Kam na Šumavě? Do vojenského pásma. Újezd Boletice: nová trasa a rozhledna

Nedotčená příroda vojenského výcvikového prostoru Boletice na Českokrumlovsku se otevírá turistům. Od soboty (7.7. 2012) mohou lidé na novou stezku okolo Knížecího stolce. S novou trasou mohou turisté v Boleticích využívat zhruba 60 kilometrů cest pro pěší a přibližně 80 kilometrů pro cyklisty. Ministerstvo obrany uvažuje o tom, že by v příštím roce zpřístupnilo také další lokalitu újezdu v okolí Špičáku.

Nová turistická trasa okolo Knížecího stolce měří osmnáct kilometrů. Lidé sem však smí jen o víkendech a o svátcích a nesmí sejít z asfaltových a lesních cest. Všude v okolních lesích mohou vojáci cvičit, a prostor tak může být nebezpečný. Na samotném vrchu je také šestimetrová rozhledna, která stojí na místě podobné dřevěné prvorepublikové stavby. Lidé tu ale musí být opatrní. Doslova uprostřed prostoru, který má dohromady téměř 22 tisíc hektarů, jsou stále funkční střelnice – pozemní i letecké.

Ještě letos vznikne nová trasa okolo Boletic a příští rok chce armáda vyznačit zhruba dvacetikilometrovou trasu okolo Špičáku. V roce 2014 pak další dva okruhy okolo Chlumu. Všechny trasy jsou na okrajích vojenského prostoru.

Prostor vojenského újezdu Boletice na Českokrumlovsku bude do tří let o 12 procent menší. Armáda opustí jeho jižní část. Nově tak vznikne obec Polná na Šumavě s místní částí Květušín. Třetí osada, která se v jižní části újezdu vyskytuje – Boletice, bude spadat pod obec Kájov.

Čtěte dále:   Tip na výlet - Výprava přes Žďárské vrchy na Konec světa (repost)

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Informace z městského úřadu - 27. a 28. týden

Pá Čvc 13 , 2012
Vybrané dokumenty, oznámení a další z městského úřadu v Humpolci. Čtěte dále:   Píšou o jiném Humpolci: Šumavský Humpolec zůstává nejtajemnější obcí odříznutou od okolního světa. Dodnes tam nezavedli elektřinu

You May Like

Témata