Na Vysočině se daří nejlépe humpoleckým podnikatelům

V soutěži „Město pro byznys“ se na prvním místě umístil Humpolec. Město má nejvyšší hodnocení atraktivity lokality, velmi dobře rozvinuté podnikatelské prostředí a nízké ceny sledovaných položek. O městu se dobře vyjadřují podnikatelé a dobré hodnocení si zasluhuje i místní veřejná správa. Na druhou stranu je v Humpolci nepříznivá situace na pracovním trhu.

Podstatou soutěže Město pro byznys je určení pořadí měst s nejlepšími podmínkami pro podnikání v České republice i v jednotlivých krajích. Všechna města Vysočiny byla hodnocena na základě padesáti kritérií rozdělených do 6 oblastí. Do porovnání bylo automaticky zařazeno 15 obcí s rozšířenou působností v kraji Vysočina. Žebříček zahrnuje podporu podnikání ze strany regionálních správ, porovnává podnikatelské prostředí, situaci na pracovním trhu, atraktivitu lokality, cenové podmínky dané oblasti a výsledky výzkumu na radnicích a mezi podnikateli.


Prvenství v soutěži (v kraji) získal Humpolec, jako druhý se umístil Žďár nad Sázavou, třetí pak Jihlava. Na poslední pozici je Telč. Například Pelhřimov obsadil až šestou příčku.


 


Pořadí Humpolce podle jednotlivých oblastí:
Podnikatelské prostředí: 3.


Kvalita lokality: 1.


Pracovní trh: 10.


Kvalita veřejné správy: 5.


Cenové podmínky: 3.


Průzkum mezi podnikateli: 3.
Humpolec získal nejlepší hodnocení atraktivity lokality získal i přes téměř nejvyšší emise v ovzduší. Město má vynikající dopravní infrastrukturu, rostoucí bytovou výstavbu a vysoký počet lůžek v ubytovacích zařízeních. V Humpolci mohou být v rámci kraje spokojeny i mladé rodiny a senioři – ve městě je nadprůměrná kapacita předškolních zařízení a jeden z nejnižších poměrů počtu pacientů na jednoho lékaře.


 


„Tohoto ocenění si nesmírně vážíme. Je to i určitá satisfakce pro spoluobčany, kterým podnikatelský rozvoj města přináší určité problémy,“ uvedl humpolecký starosta Jiří Kučera.Starosta  Humpolce Jiří Kučera s cenou Nejlepší město pro byznys kraje Vysočina 2008 :
http://www.mestoprobyznys.cz/press/foto_1_misto.jpg

 


Více info: http://www.mestoprobyznys.cz/114-krajska_kola/kraj/13/


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Střípky z Humpolce

Čt Čvn 19 , 2008
Pozor na kapsáře v Bille!

You May Like

Témata