jen ta zodpovědnost za vlastní život se nám nějak vytrácí. A pokud si někdo myslí, že za něj někdo vyřeší jeho problémy, ať je to politik, stát, nebo město , tak je hodně naivní. Ale hezky se to poslouchá, zvolte mě a všechno bude.

     20. Kdo není spokojený s vítěznou ODS, mohl volit jiné strany,které kandidovaly, ale bohužel k volbám přijde něco přes 40% voličů, lidé sedí doma na zadcích a vedou řeči,že nic nemohou ovlivnit. Radši se hrabat v hnoji na zahrádce. Jen volby skončí už se kritizuje jak to dopadlo.
      Koho vlastně ti nespokojení chtějí? Volit nejdou, kašlou na vše a jen umí bohužel kritizovat, o tom to je.
      A nebo když volit náhodou jdou, volí raději ty staré známé tváře. ..Toho mámo znám, dej mu hlas taky…To je ten zubař, učitel, jo to je Standa, vol ho táto..
      Nevím o čem to svědčí.

     21. Ale nejde přeci o vyřešení problémů za někoho. Proč by stát nemohl pomoci mladým rodinám s bydlením, totéž důchodcům, tím že jim poskytne bydlení s regulovaným nájmem. Je to služba lidem. Stát se zbavil všech strategických věcí jako energetika, voda atd. a teď už nemůže dělat nic. Už jen chybí, aby prodali silnice a pak vám majitel řekne tady se jezdit bude za tolik a tolik a když na to nemáte tak si na ježdění do prace kupte vrtulník, každý ať se o sebe postará sám.

     22. To není o tom, že se to hezky poslouchá, ale o tom, že staly chyby a už to nikdo nevrátí zpátky, protože to nejde. A nikdo se z toho nepoučil a krade se dál, ale už toho moc není. Nebo zkuste jít za tím vychcanym s….m, ať vrátí městu školku, že tu teď budeme mít hodně dětí a budeme ji potřebovat. Schválně co vám řekne. Určitě něco ve stylu, že stát – město je špatný hospodář a on ví lépe co s tím. A o své děti se postarejte sám.

     23. jen se narodím, ještě nejsem doma, a už dojde rodičům složenka k zaplacení odpadů. Hrůza!Jak soc. dávk zneužívají ti dole, tak ti nahoře také mají co zneužívat, nebojte se.

 7. Tak anketa na humpolaku ohledne tipu jmena starosty bohuzel uplne nevysla. Skoda, mohli jsme mit ve vedeni mladochy. 🙂 Byli jsme na prahu zmeny, ale musime cekat dalsi min. 4 leta.

  1. Mě to ani nepřekvapuje, ale byli krásně oblečení a tu kulturu oblékání a jednání posunuli o kus dál jak to popsali na FB. Myslím, že dobrá práce 🙂

   1. Nemám pochyb, že svou roli sehrajou i z opozice. Jim narozdíl od jiných jde fakt o rozvoj města. O tom vím už z toho, jak netradičně a pěkně vedli kampaň. Škoda, že byli ze hry už od pátku po nečekaném faulu KDU. Jsem přesvědčená, že je do hry vrátila jen ta jejich výstižná zpráva na facebooku, aby ODSka vypadala dobře před voličema. Bernardovi se jako nová krev nelíbili už od voleb.

   2. No to určitě posunuli kulturu. Dokud nebyli na světě, vyjednávalo se určitě minimálně v montérkách, teplákách a v zaflákaných galoších. Ještě, že je máme. Je to prostě jiná liga. Nic naplat elita je elita.
    Když je potkávám různě po městě, třeba na platformě a tak, nestačím žasnout nad jejich šmrncem. Fakt pecka. A my burani jen zíráme na ty životem protřelé světáky.
    Až je mi z toho někdy do breku, jak si připadám méněcenně.

