Na Pelhřimovsko bude zvát turisty nová destinační kancelář Vysočina West

2

Turistickou nabídku Pelhřimovska začíná propagovat nová organizace destinačního managementu Vysočina West. Ve spolku mají zastoupení čtyři největší města regionu i podnikatelé v cestovním ruchu.

Jde o třetí organizaci destinačního managementu na Vysočině. Na Žďársku funguje Koruna Vysočiny a na Třebíčsku destinační kancelář Třebíčsko – Moravská Vysočina. O vzniku dalších jednají samosprávy na Jihlavsku.

„Turistická destinace Vysočina West, jak její název už napovídá, je v západní části Kraje Vysočina,“ řekl předseda představenstva Martin Ecler, který je zároveň ředitelem městské organizace Kulturní zařízení města Pelhřimova. Zvolené motto „Přírodou za zážitky“ má podle něj ukazovat i na to, že Pelhřimovsko je ideálním místem pro turistiku, cykloturistiku a výlety do přírody, v níž se nepotkávají davy lidí. Kopcovitý region připomíná zvolené logo se sluncem zapadajícím nad dvěma zelenými vrchy.

Krajina podle Eclera nabízí mnoho výhledů, jsou tam hrady a zámky, zajímavé sakrální stavby, jako jsou klášter v Želivě a poutní místo Křemešník, židovské památky a architektonické zajímavosti, například skanzen Zichpil v Humpolci a kubistické domy v Pelhřimově. Připomněl i pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit.

„Co je velká rarita, máme tu šest pivovarů, které dělají specifické pivo, žádné europivo,“ řekl Ecler. Na Pelhřimovsku návštěvníci najdou přírodní i umělá koupaliště a pro přenocování mohou vybírat z 16 hotelů, 23 penzionů a pěti kempů.

O chod spolku se budou starat pracovníci měst a jejich organizací, kteří se zabývají kulturou a cestovním ruchem. Vysočina West by měla mít brzo své webové stránky, k propagaci bude využívat také sociální sítě. Zařadit se během letoška chce mezi certifikované destinace, aby mohla žádat o peníze v dotačních programech. Příspěvky bude spolek dostávat také od sdružených samospráv a podnikatelů. V letošním úvodním roce by se jeho rozpočet měl podle Eclera pohybovat v řádu několika statisíců korun.

Axl

2 thoughts on “Na Pelhřimovsko bude zvát turisty nová destinační kancelář Vysočina West

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Píšou o pivovaru - LIDOVKY.CZ: Český PUB ve Valencii: Bernard láká nejen Španěly na smažák nebo knedlo vepřo zelo

Po Led 24 , 2022
Je libo knedlo vepřo zelo nebo smažený sýr a k tomu ryzí český ležák? Taková otázka zní ve španělské Valencii, kousek od pobřeží Středozemního moře, už skoro dva měsíce. A stále častěji se ozývá odpověď – jasně, sem s nimi. Covid necovid, na konci listopadu tam čtyřiačtyřicetiletý Čech David Franke […]
Český PUB ve Valencii: Bernard láká nejen Španěly na smažák nebo knedlo vepřo zelo

You May Like

Témata