Na novém logu města Humpolce již pracuje grafik

10

Městský úřad v Humpolci již vyhodnotil zaslané návrhy na logo města. Veřejná soutěž, jejímž cílem bylo vytvoření loga jako jednotného a zapamatovatelného symbolu města použitelného pro propagaci, má svého vítěze.

Stal se jím návrh Roberta Dvořáka z Prahy, který získal odměnu pět tisíc korun. Tisícovka za druhé místo poputuje za Petrou Chovancovou z Ústí nad Labem, humpolecký Martin Franěk obdrží za svoji grafiku polovinu. Vítězné logo již má v péči profesionální grafik. Po nezbytném zpracování budou tímto městským logem opatřeny veškeré tiskopisy a bude použito i k dalším účelům, především v publikacích, na kulturních, sportovních a společenských akcích konaných pod záštitou města. 1. místo – Robert Dvořák, Praha 2
 2. místo – Petra Chovancová, Ústí nad Labem
 3. místo – Martin Franěk,Humpolec

Vítězné návrhy si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách města :


http://www.mesto-humpolec.cz/vismo/dokumenty2.asp?u=4932&id_org=4932&id=161147

Čtěte dále:   Studie veřejného prostranství

myska

10 thoughts on “Na novém logu města Humpolce již pracuje grafik

 1. Hmmm, mě osobně se teda víc líbí „dvojka“ od Petry Chovancové. To je takové pěkné a je z toho cítit ten Humpolec.

  1. Taky bych radši „dvojku“ ale to je jen subjektivní pocit člověka který se denně dívá z okna na sv. Mikuláše…Kdo ví jak vypadaly ostatní návrhy, možná by se našel prostor na prezentaci?

   1. Podle mého lze siluetu města vaužívat tehdy, kdy je v něčem velmi typická a charakteristická. To v případě Humpolce není, již z toho důvodu, že třeba podobná věž se nachází v Poličce. Ve chvíli, kdy si odmyslíte nápis Humpolec, lze logo univerzálně použít „skoro“ v jakémkoliv případě.

    1. Určitě je dobře že se objevily návrhy od lidí nezatížených denní přítomností v Humpolci. Ať chceme nebo ne tak naše vidění Humpolce je jiné než těch co ho vidí z odstupu.

 2. Dvojka i trojka jsou podle mého lepší než jednička. Nevíte, jestli někdo někdy zdůvodnil, proč právě ta jednička vyhrála?

 3. ach jo 🙁
  1. a 3. určitě splňují všechny poučky a pravidla pro moderní a designově čisté logo. Jen jsou „vošklivý“ (pozor, nemyslím ošklivé)
  2. je hezká, ale co říká o Humpolci? rodák vidi sv. Mikuláše, neznalý nevidí nic.

  1. Souhlasím plně s Františkem, nějak mi ten návrh č.1 nesedí, připadá mi to moc strohé.2 je celkem dobrá, až na to zakulacení kolem věže. Sedělo by mi tam něco v podobě okolních střech. Ale podotýkám, že je to pouze můj osobní názor. A také by mě docela zajímalo, proč vyhrál návrh č.1.

   1. Myslím, že vítezný návrh je fajn. Na první pohled sice ve mě evokoval označení nemocnice, ale čim déle se na něj dívám, tím mi méně vadí.

    Dvojka je klasika, bez nápisu použitelná skoro pro každé město. Tím však nijak nechci snižovat kvalitu návrhu. Je to jen můj názor a Petře gratuluji.

    Ke trojce se vyjadřovat nebudu. Ať hodnotí jiní. Pro upřesnění, je špatně naskenován, chybí nejspodnější, světle šedý proužek.

    Zajímalo by mě jméno odborného grafického studia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Na Mistrovství ČR v Humpolci budou startovat i zahraniční jezdci

Po Čvc 9 , 2007
Mistrovství České republiky v olympijské jezdecké disciplíně Všestrannost proběhne tento víkend od 13, do 15.července v jezdeckém areálu Školního statku Humpolec – Dusilov. Čtěte dále:   Uzavření evidence řidičů

You May Like

Témata