     1. No to asi proto, že neposouvaj kulturu a hlavně to ani o sobě nevyřvávaj. jojo.

   3. Kdysi dávno byla v nějakých televizních zprávách paní, která říkala, že bude volit ODA. Na otázku proč odpověděla, že se jí líbí, jak to tomu panu Kalvodovi s tou fajfkou na plakátu sluší… Hugo tedy asi byli oblečeni o jeden mandát hůře než ODS?

     1. Jen nechápu, že někde napíší, že respektují výsledky voleb a starostu má ODS, ale pak se pokusí vše vyjednat za zády a bez ODS. Tedy, je-li toto vše výše napsané pravda. to pak mohou být oblečeni jak nevím jak, ale moc důvěryhodní teda nejsou a tím také nikam nic neposunuli. To si jejich voliči musí uvědomit. Nebo vlastně nemusí, oni jsou totiž lépe oblečeni

     2. A vy jistě víte, že JEDNALI? Nevymýšlíte si náhodou? Byl jste u těch schůzek?

     3. Vy jste zrejme z ODS, co? Takovy nesmysl by nikdo jiny nenapsal.

     4. V pondělí mělo HUGo schůzku s KDU s ANO z každým zvlášť , kde padla nabídka udělat radnici bez ODS. Na tuto nabídku KDU ani ANO nepřistoupilo.

     5. Ne, tím autorem bude Brukner z KDU-ČSL který měl na HUGO pifku už proto, že získali víc mandátů než prohnilá KDU. A to říkám jako nezávislá pozorovatelka. To on házel na Hugo špínu všude, kde chodil. Hanba, hanba jemu. A tak si hraje na lidovce.

     6. Toto je vážně duchaplný příspěvek. 🙂 Víte, že mě překvapuje úplně něco jiného? Je vtipné, jak situaci komentují jedinci, kteří o ději vědí prd. Ale to, že se jejich interpretace má stát pravdou, mě straší. A děsí mě i to, že na takových schůzkách se obvykle jedná důvěrně, ale v Humpolci se tyto dobré zvyky evidentně nenosí. Jak vy také mohly, když jednáte s jedinci typu Brukner a spol.

     7. No já nevím, co důvěrného je na jednáních, která jsou ještě před jejich definitivním ukončením komentována samotnými jejich účastníky (nikoliv ani „jedinci typu Brukner“) na sociálních sítích apod.

     8. Se tady stále řeší různé teorie, ale zamyslete se jak by jste se tedy dohodly vy kdyby jste byly účastníky jednání. Je to o různých jednání a sestavení týmu lidí, kteří spolu jsou ochotni pracovat a udělat něco pro město, jedná se tak o pozicích atd. Starosta může být jen jeden a na toto místo se musí zvolit opravdu kvalitní člověk co má žaludek na komentáře na této stránce a nebo na FB. V některých stranách jsou jedinci co příliš egoisticky šli do voleb s tím, že berou jen a pouze post starosty, starostky a zdá se, že toto bude hrát v sestavené koalici největší roli. Však výsledný tým musí plnit sliby dané voličům a vydržet spolu několik let. Já si klidně počkám na výsledek a nebudu tady teoretizovat

     9. starosta – Kratochvíl
      místostarosta – Kukrechtová
      místostarosta – Brukner
      radní – Mikulášek
      – Kostřicová
      – Mácha
      – Bendl
      Dobojované. Hotovka.
      Hugo – dle mě novátorská daň. třeba za 4 roky, pokud spolu zůstanou, pokud budou bez Rýznera a pokud jim to bude slušet… Kdo ví?

     10. Z. Rýzner je součástí Huga, už se s tím, prosím, všichni smiřte!!
      Ti, co dali hlas Hugu jako celku, to dobře vědí a respektují to. Ti, co volili jednotlivce a kroužkovali napříč stranami, zapříčinili, že se před něj dostali jiní úspěšnější kandidáti. To se stalo i v jiných stranách! Přestaňte tedy opakovaně urážet Z. Rýznera a tím pádem i jeho kolegy z Huga!! Nevíte, co mu vyčíst, snad jediné…..tj. trestní oznámení, týkající se územ. plánu, ale POZOR……

