Kauza sterilizace

3

Petice občanů města Humpolec proti zamýšlenému záměru stavby sterilizační linky v centru města je odevzdána samosprávě města. Kolik lidí jí podepsalo?

Podle posledních voleb – voleb do Evropského parlamentu – konaných ve dnech 11.-12.06.2004 je celkový počet voličů, tedy občanů hlášených k trvalému pobytu v Humpolci nad 18 let, 8930. Z tohoto celkového počtu se voleb zúčastnilo 2308 voličů.
Podle posledních voleb – voleb do zastupitelstev obcí – konaných v řádném termínu ve dnech 1.-2.11.2002 byl celkový počet voličů, tedy občanů hlášených k trvalému pobytu v Humpolci nad 18 let, 8792. Z tohoto celkového počtu se voleb zúčastnilo 3724 voličů.


Petici proti výstavbě průmyslového objektu firmy EBSTER spol. s r.o. na stavební parcele č. 2290, k.ú. Humpolec, ul.Nerudova, podepsalo ve dnech 22. až 30.8.2004 celkem 2827 lidí. Všechny podpisové archy byly odevzdány petičním výborem starostovi města, jako vyjádření stanoviska občanů žijících ve městě Humpolec a jeho okolí.
Jak nám sdělil pan Čech z petičního výboru: „Nejvíce lidí chtělo podepsat poté, co se již archy musely uzavřít a odevzdat. Pokud by byl čas ještě cca týden, celkový počet by se určitě vyšplahal až k pěti tisícům. Lidé se o petici dozvěděli pozdě a bylo i málo času na shromažďování podpisů. Některé hlasy, asi 40, jsme museli vyřadit, protože chyběly podpisy či jiné údaje.“


Během několika dnů, kdy probíhala rychlá anketa na internetových stránkách Humpoláka, se k otázce: „Přejete si v Humpolci podnik se sterilizační výrobou?“ vyjádřilo 95 čtenářů z toho 83 vyjádřilo záporné stanovisko.

olaf

3 thoughts on “Kauza sterilizace

  1. Já teda nevím jak pro ostatní , ale pro mě je to jasnej voličskej signál že tady takový svinstvo nechceme .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Slavnosti piva Rebel v Brodě

St Zář 1 , 2004
Měšťanský pivovar, a. s. Havlíčkův Brod oslaví v letošním roce 170 let své existence. Při této příležitosti se uskuteční 4. září Slavnosti piva Rebel. Jejich součástí bude den otevřených dveří v prostorách pivovaru v Dobrovského ulici v Brodě.

You May Like

Témata