Kriminalisté pátrají po totožnosti dvou mužů: FOTO V ČLÁNKU!

Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina prověřují závažný případ podvodného jednání, které souvisí s převodem pozemků bez vědomí jejich vlastníků. Kriminalisté zatím nikoho z žádného trestného činu neobvinili. V dalším prověřování by jim výrazně pomohlo svědectví dvou mužů, jejichž fotografie mají kriminalisté k dispozici.

Ze zločinu podvodu kriminalisté podezřívají osmapadesátiletého muže z Přelouče. Muž si měl vyrobit falešné razítko notářské kanceláře, které pak použil k ověření padělaných podpisů na falešné plné moci, padělané kupní smlouvě a ověřil také falešný podpis na návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu vlastnického práva.
„V současné době se touto cestou obracíme na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti dvou mužů, kteří by mohli být pro nás v celé kauze důležitými svědky. Jedná se o dva muže, jejichž fotografie figurují na padělaných občanských průkazech, které byly při podvodném jednání použity. Osoby, jejichž jména, jsou na padělaných občanských průkazech uvedena, ale ve skutečnosti neexistují,“ uvedl vyšetřovatel případu kpt. Bc. Michal Heger, vrchní komisař odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Hled.jpg

Hled2.JPG

Z tohoto důvodu se obracejí kriminalisté na širokou veřejnost se žádostí o poskytnutí informace  k osobám, které jsou na fotografiích, které byly zřejmě zneužity k výrobě padělaných dokladů. Pokud někdo muže na fotografiích pozná, může se obrátit na linku 158 nebo zcela anonymně na e-mail: skpv.ohk@policievyvsocina.cz .

V souvislosti s podvodným jednáním při převodech vlastnictví k pozemkům prozatím krajští kriminalisté z Vysočiny prověřují celkem čtyři případy, a to dva v Kraji Vysočina, jeden na Liberecku a jeden na Jilemnicku. V jednom případě se podařilo pachateli nebo skupině pachatelů na základě zfalšovaných dokumentů převod lesního pozemku provést. Ve třech zbývajících případech převody vlastnictví neproběhly, neboť návrhy na vklad na příslušné katastrální úřady byly ze strany katastrálních úřadu včas zastaveny.

Čtěte dále:   Policisté pátrají po třináctileté dívce z Humpolecka, může být i na Brodsku

zdroj: www.i-vysocina.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Léto na Vysočině propagují nové elektronické turistické noviny

St Čvn 19 , 2013
Krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism připravila pro nadcházející letní turistickou sezónu originální elektronické turistické noviny Kraje Vysočina. Čtěte dále:   Neviděli jste ji? Policie hledá třináctiletou dívku z Humpolce

You May Like

Témata