Město Humpolec bude spolufinancovat autobusovou dopravu

9

Radnice podepsala smlouvu se společností ICOM transport o spolufinancování autobusové dopravy na Humpolecku.

Jedná o linku č. 350360 na trase Humpolec – Herálec – Větrný Jeníkov, kde město zaplatí 100% ztrát. Dále uhradí 13% prokazatelných ztrát z linky č. 350270 na trase Humpolec – Ústí – Větrný Jeníkov – Jihlava.


Třetí trasou, o jejímž spolufinancování rozhodlo zastupitelstvo již v loňském roce, je linka č. 350330 na trase Humpolec – Proseč – Řečice – Křepiny. Zde se radnice podílí na úhradě 20% ztrát.


(Zdroj: MF Dnes)

Čtěte dále:   Michelinský kuchař rozpálil humpoleckou Stromovku

myska

9 thoughts on “Město Humpolec bude spolufinancovat autobusovou dopravu

   1. Radnice hradí pouze ztráty, ne jízdné. No a linky do Prahy tedy opravdu ztrátové nejsou, takže nepleťte si pojmy z dojmy.

    1. Nevidím důvod proč by radnice měla platit ztrátu. Když je to nevýdělečné, tak ať to prostě nejezdí. V tom je základ jakéhokoliv podnikání.

     1. Zrušit je to snadné milý Watsone. Ale stejně tak jako město přispělo třeba na Žabák ( nevím jestli jste také tak halasně protestoval), přispívá i sem. Zachovat dopravní obslužnost v okolí alespoň elementárně mi přijde důležité. Murlo

 1. To budou ztráty jako prase! Nedivil bych se, kdyby ICOM na linku do Větrného Jeníkova koupil nový autobus za 10M a řidiči zvýšil mzdu na 100.000,- Kč měsíčně. L.K.

  1. Tak tam jdete jezdit. Neni to k zahozeni – novy autobus s topeni a slušný plat. Kdybych nejezdil na lince do Prahy tak bych to vzal

  2. Milý chytrolíne, budeš se divit, ale i kdyby dali na uvedenou linku autobus za 10 mega, jizdné bude stejné a platy řidičů taktéž. Pokud by se platy zvedly, jenom bych jim to přál. Máš možnost si to zkusit ( pakliže vlastníš potřebné doklady) a já zase myslím, že hodně rychle skončíš. Není to žádná sláva a pracovat pod takovým gaunerem, jako je místní ředitel, to vyžaduje ukrutnou dávku sebezapření. Jirka.

 2. Ale jo, proč ne. S tím souhlasím. Do Jihlavy jezdí spousty dětí do škol a byl by asi problém, kdyby se ty linky měly zrušit. Se Žabákem až tak nesouhlsím, protože příjde mi přednější nedávno diskutovaná pohotovost v Humpolci a třeba rozšíření parkovacích míst, na které se již úplně zapomnělo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

VÁNOČNÍ ODPOLEDNE v ZŠ Hradská

Pá Pro 12 , 2008
Základní škola Hradská zve všechny žáky, rodiče a ostatní spoluobčany na Vánoční odpoledne v sobotu 13.prosince od 14 do 17 hodin. Čtěte dále:   Osm stovek diváků. Fotbalisté Humpolce jasně přehráli Speřice

You May Like

Témata