Na co kolo?

9

Mají to v Amsterodamu, v Reykjavíku, v Praze, v Třešti…..a od letošního jara to budeme mít i v Humpolci.

Po městě budou umístěny vesele oranžové bicykly, které si budete moci půjčit a projet se na nich. A pak je zase vrátíte do k tomuto účelu určených stojanů. Kola mohou využívat jak místní obyvatelé, kteří si tímto prostředkem zkrátí trasu na určitém úseku cesty např. do školy/práce, tak i turisté navštěvující turistické cíle ve městě a blízkém okolí. 
Bickykly zařazené do tohoto projektu jsou použité, nicméně fungující a dobře sloužící dané věci. Všechny mají stejně barevný nezaměnitelný "kabátek" a ponesou jména slavných humpoleckých rodáků. Již teď víme, že první kolo, původně skládačka SOBI, nese jméno Jindřich H., a další, na kterém se můžete prohánět, se jmenuje Zorka S. V první fázi bude do provozu nasazeno 7 – 10 kol, která budou rozmístěna na klíčových místech ve městě – u městského úřadu, infocentra, nádraží, škol, polikliniky…
Celá akce bude spuštěna v květnu 2018, kola budou k použití zcela volně a zdarma. Kromě zábavného prožitku a radosti nám tento projekt přinese i odpověď na otázku, která napadne snad každého: vydrží nám v Humpolci kola, která budou k dispozici bezplatně? 
Věřím tomu, že ano! 🙂 
 
více o tomto báječném nápadu si přečtěte zde: www.facebook.com/na.co.KOLO
 
zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

9 thoughts on “Na co kolo?

  1. Moc hezká myšlenka. Naši balkánští spoluobčané, kterých tady nyní máme dost a dost to jistě ocení………

 1. Jen doufám, že „akce“ bude skutečně zdarma a město na to nebude žádným způsobem finančně přispívat!

    1. Někde jsem četl, že snílky nemáme rádi protože ruší náš klid (na práci, na nákup……..). Platforma v Humpolci byl také jen sen malé skupinky lidí, kterému nikdo nevěřil. Dnes je to uznávaná akce. Tohle je také sen malé skupinky lidí (a když se podíváte na jejich stránky, tak zjistíte, že MĚKIS s tím má společné jen to, že u něj bude jedno stanoviště a bude o projektu podávat informace) kteří do toho dávají svůj čas a peníze. Zda to bude fungovat je otázka, ale to se dá zjistit jen tak, že se ten projekt uskuteční. Těch lidí, kteří říkají, že by se něco mělo a že něco nejde je strašně moc. Těch lidí, kteří něco dělají je strašně málo a potřebují podporu. Jsem moc rád, že v Humpolci je někdo, kdo plní své sny. Pěkný den přeje Pavel Koubek

     1. Bude-li to první krok k vybudování cyklostezek, tak 1*.

  1. A i kdyby bylo by to na dobrý počin, nebudou to jistě statisíce. Můžeme tedy vědět na co by mělo město raději přispívat ? Hovořme ale o částkách v řádu 20-30 tis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Program 52. schůze rady města

St Úno 21 , 2018
která se bude konat dne 21.2.2018 od 14:00 hodin velké zasedací místnosti městského úřadu

You May Like

Témata