Lidé přemýšlejte !

Reakce na poslední události v naší zemi .

Předem se omlouvám,že nepíši něco přímo o dění v Humpolci,ale Humpolák je jediné medium kde mohu v současné době vyjádřit svůj názor ke společenské situaci v naší zemi 16 let po sametové revoluci.
Poslední kapka pro mě byl pořad Největší Čech kdy se na 92 místě umístil soudruh Gottwald,člověk který zařídil 40 let komunistické totality . Dále je hrozné jak lidé rychle zapomínají " komunisté mají v současné době 20% volebních preferencí".Právě oni se zasloužili o to ,že se Česká republika ocitla po jejich vládě na chvostu všech zemí na světě.
Pro mě komunisté nejsou demokratická strana a to že jsou v parlamentu je bohužel velký omyl sametové revoluce.Chápu jisté nevýhody svobodného demokratického zřízení . Nechápu , ale že zde může svobodně působit strana , která se nikdy oficiálně nedistancovala od své krvavé minulosti a která si snad jako výsměch slušným lidem , do svého čela zvolila člověka , jehož otec v 50 letech prokazatelně mučil a týral politické vězně.Zaráží mě jak tato strana může beztrestně hostit v našem státě největší gaunery světa jako severní korejce , kubánské komunisty atd..A nikdo nic nedělá ani když "mávají obrazem Stalina a vykřikují o třídním boji"což je podle mého názoru na hraně zákona o propagaci hnutí potlačující svobody občanů…!Skutečně si připadám jako v jiné době,když sleduji obludnou komunistickou demonstraci na Letné,když se z davu vynoří muž a snaží se konfrontovat hřímajícího soudruha předsedu a pomalu na jeho pokyn je okamžitě zatčen a odveden naší policií.
Komunistická strana je pro mě organizace ,která nemá v demokratickém parlamentu co dělat.
Toto vše je ostuda lidí této země a mě děsí co bude dál .Další Únor 1948!!!
Jiří Maryška ml.
Čtěte dále:   Adoptujte si zvíře ze Stanice Pavlov jednoduše přes elektronický formulář

Správce webu

12 thoughts on “Lidé přemýšlejte !

 1. Sakra Ty jsi se rozohnil!

  Jak Tě tak poslouchám, nemám raději ten svůj návrat do vlasti odložit?!?! Jak to tak vypadá podle Tvého popisu, tak když se vrátím, tak by se taky mohlo stát, že už by mě sem nová vláda nikdy nepustila … 🙁

  1. Hezké čtení,opravdu,moc hezké.Jenom bych se zeptal-nebyl pan Maryška starší dlouholetým členem této „státostrany“?

   1. Samozřejmě byl jako dalších set tisíc ,ale v současné době není a ani nebyl v žádné veřejné funkci a ani se nepodílel na ničem jako otec pana předsedy.Dále pokud vím tak článek jsem podepsal dost jasně a jelikož jsem svéprávný tako ho nemusím nechávat kontrolovat mím otcem.Pokud mi chcete ještě sdělovat nějaké vítky tak se podepište -je to slušné .Na anonymní reakce jinak asi nemá cenu reagovat.
    J.Maryška

    1. Jen pro doplnění, členů KSČ bylo v ČSSR cca 1 milion lidí. Z té tebou popsané situace je mi taky zle, ale není to problém jen u nás. Mezinárodní kominterna se v klidu zabydluje i v dalších evropských zemích a dokonce i v evropském parlamentu. Lidi obecně chtějí co nejmíň přemýšlet a o sebe se starat. Jen by mě zajímalo, kde jsou nyní pánové Svěrák, Smoljak, Halík, Chaun, Kohák, Ruml a další přestavitelé protestních hnutí jako byly Impuls 2000, Děkujeme odejděte, když před lety zaplňovali Václavák a Kavčí Hory. Zřejmě je podle nich vše v pořádku a nestojí za to se veřejně angažovat, zejména když i jejich guru Václav Havel mlčí.
     Asi nejpříšernější akce od listopadu byl právě letošní 1. Máj, kdy parchant Grebeníček přikázal policistům aby odvedli pána, který protestoval proti jeho proslovu a oni ho okamžitě poslechli a násilím ho odtáhli.
     Karel Kratochvíl

     1. Pokud se někdo pod svá životní moudra chce podepsat,jistě mu v tom nehodlám jakkoli bránit.Pro mne je naopak výdobytkem nemuset veřejně volit a manifestovat – ach,jsem zřejmě špatný občan.Takže – nikoho k diskuzi se mnou nenutím pokud je to pod jeho úroveň.Jenom bych dodal,že „nečlenů“ bylo tedy cca 14 milionů,ovšem pojem jako např.“legitimizace diktatury proletariátu“ je pro některé zřejmě neznámý.Možná se ještě dozvíme něco o „rozkladu strany zevnitř“,případně stejné startovní čáře pro všechny po 17.11.1989.Ovšem pak bych doporučil tento článek přesunout do rubriky Humor.

