Letní akce – Divadlo Za komínem

50

Přinášíme vám přehled akcí, které se budou v našem prostoru konat během letních měsíců.

AN BÁRTA A JAROSLAV FRIEDL – koncert 29.7. 2020, 20.00, vstupné 300 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě

Jedenáctinásobného držitele Ceny Anděl v kategorii Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí jistě není nutno představovat. Snad by se jen slušelo dodat, že Dan Bárta je autorem převážné většiny textů i hudby, kterou interpretuje.

V rozhlasovém rozhovoru, který proběhl na začátku koronavirové karantény, byl Dan dotázán, čím by se mohl živit, pokud by tento stav zákazu kulturních akcí trval fatálně dlouho, a tím by došlo ke zhroucení systému „živých“ kulturních akcí, jak jsme je znali doposud. A výčet dovedností tohoto umělce je obdivuhodný. S lehkostí by vám například vyasfaltoval střechu paneláku, právě to totiž byla jeho první profese. Nebo by vám díky svému vzdělání mohl pořídit rentgenový snímek. Jako čerstvý absolvent oboru Aplikované ekologie je také schopný vést výuku biologie, kterou by navíc mohl zpestřit odbornými publikacemi, na nichž se podílel jako spoluautor a fotograf.

Katastrofické scénáře se naštěstí zatím nepotvrdily a my jsme moc rádi, že Dan Bárta vystoupí v našem divadle s dovedností, kterou na něm jeho fanoušci milují nejvíc!

Koncert bude komorní. Dana uslyšíme v doprovodu výjimečného kytaristy, člena několika jazzových formací, Jaroslava Friedla.

Přijďte si užít tento hudební skvost v prostředí, kde kvalita zvuku je na prvním místě. Které skladby zazní? Nechte se překvapit.

CLARINET FACTORY – koncert, 15.8. 2020, 20.00, vstupné 300 Kč na místě, 350 Kč v předprodeji

Toto výjimečné hudební těleso vystupuje po celém světě ve složení Jindřich Pavliš (PKF – Prague Philharmonia), Luděk Boura (Státní opera Praha), Vojtěch Nýdl (Symfonický orchestr Českého rozhlasu, PKF – Prague Philharmonia, Afflatus Quintet) a Petr Valášek (Orchestr Karla Vlacha).

„Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají trochu klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trochu ethna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit a hlavně komunikovat s posluchači. Z prostředí, jež vytvoříte, pak vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover, ale ještě svobodněji se dá vyjádřit jako hudba bez hranic.“

Čtěte dále:   Béčko Velkého Meziříčí na Humpolec nestačilo

Pro fajnšmekry, kteří sledují Clarinet Factory, máme skvělou zprávu. Naše divadlo bude jedním z prvních míst, kde zazní skladby z nového alba Pipers. Věříme, že diváci, kteří zažijí koncert této formace poprvé, budou prožívat podobné pocity, které popsal nizozemský hudebník, skladatel, fotograf a hudební komentátor Ton Maas:

Když jsem před pár lety v Ostravě zavítal na jejich vystoupení, neměl jsem ani potuchy, co čekat. Byl jsem dokonce ke kapele, která se sama nazývá “továrnou“, tak trochu skeptický, Ale když začali hrát, přibilo mě to k zemi. Úžasné harmonie, nádherná zvučnost přicházející z basklarinetů, dobrodružné kompozice a nekonečná rozmanitost nálad a atmosfér. Jako kdyby tkali kouzelný zvukový koberec“

Buďte u to s námi!

http://www.clarinet-factory.cz/

VÝPRAVA 2020, ONDŘEJ SMEYKAL A BEAR LOVE, koncert, vstupné 300 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě

Poslední prázdninová pozvánka do divadla bude velmi netradiční. Náš sál se stane součástí výpravy, která přímo vyhledává podobné prostory s výjimečnou akustikou.

Setkání českého výtvarníka, muzikanta, průkopníka a učitele hry na australský domorodý nástroj didgeridoo Ondřeje Smeykala s Angličanem Bear Lovem, hráčem na orfické nástroje a obří gongy vyústilo v roce 2010 v Londýně ve společný, již tradiční mezinárodní projekt Výprava.

Výprava 2020 v období od 19. srpna do 16. září zavítá do unikátních míst z hlediska zvuku či génia loci. Oba aktéři si jako každé turné i tentokrát připravili novou kolekci nástrojů, často i vlastní výroby. Dobrou zprávou je, že Bear Love opět přijede svým nákladním vozidlem vybaveným tak, aby se návštěvníci Výpravy 2020 mohli setkat s nepopsatelným zvukem největšího symfonického gongu v Evropě. Tento fascinující nástroj o průměru 2,2 m ze slitiny kovů byl vyroben tureckými mistry tohoto řemesla v Německu.