      O tom, že územní plán města nebyl zpracován kvalitně a způsobí do budoucnosti mnoho problémů, se zanedlouho sami přesvědčíme. Viz. nové plochy výroby v lokalitě pod dálnicí D1 – ty mají přilákat do Humpolce nové podniky, výrobny, montovny. Dle „průmyslové koncepce města“ (viz. odkaz níže) je v této lokalitě plánována výroba s přílivem zaměstnanců v počtů ne několika stovek, ale dokonce tisíc !!!! Kdo budou ti zaměstnanci ? Asi zahraniční manageři, že?
      Hugo chtělo tento problém řešit, tomuto přílivu zahraničních pracovníků zabránit a naopak přispět ke zkvalitnění soužití s těmi, co už zde jsou a pracují. Odcházející vedení města však smýšlelo jinak!! Starosta a spol. se dokonce snažili bezostyšně protlačit prodej jedné z parcel v této lokalitě ve prospěch CTP (konkrétně p.č. 584/27 k.ú. Humpolec – orná půda)!!
      Kučero, Namyslo, Bruknere, Bartáková, Mácho, Kukrechtová a Janečku – jaké máte vysvětlení pro snahu prodeje této parcely ve prospěch CTP ?!

      Jednoduchá otázka, prosím o jednoduchou odpověď! Z.K.

      http://www.mesto-humpolec.cz/assets/File.ashx?id_org=4932&id_dokumenty=231593

     11. HuGo urcite nechce dalsi montovny. To chapu. Protoze montovna v Komorovicich tak bude mit dalsi konkurenci a problem sehnat lidi. Uz ted se to tady toci jak na obrtliku.

     12. HuGo urcite nechce dalsi montovny. To chapu. Protoze montovna v Komorovicich tak bude mit dalsi konkurenci a problem sehnat lidi. Uz ted se to tady toci jak na obrtliku.

     13. Nebýt tam Rýzner, určitě by měli víc, ale jejich volba, jejich mínus. S tím se zase musí smířit oni. Stačí potkat pár bývalých zaměstnanců Hranipexu a člověk jen žasne.

     14. Chacha – většinou žádný „bývalý“ zaměstnanec nechválí svého zaměstnavatele.
      Tedy pokud neodešel do důchodu.

     15. HUGO komentovalo jen jednani, ktera uz skoncila. Zase bezduvodne brojite proti nim. Staci se podivat na jejich FB zed.

     16. Jen malá poznámka. Hugo to komentovalo mírně řečeno velmi nepřesně a zkresleně.
      A pochopitelně ublíženě. Dělají ze sebe chudáčky, přitom si to zpackali sami. A dobře to vědí!!!

     17. Mikulášek radní? To je bohužel jak další člen ODS. Smutné

     18. volby vyhrál pivovar, a příští 4 roky se tu budou hrát jeho noty

     19. POZOR POZOR !! MINULÉ A TEDY I NOVÉ VEDENÍ MĚSTA NÁS PODVÁDÍ !!!!!
      PŘÍKLAD:
      Prodej p.č. 584/27 k.ú. Humpolec pro CTP invest
      rozhodovalo na doporučení RADY na svém 21. zasedání zastupitelstvo města, bod 18 PROGRAMU (viz. http://www.mesto-humpolec.cz/assets/File.ashx?id_org=4932&id_dokumenty=230614),

