Na Vysočině platí zákaz vstupu do lesů

6

Vláda vyhlásila nouzový stav v pěti krajích a osmi okresech nejvíce postižených orkánem. Podle zákona o krizovém řízení nastává určité omezení práv fyzických i právnických osob, především zákaz vstupu do lesa. Tento zákaz se týká i kraje Vysočina.

Stav nouze platí od čtvrtka 25.ledna 5:00 hodin do pondělí 5.února 24:00 hodin!


Za nerespektování vládního nařízení lze podle zákona uložit pokutu až 50 tisíc korun.
Stromy poškozené větrem totiž přikryl těžký sníh a riziko jejich pádu dále stouplo. Ze zákazu jsou vyjmuti ti, kdo budou pracovat na odstranění následků větrné smršti a ti, kdo tam z jiných důvodů vstupovat musí. Stav nouze má pomoci urychlit odstranění kalamity v lesích.
Podle posledních údajů vichřice z konce minulého týdne porazila v lesích spravovaných státním podnikem Lesy ČR zhruba 4,5 milionu metrů krychlových dřeva, což jsou asi dvě třetiny ročních těžeb podniku. Majitelé soukromých a obecních lesů dříve odhadli, že vichřice poškodila v jejich porostech až tři miliony metrů krychlových dřeva. To odpovídá necelé polovině ročního objemu těžby.


 


 


Čtěte dále:   Bystřicko je rájem Vysočiny. Víte, kde leží Zubří země?

myska

6 thoughts on “Na Vysočině platí zákaz vstupu do lesů

  1. Když tam jedu s milenkou autem, tak tam za prvé musím z jiných důvodů a za druhý tam nevstupuji, ale vjíždím. Z toho vyplývá, že na tuto činnost se ten zákaz nevztahuje…..

      1. Tak jsem byl v tom lese. Orgán fungoval dobře a milenka byla vzrušená víc než jindy, protože mi říkala, že je to více vzrušující když se sem teď nesmí !

          1. Pánové, vítr zase sílí, tak vyražte do lesa. Když nedokážete vzrušit milenky sami, tak vám pomůže orkán a zákaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Z historie Humpolce - aneb: co možná nevíte

Pá Led 26 , 2007
Humpolec vznikl jako strážné místo na stezce mezi Prahou a Moravou. Někdy v 11. či 12. století ho založil řád německých rytířů. Historik Zoubek ve svém spisu „O zakládání měst v Čechách“ zastává názor, že ke vzniku města přispěly stříbrné doly, a odvozuje jméno Humpolec od slov „hon-pole“ – tedy […]

You May Like

Témata