Nechte se s námi unést zvukovými vibracemi do vesmíru či hlubin oceánů.

https://www.smeykal.com/

Axl

50 thoughts on “Letní akce – Divadlo Za komínem

 1. Hurááá, jupííí, ultrakrutopřísný….

  Jo a starosta za to nemůže….

  Já jen aby se tu mohla rozjet diskuze o kanalizaci, stromovce, pivovaru, kostlivcích ve skříni a nevím co ještě :)))) Ať to je pod těmi články takové vyvážené a nekumuluje se to jen na jednom místě….

  frrrr

  1. O vás jsem pane frrrr již dlouho věděl, že lezete radnici do řiti, ale že jste tam až takhle hluboko, by mě nenapadlo, i když jste jen zeťem paní Arnotové, je vidět, že vás lezdoprdelkovství naučila dokonale.

   Hurá jupíí další voleček co miluje naší polomafiánskou radnici, hlavně když dostane nějakou kostičku co spadne ze stolu

   Aleluja, pochválen buď pan frrrr až na věky

   Jinak moc pěknej program divadla, je vidět, že když to dělá soukromník tak to má úroveň, kam se na ně hrabe vyčpělý Měkis v čele s paní Marcelou těžce neschopně línou Kubíčkovou😀

   1. Co berete?? Chci taky :)))
    Opravdu jste mě „dostal“ a hned se cítím méněcenný :)))

    Chcete- li, v hlavičce máte mailovou adresu a můžem si o tom všem popovídat osobně u kafe v Humpolci- zvu Vás. A nebo brnkněte, telefony beru a to i méně oblíbeným lidem.

    Jinak v případě potřeby znám paní ředitelku Na Kopečku v Jihlavě (služebně). Nebyl byste první humpolák, který se tam pohybuje tahajíc za sebou igelitku…

    Už se těším na plodnou letní diskuzi…

    frrrr

     1. To je moje tchýně 🙂 Když už neví co se mnou, tak na mne vytáhnou ji, nebo věž :))))

      frrrr

  2. A už teda ODS,KDu+ANO vyřešili tu kanalizaci,když od loňskýho vyšplouchnutí uplynul skoro rok?? Přednesl někdo z koaličních zalstupců tohle jako samostatný bod na zastupitelstvu??

   1. Ale kdepak. Aby se ledy pohly,musel to udělat opoziční zastupitel Mgr. Václav Alenka. Shlédni poslední zastupitelstvo.uvidíš,jak se vládnoucí konšelé chovaly.

    1. Záznamy ze zastupitelstva na you tube bez kvalitního zvuku bohužel ztrácejí význam.Zkuste prosím nějak vylepšit .Děkuji

 2. Ješte by tu mohlo být, že HUGO dělá jen politický marketing, Voplakal nebude kandidovat, rybník Dvorák je politý roundupem a za všechno špatný může Rýzner, který jak známo je úplně neschopnej

  1. Hugo, Hugo, diky za dnesni skvostnou akci u rybnika. Tohle by mistostarostka pro kulturu Kukrechtova nikdy nezvladla, i kdyby ruku k dilu prilozil Karel a Vlastimil. Vsichni tri jsou na Hugo kratky a tak muzou jen tise zavidet. Hugo, jsi nejlepsi a tesim se, az povedes nasi radnici! Snad ty posledni 2 roky pod ODSkou, KDU a ANo nejak bez ubyte prezijeme.

    1. Myslis, ze za ty dva roky ods a kdu napachaji preci jeste vic skody? No, muzes mit i pravdu, to jo.

   1. Proč mají dělat estrády radnice to sice nevím,ale už se těším na vládu Huga nad městem. To budou samé přehlídky, parády, výstavy, pikniky to bude super. Budeme žít v komunitním Humpíku. Město budou řídit jako firmu , jeden vůdce a jeho poskoci. Doufám, že poteče voda a bude svítit světlo, aby na tyto věci, které nejsou tak vidět měli čas.

    1. Jestli máte představu, že vám radnice pouští vodu a elektriku tak to jste na velkym omylu. Ale je faktem, že současné vedení má i problém s vypsáním výběrka. Ale to se dalo čekat, neboť lidé jako Kratochvíl, Brukner či Kukrechtová mají manažerských zkušeností poskrovnu a co jiného je řížení radnice, než manažerské řízení různých projektů o různé velikosti a v tom jsou lidé z HUGA výrazně lepší a jistější a o tom se nemusíme zde přesvědčovat, to je prostě fakt.
     Pak máte na radnici tajemníka a ten zajišťuje ten úrednickej provoz a vedení a to bude vždy plus mínus stejné. Což znamená je to o aktivititě nápadech a stylu provedení a v tom současný političtí reprezentanti oproti HUGU prohrávají

     1. Ale my už jednoho vůdce (Bernard) máme, a jeho poskoci udělají co si pivovar přeje. A to je přeci super😀😀😀

    2. vždyť teď to tady funguje, jeden vládce a jeho firma a Vám se to evidentně líbí? nebo Vám také dávají nějaké drobečky od stolu jako pohunkovi?

