Napište si Ježíškovi o brusle

Po sedmi měsících, kdy se humpolecký zimní stadión zřítil pod náporem sněhu, se rozeběhly stavební práce na novém. Ještě před letošními Vánocemi by se opět mělo na ledové ploše bruslit, a to pod novou a pevnější střechou. Dokončen byl také převod stadionu z majetku tělovýchovné jednoty Jiskra na město Humpolec.

Oproti původnímu termínu znovuzprovoznění stadiónu, který byl plánován už na listopad, se otevření ledové plochy prodlouží. Objevily se totiž komplikace, které mimo jiné stavbu zhruba o milion korun prodraží. Podpůrné pilíře budou muset být vyměněny za nové a zároveň bude nutné zpevnit jejich patky. Expertizy odhalily, že původní pilíře nebudou moci být použity a bylo rozhodnuto o volbě pevnějšího materiálu, aby bylo zabráněno podobným událostem jako letos v únoru. Rovněž střecha je dimenzována na větší zátěž. Nové zastřešení ledové plochy přijde přibližně na čtrnáct milionů korun. Největší podíl uhradí z městské kasy radnice, dotacemi přispěl stát i krajský úřad, pomohou také dvě sbírky. V té veřejné, vyhlášené hokejovým klubem okamžitě po nešťastné události, se sešlo téměř půl milionu. Druhou sbírku iniciovalo město teprve v posledních dnech a přispět na ni by měly místní podniky a firmy. Dle dosavadních jednání s podnikateli je očekáván výtěžek ve výši zhruba jednoho miliónu korun. 

Dne 16.9. byla založena společnost pod názvem Zimní stadion Humpolec, s.r.o., která chce nový zimní stadion provozovat. Společníky jsou: Jiří Hynek, František Šerák, Bohuslav Červenka a Jaroslav Bláha, tedy lidé, kteří se pohybují dlouhá léta kolem hokeje v Humpolci. Pokud to rada města schválí,
budou si tak hokejisté s největší pravděpodobností provozovat halu sami, čímž jim odpadne hledání termínů pro tréninky a rezervace ledu. Obavy ale nemusí mít ani veřejnost zvyklá na veřejné bruslení. Všechny hodiny zůstanou zachovány, pokračovat bude i bruslení pro seniory. Společnost chce dokonce nabídnout i školám a školkám, zda nebudou mít zájem o pravidelné hodiny bruslení. Pro ně by měla být odstartována škola bruslení. Stadion by měl být všeobecně celoročně využit mnohem více než doposud, např. v letním období je plánováno využití betonové plochy i jiným komerčním způsobem.


Čtěte dále:   Báječné léto s muminky

Zhodnocení veřejné sbírky
(zdroj http://www.jiskrahumpolec.wz.cz)


Ke dni 15.září přispělo celkem 89 subjektů – 61 občanů poslalo v součtu 63.300 Kč, 16 podnikatelů a firem přispělo celkem 313.605,53 Kč, 8 tělovýchovných sdružení a spolků poslalo 38.735 Kč, 4 sportovní akce, z nichž výtěžek byl poslán na sbírku, vynesly celkem 31.220 Kč.
Celkem se vybralo 446.860,53 Kč plus úr
oky z vkladů 31,19 Kč. Bankovní poplatky činí 872 Kč. Ze sbírky již bylo vyčerpáno 73.601,50 Kč na opravu porušené ledové plochy a nákup solanky (chladící médium), která při neštěstí vytekla. Bude následovat nákup rozbitých mantinelů a oprava časomíry, kterou poškodili vandalové. Zbytek peněz bude převeden na město, které obnovu stadionu provádí.


Účet sbírky je i nadále otevřen. Jeho číslo je 78-8042350267 / 0100.

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec rozstřílel Mor. Budějovice kontumačním výsledkem

Po Říj 2 , 2006
V něděli 1.10. 2006 odehrál Humpolec další zápas krajského přeboru, do Humpolce přijel soupeř z Moravských Budějovic. Přišlo přes 300 diváků. Čtěte dále:   Humpolecký jarmark

You May Like

Témata