      Ale v zápisu USNESENÍ zastupitelstva tento bod úplně chybí !!!
      A také v PROGRAMECH a USNESENÍCH RADY není tento bod vůbec k dohledání !!
      Zajímavé, kam to zmizelo ?
      Sami se podívejte (http://www.mesto-humpolec.cz/zasedani/ds-11335/p1=43501).
      Šacuji to někam na 51. jednání RADY, PROGRAM 51. schůze chybí (je zde sice nadepsán, ale je pod ním PROGRAM 50.), v USNESENÍ 51. tento bod zmíněn není (znění usnesení se před uveřejněním upravuje a tento bod byl zřejmě záměrně vypuštěn, stejně jako u usnesení 21. zastupitelstva). V usnesení 51. je stanoven datum 21. jednání zastupitelstva (tam v PROGRAMU zastupitelstva se mi podařilo tuto OBLUDNOST – tj. záměr prodeje pozemku v polích pod dálnicí pro CTP ze strany minulého vedení města dohledat).
      Vzhledem k tomu, že z jiných dokumentů záměr prodeje tohoto pozemku zmizel, považuji to za jednoznačnou snahu vedení města, zamést toto pod koberec a za podvod na nás – na občanech. Prodej tohoto pozemku by dal CTP jednoznačnou výhodu při dalším parcelování ploch určených pro výrobu pod dálnicí D1 s předpokladem vzniku stovek až tisíc nových pracovních míst!!!!
      AŤ ŽIJE MĚSTO PRO BYZNYS, ALE CO BUDE S NÁMI, LIDMI, KTEŘÍ TU CHTĚJÍ ŽÍT?
      Z.K.

     20. Proto se stávající vedení drží u moci zuby nehty ! Je to jasné! Mají co skrývat a jsou v tom, kromě ANO, přímo namočení všichni (Brukner, Mácha, Kukrechtová… a další).
      Ale uvedený příklad není jistě jediný, kdy se vedení města rozhodlo pohybovat na hraně zákona!

     21. pokud o něčem víte, vaše povinnost je konat a dát trestní oznámení na neznámého pachatele, jinak jste spolupachatel. To je jednoduché

     22. Mam i já svojí zkušenost.Potká starosta města Humpolec svého místostarostu ve městě a ptá se ho.Kam jdeš.Jdu si koupit nové šaty k Bxxxxm..No ty jsi se snad pomát místostarosto.To nevíš ,že ve spolkovém domě je výprodej oděvuz OP Prostějov?A máš to tam za babku.Tak takhle Pan starosta podporuje místní podnikatele.

      A další nešvar.Nechtěně jsem vyslechl rozhovor bezdomovců u Podkovy který se odehrával v jejich pelechu.,,,,,No já bych nikdy dělat už nešel vstávat ráno na šestou.To si dojdu raději pro dávky…A tekhle to tu dělají i velkou měrou zde se množící cikáni.

     23. Výprodeje hadrů provádí soukromý subjekt v soukromém podniku,většinou ve Spolkovém domě, tam nemá co starosta do toho kecat,pokud to není akce ohrožující bezpečnost obyvatel..Tohle sem netahejte prosím vás.

     24. Tim jsem chtel jen napsat, ze jiz od starosty to zacina jak se chova pan ucitel k podnikatelum. Spolkace se to netykalo.

     25. Pane Kašpar co takhle přestat plkat na Humpoláku a dát něco k soudu?? Mne by osobně jakákoliv „kauza“ dotažená do konce zajímala.

      frrrr

     26. Dotažené do konce byly všechny a třeba ty kolem zaměstnanců LTRN Město všechny prohrálo. A to slavná ODS jaksi občanům zapomněla sdělit. A vedení města vyhodilo zbytečně statisíce za soudy……

     27. Mě by zajímalo, jestli jste takto poctiví, pedantní a slušní i ve svém soukromém životě. Jestli se vždy chováte přesně dle zákonů a vyhlášek – venčení psa, jízda autem, na kole apod..

     28. ODS nesnáším už od jejího vzniku v dubnu 1991. Ale pokud voliči jim dají pět mandátů, mohu jen smutně konstatovat, že to respektuji.Nehledám brouky, který podnikatel ve městě koho podporuje a jak. Vliv podnikatelské lobby je v celé republice. Bohužel. A tudíž i v Humpolci nitky vedou jistě také.

      HUGO musí vydržet po celé funkční období a bojovat, tak jedině může mít příště více hlasů než ODS.
      A nebo pokud nevydrží v celé sestavě, můžou její letošní kandidáti hledat místo i v jiných politických uskupeních ve městě, poboček stran vzniklo a existuje několik.

      Ale pokud u některých politických stran převládaly obavy, že jsou nezkušení na vedení města, asi to mělo své důvody. Viz. prohlášení, že HUGO nestojí o uvolněné posty a pod. Tohle trochu podcenili.