 3. Položme si otázku koho skvělého má HUGO ve svém středu. Kromě p.Voplakala nikoho jiného nevidím. Paní Žaloudková bude nyní možná ředitelkou školy v blízké vesnici, ta se na radnici nepohrne, pan architekt má jistě práce své dost a pan Alenka jako budoucí lídr, to je spíše legrace.
  Nejsem nepřítel sdružení HUGO, ale vidím to realisticky.

  1. Alespoň mají jednoho p Voplakala. Ale co ty ostatní, ty nemají vůbec nikoho.

   Za mě pořád HUGO je na tom lépe než všechny strany a hnutí

   Největší bída je ANO, ČSSD, KSČM,

   ODS má Karla, nebudu soudit ať si každý udělá obrázek sám

   A KDU má prolhanýho Bruknera

   Dekuji nechci, raději zůstanu u HUGA!

   1. Jen s Voplakalem terno HuGO neudělá. Ano konkurenční strany nemají s výjimkou KDU ČSL nikoho. Je to tím, že zde lidé nechtějí nikam vstoupit a těm stranám, hnutím pomoci. O tom to je

    1. „Těm stranám, hnutím pomoci“. Tak to je přesně ono. Ti zlí lidé nechtějí politickým subjektům pomáhat! Jeden by myslel, že původní účel těch subjektů je pomáhat lidem. A ejhle, ono je to naopak.

     1. Ta formulace byla celkem srozumitelná. Ikdyž tys ji asi na smysl nepřišel doteďky.

   1. Copak pan Alenka, to je celkem dobrej kluk.
    Ale co třeba taková paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už tři roky po sobě bere 600 tisíc každý rok. A další, ne 600, ale milion dva miliony, berou Jandové a jiní…

    1. No a co pak starosta se svými 80 000 a místostarostové s 70000 Kč. Dyť tolik by nikdo z nich v zaměstnání nikdy nedostal. A pokud jo, pak by se musel sakra otáčet a ne si chodit během dne v pracovní době na nákupy

     1. A to maj kazdej mesic, jo? Za to povalovani? Kde se muzu prihlasit na kandidatku pro volby 2022? 🙂

     2. starostu nemůže dělat v humpolci jen tak někdo… člověk musí mít dokonale křivou páteř

     1. Muze, kdyz by starostou byl Brukner, jediny vzdy pravdomluvne jednajici zastupitel. :-))

    1. Vsaď se že bere i z hupepa. Při tak velkejch výstavech to ani jinak nejde. Ale tohle není vůbec o vodě, ale o jinejch surovinách. Tak hlavně doufat že šlo jen o šarši a že pivovar jinak vaří fakt poctivé pivo o kterym S. B. tak rád mluví. Nebo už taky jenom lže jako jiní politici z IDS a KDU?

   1. Asi jste špatně poslouchal, škodlivé látky se do piva dostávají ze špatného (plesnivého) ječmene – sladu.
    A vzhledem k tomu, že se BERNARD chlubí vlastní „kvalitní“ sladovnou, tak se tento problém nechá předpokládat komlet u všech piv.
    Jistě se ale za pár dní dovíme, že nic takového není možné a je to jen účelová kampaň proti pivovaru.

    1. „Speciální piva se vaří z pečlivě vybraných přírodních surovin…“ – tak na tácku to vypadá dobře

  1. Pivovary nemají vlastní laboratoře, aby takovým botám předcházely? Toto bych teda do Bernardu neřekl, že takhle nekvalitní pivo vaří a hlavně prodává. :-(((

   1. Ale já myslím, že od modrých ptáků, Stenlyho i kukačky uslyšíme, že ten vzorek do té laboratoře podstrčil Zdeněk…..

  1. to je pravda, co tady píšou ty kriminálníci z ODS je opravdu kanál 🙁 ale co po nich chcete? (řečnická otázka)

    1. A mně se líbí, jak vždycky přijde výkop a v zápětí adekvátní odpověď :)))
     To sedíte vedle sebe, nebo trpíte samomluvou?? :)))

     frrrr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přibude další radar u Humpolce

So Čvc 4 , 2020
Dvě úseková měření čekají řidiče také u Humpolce. „Z dat získaných z prvních osmi dní vyplývá, že mezi Větrným Jeníkovem a Humpolcem máme 168 přestupků,“ řekl Jaroslav Barták z odboru dopravy v Humpolci. Malé číslo je to podle něj kvůli tomu, že se jedná o dlouhý patnáctikilometrový úsek. „V části mezi Koberovicemi a […]

You May Like

Témata