Komentovka výstavou pro děti (8+)

19

Sobota 07.09.2019 14:00 – 15:30

Místo konání: Humpolec, 8smička – zóna pro umění, Kamarytova 97, Humpolec

Tahle rodinná dílna v zóně pro umění 8smička bude speciální, hlavně pro děti (8–14 let)! Jenom pro ně bude komentovaná prohlídka výstavou Vrchovina, krabatina, mrchovina: Solitéři Vysočiny, kde se společně vydáme na výpravu do toho čuprového světa umění, kde nic není nemožné a všechno je možné. A děti tohle vědí nejlíp. Povíme si příběhy o umělcích, kteří namalovali všechna ta zajímavá díla a projdeme si zdejší kraj, ve kterém všichni tvořili. Zastavíme se na návštěvě v petrkovském zámečku Bohuslava Reynka nebo třeba u dubu oběšenců Jaroslava Panušky. Poznáme vysočinský kraj křížem krážem a budeme si povídat o krajině, lesích, tichu i samotě a tvořit před obrazy, ve kterých tohle všechno najdeme. Průvodkyněmi budou Andrea Koronthályová a Aneta Štěpánková. Prohlídka je určená pro děti starší 8 let, které se nebojí bez mámy a táty, protože ti budou mít na chvíli volno od rodičování. Z důvodu velkého zájmu je potřeba si své místo zamluvit na info@8smicka.com. A pozor – tentokrát program začíná přesně ve 14.00 na rozdíl od pravidelného formátu rodinných dílen, kdy se můžete připojit kdykoliv, tak nemeškejte. Vstupné na prohlídku je 88 Kč. Sobotní dílny v 8smičce navazují na aktuální výstavu Vrchovina, Krabatina, Mrchovina: Solitéři Vysočiny. Pro děti máme připravený i zábavný pracovní list a průvodce výstavou i Vysočinou. Mapu, ve které můžou bloudit, ztratit se v ní a zase se znovu najít. Můžou v ní číst nebo se vydat po stopách umělců. Bude to jejich kraj, jejich Vysočina.

zdroj:  www.infohumpolec.cz

Petr

19 thoughts on “Komentovka výstavou pro děti (8+)

  1. Z 8smičky se stává opravdu výkladní skříň Humpolce a to je moc dobře. Jen si myslím, že by mohlo více spolupracovat Město a hlavně Měkis&.

  1. A nechte Mekis a město ať si dělají svoje akce a 8smička svý, alespoň bude Humpolec rozmanitější. Každý má svoje publikum.

    1. A dokážete si představit jak město podporuje 8smičku, vždyť těm celý tenhle projekt leží pořádně v žaludku. Poslechněte si někdy názor lidí z Měkisu, ty mají z aktivit 8smičky přímo osypky. Užívejme si, že je 8smiča naprosto nezávislá a dělá si to po svém a právě proto je ten projekt tak úspěšný a dělá Humpolci reklamu po celé republice.

     1. Zatím jsem si nevšiml,že by se uskutečnila v 8smičce nějaká akce někoho známého i mediálně. Výstavy pro úzký okruh lidí, nevím, opravdu nevím. Ale proč ne. Může tu být i Měkis i 8smička. To není o konkurenci, to je o soužití obou

     2. A přesto nebo snad i právě proto dělá 8smička Humpolci skvělou reklamu po celé republice. Pochybuji, že najdete jinou kulturní instituci nebo akci zde v Humpolci, která bude tak rezonovat veřejným prostorem, jako 8smička. Těšme se, že jí tady máme a mimochodem na současné výstavě máte obrazy Jana Zrzavého, co více si přát.

     3. Prani by bylo mnoho. Co treba expozice miniatur od Ugo Jesity ?
      Nebo beseda o knizkach se starostou ?
      To by snad Osmsmicka mohla zvladnout.

     4. Tak to si udělejte ve svém projektu, určitě aktivitou jen sršíte, jen škoda, že za vámi nejsou vidět vůbec žádné výsledky, dramaturgii máte hotovou tak ted jen nějaký prostor a začněte ať ukážete Rýznerovi, že i další lidi dělají něco přesahovýho a nemyslí jen na sebe nebo na to jak by mohli někoho pomlouvat na humpolaku. Hodně štěstí

     5. Věřím, že vy jste v 8smičce ještě nebyl, tak to zkuste napravit třeba dnes je sobota vemte děti a spojte workshop výstavu a za odměnu i něco na zub v kavárně, pak uvidíte, že 8smička je projekt pro celou rodinu

     6. 8smičce přeju úspěch a Humpolci přeju 8smičku. Jsem rád, že tady je. Jen malou poznámku k fungování. Když se vám podaří ta věc, že máte opravený dům a zaištěné peníze na platy pro potřebný počet lidí a peníze na provoz, můžete se potom naplno věnovat akcím. Kdo tohle má? Snad jen 8smička.

     7. Úspěšných podnikatelů, kteří mají peníze je v Humpolci mnohem víc než jen Rýzner. Jednoduše záleží i na ochotě jednotlivce udělat i něco pro společnost bez ohledu na finanční návratnost. Opět zmíním manžele Machkovi, nově otevřený coworking centrun, Rekreativní zahrada, Bude fajn, když další podnikatelé podpoří i větším objemem finančních prostředků stávající akce, nemusí každý hned vymýšlet něco svého. Zamyslet se, které akce opravdu potřebují finanční podporu. Tak jako Rýzner neškemrá o finance pro Osmičku, jsem přesvědčen, že ani Bernard nepotřebuje takovou finanční podporu jeho Bernardfestu, který je dvoudení záležitostí. Platforma ve Stromovce je daleko přinosnější a přesměrování pár sponzorů na tuhle akci by mě dávalo daleko větší smysl pro všechny humpolecké občany. Nikomu nic nezazlévám jsem rád, že Humpolec žije a přeju všem aktivním subjektům do budoucna hodně energie, úspěchů a radosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zářijové HUGO noviny

Čt Zář 5 , 2019
V prvním zářijovém týdnu se v poštovních schránkách objevilo první vydání HUGO občasníku. Se svolením spolku je přinášíme i čtenářům Humpoláka. Celý občasník ve formátu .PDF je ZDE ke stažení. V článku najdete jen textovou část, bez grafiky – PDF je barevější a čtivější.

You May Like

Témata