      Ale nakonec ke změně došlo. Jsou noví místostarostové i starosta. Jen opět pedagog zůstal. Tím mám na mysli post místostarostky a jedné radní. Takže učitelé z radnice vymeteni zatím nebyli. A ani nemohou, pokud je mnohdy i ze zadních pozic lidé volí.

     29. Máte svatou pravdu! Jak říkám : HUGO musí čtyři roky usilovně pracovat a to mj. i na výměně voličů v Humpolci!

     30. Ale jděte pořád, vy záhodologové. Asi neumíte číst nebo záměrně lidem lžete. Podíval jsem na vámi uváděné programy a zápisy (50, 51. atd.). No, bodejť by to tam bylo, když záměr prodeje pozemku č. 584/27 projednávala rada města na 47. schůzi a postoupila ho ke schválený do zastupitelstva (viz usnesení na webu města). No, a v zápise dostupném na webu města z 21. zasedání je uvedeno, že bod č. 18 tj. prodej tohoto pozemku CTP stahuje předkladatel z projednání. Nemám čas pátrat v historických záznamech přenosů ze zastupitelstva (vy si s tím tu práci dejte!), ale jistě tam muselo zaznít, proč tento bod místostarosta stahuje z projednání! Ať žije naše krásné město pro byznys a zároveň pro spokojený život!

     31. Presne toto jsou slova starosty. To je jeho mluva na schuzich. Starosto mlc uz.

     32. Pán který to natáčí, tedy jednání zastupitelstev vám jistě dá záznam onoho jednání a tam to zazní jasně. Nic tajného.

     33. Tak, a teď jste ho nachytal, že zase mluví pravdu. Tak to jste pašák! I když to, že to psal starosta, který má již určitě jiné a lepší starosti, není tak jisté.

 8. Radnice v Humpolci má nové vedení, takže lze jen jim popřát aby vedla naše město k dalšímu rozvoji. Jsem zvědav jak dostojí svým slibům hlavně v oblasti dopravy/parkování, MHD/a bezpečnosti /městská policie/. A snad tady nebude snaha o revizi územního plánu.

  1. To já taktéž. Hugoušci zase pěkně zrovna napsali:

   My, níže jmenovaní a podepsaní nově zvolení zastupitelé města Humpolce, slavnostně prohlašujeme, že v zájmu našeho města a jeho místních částí hodláme během následujících čtyř let, po která trvá náš zastupitelský mandát, věnovat svůj čas a stovky hodin práce z titulu starosty, místostarostů, neuvolněných zastupitelů a radních rozvoji města Humpolec. Po pečlivých úvahách a proběhlých jednáních, s vědomím možných rizik, s příslibem vyrovnaného partnerství a s projevenou voličskou důvěrou se zavazujeme, že vynaložíme maximální úsilí k dosažení společného cíle, ex privata industria Humpolec proměníme v chytré město, které bude dobrým místem pro život. Per aspera ad astra.

   Kdo ze zastupitelů se pod tento text podepíše?

   1. Já už si dlouhou dobu myslím, že na něčem jedou. A je to tady.
    Možná, že by se to dalo ještě léčit ambulantně. I když, nevím, nevím!!!

     1. Voni posouvaj i úroveň vyjadřování, protože mluvit česky je přece značně primitivní.
      Tím nám asi chtějí „nenápadně“ sdělit, jak strašně“ chytří“ jsou a zrovna tak“ chytré“ bude celé město, až se dostanou k lizu.
      Fakt neskutečný.

     2. K lizu… Moc pekne. 🙂 Ridite se zjevne heslem Podle sebe soudim tebe. Nejste vy nahodou Brukner z KDU, ktery si take hraje na velkeho demokrata, ale skutek utek?

   2. nálepkování „Rýznerovy loutky, Hugoušci, mimozemšťani,…“, řešení soukromého života lídra Voplakala…uvědomujete si vůbec, co to o vás „vyvolených“ svědčí?

