Město investuje 7 milionů do kultury

13

Celkem víc jak deset milionů korun dělí humpolečtí radní na příspěvcích mezi kulturu a sportovce.

Jenom Městské kulturní a informační středisko, které se stará o provoz kina, infocentra, knihovny a o muzejní sály, letos spotřebuje 6,6 milionů korun. Dalších přibližně 400 tisíc si mezi sebe rozdělí pořadatelé kulturních či společenských akcí. Město ročně přijme


na sedmdesát přihlášek o grantovou podporu, valná většina žadatelů, pokud splní pevně stanovené podmínky, je ve své žádosti úspěšná.


 


Mezi sportovci dostává nejvíce peněz na provoz tělovýchovná jednota Jiskra. Organizace, která zastřešuje řadu oddílů, mezi nimi i hokejisty, národní házenkáře či atlety, má letos od města na provoz dva miliony korun.


Samostatný fotbalový klub může ročně počítat s 570 tisíci, pořadatelé Zlaté podkovy dostanou 110 tisíc korun. Dalších 600 tisíc padne jako příspěvek na provoz zimního stadionu. Sportovci si celkově přijdou na 3,5 milionu, tedy na polovinu částky určené pro kulturu.


 


Tělovýchova přitom vyžaduje znatelně vyšší investice. Jenom oprava vadného čerpadla na zimním stadionu stála 50 tisíc, dalších 170 tisíc bylo zaplaceno za kompresory. Uvažovaná koupě nové rolby (stará nevyhověla emisní zkoušce) představuje částku dvou až tří milionů korun.


 


Stranou větších investic však  nestojí ani kulturní odvětví. Například loňská úprava sklepních prostor knihovny na Dolním náměstí na volnočasové a vzdělávací středisko pro mládež stála městskou kasu dva miliony. Nově se připravuje také rekonstrukce nevyužitého podkroví v knihovně, kde by mělo být vybudováno nové dětské oddělení. V záloze jsou další nápady, jako zřízení loutkařské expozice v muzeu, či proměna Malé scény ve velký kulturní komplex.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník)


 

Čtěte dále:   Mikulášská nadílka

myska

13 thoughts on “Město investuje 7 milionů do kultury

 1. To se nám ten sport ve městě pěkně prodražuje.Příspěvek pro fotbalisty 570 tisíc. Na zimák 600 tisíc + nová rolba. A to se bude ještě stavět tenisová hala ( přestavba i s dotací skoro za 11 mega). Takže tu přibude další oběkt pro skupinku vyvolených. Představa zastupitelů, že si tenisová hala na svůj provoz vydělá … No nevím, ale „oni“ to mají určitě dobře spočítaný, jinak by se do toho přece tolik neinvestovalo, kdyby to měl být další prodělečná hala. Uvidíme za rok,až bude město rozdělovat příspěvky na sport jestli mezi těmi co natahují ruku bude i „nová“ tenisová hala.

  1. Nejak marne hledam vice investic do sportovnich odvetvich s mensi clenskou zakladnou.Lze nekde najit kompletni prehled?

  2. Koho myslíte tím vyvoleným? Jestliže vám vyhovuje se válet s pivem u Novy a pěstovat si pivní mozol, je to vaše věc a vystačíte si s minimálními náklady. O to více doplatí na daních ti ostatní, kteří vám budou přispívat na ošetřování vaší zchátralé tělesné schránky. Sport je nejlepší prevence proti fyzické i duševní zchátralosti, takže doporučuji ;).

   1. Co vím, tak nejvíc tlačil na pilu p. Bernard. Ten tu halu chce tak moc, že ten první podhodnocený rozpočet dělala jeho hodně blízká osoba. A když už to rada jednou schválila, tak proč by teď nepřihodila 4.300 tis.,aby měli pivaři „podnikatelé“ kde natřásat pivní mozol.

    1. Kdo vám brání si ten mozol natřásat taky? Místo psaní blbostí věnujte čas něčemu užitečnějšímu a třeba tu halu taky použijete. A jestliže někdo, kdo platí do městské kasy nemalé peníze z podnikání, pomůže nasměrovat své peníze do sportu, nebo jiných veřejných aktivit, tak mu narozdíl od někoho, kdo jenom kecá po hospodách , patří uznání. Přestaňte už závidět a začněte něco dělat, jinak se z toho zblázníte …

 2. Che, rovněž bych si rád pronajmul zimní stadion a od města inkasoval 600.000 Kč za nic. To se pak nájem platí jednoduše, stačí započíst závazky.

  1. Samozřejmě možnost pronájmu existuje, ale vy raději zůstaňte u TV a buďte rád, že umíte zapnout počítač.

    1. Pokud vím tak na provozování toho areálu bylo výběrové řízení,tak ses mohl ty chytráku přihlásit a ne tady plkat o věcech do kterých nevidíš,odborníku..

 3. nic proti kultuře a sportu,ale kolik se investuje do sportovních klubů v místních částech?opravdu jen usmolené drobky v cenně 5tisíc,nebo 10tisíc.zato stadion,ten nás všechny stojí dost

   1. Je smutné,že vám není jasný pojem místní části.Tedy vesnice ROZKOŠ,Hněvkovice,Petrovice a další….I to je HUMPOLEC

    1. Ono jestli to nebude tím že výše zmiňovaný zimák využívají stovky občanů,ale třeba hřiště v Hněvkovicích pár fotbalových nadšenců(plus domácí zvířectvo z okolí) ..Zkuste o tom popřemýšlet a tomto poměru na ty peníze nahlížet…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program humpoleckého kina v měsíci červnu

St Kvě 28 , 2008
Pokud by 8.června zapršelo a měla by se vyplnit „medardovská“ pranostika, bude místní kinosál tím nejlepším útočištěm. Čtěte dále:   Humpolecký podzimní jarmark

You May Like

Témata