     2. Pro mne je naopak výdobytek ,že se člověk dnes může podepsat pod svůj názor nebo pod“ životní moudro „a za pár dnů není například zatčen policií a vyhozen z práce .To že nevolíte a manifestujete anonymně s tím se srovnejte sám.Zbytek Vašeho komentáře moc nechápu vzhledem k tomu ,že já osobně jsem nic rozvracet zevnitř nemohl ,protože jsem v žádné straně nebyl.Startovní podmínky ostatních neznám já osobně jsem měl v roce 1990 plat 1500 Kčs žádnou restituci a nikdo mi nic nedal ani neodkázal.
      J.Maryška ml.

    2. Děkuji za odpověď,jen jsem chtěl vědět s jistotou,kdo to napsal.Je to bohužel jako v oné otřepané anekdotě-Budu volit komunisty.Jo?A z které strany? A jinak až mi budete odpovídat příště,doporučuji kontrolu pravopisu od někoho fundovaného :o).

     1. Omlouvám se za chyby, odpovídal jsem během obsluhování a vše jsem odeslal bez kontroly.Vaší narážku uznávám a slibuji ,že si na odpověď příště udělám čas.Jinak pořád nevím s kým mám tu čest?

   2. Kamenem úrazu byla již sametová revoluce. Tehdy se měla stanovit jasná pravidla týkající se komunistické ideologie. Místo toho však došlo k tiché dohodě.
    Bohužel dnes plno lidí z nižších ekonomických vrstev vidí v komunismu jedinou alternativu trochu slušného živobytí. Autor článku má pravdu v tom, že lidé hrozně rychle zapomínají. S falešnou vidinou určitých sociálních jistot jakoby z mozku vymazali všechna ta zvěrstva, co komunistický režim napáchal. Soudruh Gottwald by opravdu neměl být nominován mezi Největšími Čechy, nýbrž mezi Největšími zločinci.

    1. Také nechápu jak to, že proti neofašistům a jejich hudebním a jiným produkcím, zasahuje policie a komunisti si klidně schůzujou. Cca 25-letí neví co to totalita byla a nic jim tato problematika neříká – žijí v konzumním světě marketingu kolem nás a to nahrává zase komunistům v jejich vyčkávání. Podívejte se do Číny, mluví se o ekonomickém boomu a minimálně o režimu, který možná ekonimicky jednou Evropu převálcuje. Lidi jsou tam asi spokojený, učí se anglicky … to by nám musel říci někdo , kdo tam opravdiu byl.

     PS ještě: anonymní pane, co jste výše v diskuzi, je mi 31let a můžete mi vytýkat totéž, co panu Maryškovi ml. Předem avizuji, že nehodlám diskutovat.

 2. OK,abychom se tak nějak vrátili k tématu,zdá se,že někteří zde nechápou co jsem chtěl říci a diskuze se dostává do osobní roviny,což rozhodně nebyl můj záměr.Pokusím se vyjádřit poněkud pregnantněji – jako normálnímu člověku je mi z komunistů zle,ale jsou jasně vidět a mohu si na Grebeníčka ukázat.Nevím ovšem,proč bych měl mít lepší pocit,když vidím například jistého pana „Hubeného“,čirou náhodou bývalého člena KSČ,který díky svýmu drzému čelu umožnil (mimo jiné) další devalvaci politické kultury (viz.koloťuk a jeho setrvávání v úřadu).Takový člověk nemá co pohledávat nejen v parlamentu,ale ani právo být (byť zatím) jen stínovým ministrem.A zde už pan JM jistě jako člen ODS se už mohl jistě dávno angažovat.Howgh.

  1. Ok ,jsme v tématu . ODS jste zmínil Vy , je to demokratická strana kde se buhužel najdou lidé lepší i horší .Nebudu zastírat ,že s některými lidmi nesouhlasím ,ale zřejmě to nebude problem jen ODS.Pokud Vám vadí určití lidé v politice zkuste se angažovat třeba i sám .Mám radu jděte třeba k volbám.Howgh.JM.PS – nijak konkrétně to teď nemyslím , ale když vadí někdo Vám neznamená to ,že vadí i všem ostatním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotbal: I.A třída

So Kvě 7 , 2005
Kvalitní partie sehrály prakticky všechny týmy okresu v I. A třídě. Bohužel až na týmy z Humpolecka. Není to však nic nečekaného. Čejov na jaře bojuje více sám se sebou než se soupeři, ve Speřicích až neskutečně lepili základní jedenáctku. Čtěte dále:   Na Humpolecku probíhá již třetí vzdělávací projekt […]

You May Like

Témata