Jihlavský tunel čeká letos generální oprava. Město plánuje objízdné trasy přes dálnici

Vedení města dohodlo zkrácení uzavírky jihlavského tunelu z původních 90 dnů na 60. Tunel by tak měl být mimo provoz pouze v dubnu a květnu, aby opravy nezasáhly do začátku letní sezóny. Město nyní vyjednává objížďky pro osobní dopravu přes dálniční úsek mezi Pávovem a Velkým Beranovem.

Pro nákladní vozy nad 3,5 tuny jsou již objízdné trasy stanoveny. Například auta z D1 budou ve směru od Brna sjíždět už ve Velkém Meziříčí a od Prahy v Humpolci. V současnosti řeší vedení města objížďky pro osobní auta. „Snažíme se prosadit, aby mohli řidiči v době uzavírky využívat bezplatně dálniční úsek mezi Pávovem a Velkým Beranovem. Jednání jsou ale teprve na začátku,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Lubomír Dohnal.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Pracovníci odboru dopravy navíc intenzivně pracují na tom, aby nedošlo souběžně s opravou tunelu k jiné uzavírce některé z dopravních tepen ve městě. Nejzatíženějšími ulicemi budou v době rekonstrukce Žižkova, Hradební, Jiráskova, Romana Havelky a Vrchlického.

Na letošek byla naplánována i oprava povrchu silnice v ulici Romana Havelky. Ta se ale o rok posune. Důvodem je oprava dálničního přivaděče, což by znamenalo souběh několika velkých rekonstrukcí a zároveň dlouhých uzavírek.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Možnost konzultace ohledně dodávek elektřiny a plynu v režimu dodavatele poslední instance

Pá Led 21 , 2022
Pro občany, kteří odebírají elektřinu nebo plyn v režimu dodavatele poslední instance (DPI).

You May Like

Témata