    1. Čtu to jejich prohlášení stále dokola a vůbec nechápu co tím vlastně chtějí říci.
     Možná by bylo fajn, kdyby to nám debilům někdo z autorů vysvětlil. Předem děkuji.
     Jinak ten text na první pohled připomíná součást vstupního formuláře k dlouhodobé psychiatrické léčbě v Bohnicích.

     1. Když někdo takhle plácá, tak se nemůže divit, že je terčem posměchu.

     2. To, že někdo nerozumí psanému textu, nemusí nutně znamenat, že blbcem je autor.

     3. Pokud se ale citatelu najde vic, autor by se mel zamyslet. Pokud mu potencialni volici nerozumi, taky bych se zamyslel. Text dle meho soudu svedci pouze o tom, ze si Hugo hraje na neco vic, je urazene a okopava kotniky. Nejak z toho citim akorat urazenost a ne zajem o chod mesta a obcany. Protoze jsem Cech, nechapu tu latinu. Je to symbol HugoFogo?

     4. Vy jste mi taky ale čitatel, pane čtenáři. 🙂 Víte, jaký vůbec bývá význam takové preambule? A pokud ano, pak se divím, že se ptáte na výskyt latinských slov…

     5. A zase pokus o urazku za vlastni nazor. Nebudete Vy z toho spolku HuGo? Prohra boli, ale je potreba ji brat jako podmet ke zlepseni a ne kopat kolem sebe.

     6. Tak treba prestante cist dokola… Staci jednou a hlavne se nad obsahem zamyslet. Ano, toto mnohe boli. Ale aspon zkuste. Mi se to podarilo. 🙂

    2. Nevím co to svědčí o těch „vyvolených“, ale jinak se tomu říká svoboda slova. Co čekáte, že se bude dít, když se Hugo celou dobu prezentuje stylem, že všichni okolo jsou stádo pitomců, špatně oblečených a všechno se dělá špatně.

     1. Výše uvedené literární dílko či prohlášení je tak neuvěřitelné, že se pravděpodobně jedná o provokaci.

     2. Smutný, kam ta společnost klesla, že někomu tohle přijde tak pobuřující. Chápu, že pro někoho jsou srozumitelnější párky, pivo, kobliha, mrtvej uprchlík, a taky chápu proč. Ale je mi smutno z toho, že zcela vymizely vyšší hodnoty a snaha se morálně posunovat.

      To je spíš obecný postesk. Tenhle jeden opakující se provokatér, zřejmě zpřízněnec nové koalice, jež se zde snaží ospravedlnit, že HUGA odstřihli, do postesku nespadá. To je jen vocásek.

      Ne, nejsem nikdo z HUGO. Volil jsem z jejich uskupení pouze jednu osobu, více hlasů dostali osoby z jiných stran, ale sakra… tohle, co se tu děje, už mi vážně přijde trochu ujeté, že mi to nedalo a taky jsem se musel vyjádřit.

     3. Ano, ale je to jeho názor, pokud to na někoho tak působilo? Kde berete tu jistotu, že kampaň a pozdější zde uvedené zprávy o vyjednávání se každému líbily? Vám také nikdo neříká, že jste špatný protože jste volil toho nebo toho.

     4. Ale to je právě možnost volby/svobody, ne? Když se nelíbily, nemusel je kdokoliv číst. Ono je potřeba se dále zamyslet, proč se nelíbily… Právě proto, že jsou postaveny na pravdě? Ano, to u někoho, kdo na pravdu ani pomyslet neumí, vzbuzuje jistě vnitřní pocity těžkosti. Jste takový/á i Vy?

    3. Svědčí to o svobodě slova v této zemi. Ale uznávám, že pod rouškou anonymity to není úplně ono. Pokud někdo nechce být „nálepkován“ nemůže se veřejně ukazovat a prezentovat.
     A pokud chce toto „nálepkování“ někdo odsuzovat, pak se velmi blíží té skupince šílenců co se vyrovnali s redakcí časopisu Charlie Hebdo po svém.

     1. Ukončete diskuse o HUGO a výsledku voleb.
      Nastává práce nové koalice, nových mužů a žen na uvolněných postech. Osobně jsem zvědavý na výkon místostarostky..

     2. osobne si myslim ze je to skoda. ZS Halkova prijde o schopnou zastupkyni, ktera pro uroven skoly udelala hodne. Snad bude uroven dale rust.

     3. Zase jakoby nekdo zcela zamerne otacel smer diskuze. Deje se to tady pomerne casto. Me se libi to tema HUGO. HUGO nas proste bavi. Jen aby jim to vydrzelo. Pak by nas cekaly nejveselejsi roky v dejinach.:-))

     4. Nikdo diskusi neotáčí, ale o HUGO už toho bylo řečeno dost. 5.11. nebo tak nějak bude ustavujíc schůze nového zastupitelstva a to je start nové etapy..
      To snad chápete i Vy.

     5. Jistě. Pochopili jsme. Účel byl naplněn, parta kamarádů jede dál. Běžný volič viděl podobnou hysterii, jako když se zjevila Štěrbová s ANO. Tentokrát bylo terčem HUGO, ačkoli na nikoho neútočilo a bylo pozitivní, kontaktní, chtělo si s lidmi povídat. Prostě ať se objeví v budoucnu kdokoli nový, opět ho nějakou podlostí vyšachujete. Ve jménu čeho? Podobní lidé jako vy tu zařídili 40 let vlády komunistů. Máte jinou barvu, ale jinak se moc nelišíte.

     6. Ja ji vůbec neznám, ale nevidím důvod proč by to nezvládla. Tuhle práci může dělat každý kdo je ochoten naslouchat okolí a hledat kompromisy. Ale hlavně musí ctít zákony a brát zřetel na rady odborných studií.

     7. Tak pokud bude dělat to co píšete, tak to je dost málo. to tam může sedět cvičená opice……

     8. Pokud cvičená opice umí najít nejlepší řešení a domluvit se, tak proč ne. Co od toho čekáte?

     9. Ekonomické vzdělání bude bohužel chybět všem třem uvolněným..To neznamená, že je chci nějak snižovat, jen konstatování.

     10. Dotaz. Je to o ekonomickém vzdělání? Já si myslím, že ne.

     11. Jsem presvedcena, ze praci zvladne o hodne lip nez V. Brukner. U nej se z duvodu jeho lidskych (ne)kvalit bojim ze si bude chtit ukrajovat pro sebe. Tak uz vlastne cinil jako radni. Urcite se bude chtit zuby nehty udrzet i jako lesnik na mestskych lesich. To je ten idealni mistostarosta?

     12. To vypadá jako trefa na hlavičku! Proto měnil několikrát za sebou práci. A je mi jasné, že bude i autorem mnoha zdejších příspěvků. Nebo jeho paní…

     13. Teda to je neuvěřitelný, jaký mají někteří lidé starosti…

     14. Asi bych to tu nechal jen pro diskutující přihlášené uživatele. Ten anonym tu hrozně kecá 🙂

     15. Normálně by jsme šli na pivo a vzpomínaly na TK co už to má bohužel za sebou 🙁

     16. Vám leží pan Brukner ale pěkně v žaludku. Že by něco osobního?

     17. Tak máme radu a to je dobře. Ty fňukálkové z Hugo co tady pomlouvají mají útrum. Těžko to nesou tak pomlouvají.

     18. Hugo pod palcem pana Rýznera bohužel prohrálo i svým chováním.

     19. A tak Hugny meli velky ambice. Ale nic snad neni ztraceno a pokud se nic mimoradnyho nestane, za ctyri roky budou volby zase. Dost casu se lepe pripravit a zformovat, oslovit volice.

 9. Zastupitelé za HUGO by měli aktivně kontrolovat práci radnice a právě proto by jim koalice měla umožnit obsazení předsedů kontrolního a finančního výboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

VOČI 24- noční filmová jízda

Út Říj 16 , 2018
Sobota 20.10.2018 18:00

You May Like

Témata