Nejen z deníku humpolecké policie

26

Muž řídil i přes zákaz a pod vlivem drog. Alkohol za volantem. Opakovené krádeže v Humpolci.

PELHŘIMOVSKO: Test na návykové látky byl pozitivní

Humpolečtí policisté kontrolovali ve čtvrtek ve večerních hodinách ve Lnářské ulici řidiče osobního automobilu škoda favorit. Při provedené kontrole policisté zjistili, že dvaačtyřicetiletý muž má soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel a to až do ledna příštího roku. Navíc u řidiče na místě provedli test na přítomnost návykových látek, který byl pozitivní na amfetamin. Muž se poté dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
PELHŘIMOVSKO: Řidič nadýchal téměř dvě promile
V úterý 2. dubna krátce před jednou hodinou v noci kontrolovali policisté v obci Želiv řidiče osobního automobilu. Protože muž jevil známky podnapilosti, provedli u něho policisté dechovou zkoušku na alkohol. Muž nadýchal 1,98 promile. Poté se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem krve. Policisté mu zakázali další jízdu a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
————————————————————-

Humpolec: Krádeže na humpoleckém gymnáziu
V tomto týdnu a také cca před 14 dni, došlo opakovaně ke krádeži mobilních telefonů, cigaret a finanční hotovosti na humpoleckém gymnáziu. V podvečerních hodinách si neznámí pachatelé vytipovali, že parta lidí chodí do tělocvičny hrát volejbal, fotbal, florbal atd., mezitím využili situace, vnikli neoprávněně do budovy a probrali věci v nezamčených šatnách, evidentně měli naspěch, jelikož byli rozházeny věci jen na lavicích u vchodových dveří. Kolem gymnázia a hospody Zálesí se v poslední době potuluje neznámá parta, která popíjí na veřejnosti a způsobuje hluk, jak v noci i přes den. . Probíhá pátrání, pachatelé nebyli dosud dopadeni. Nenechávejte cennosti v nezamčených prostorách a mějte se na pozoru na každém rohu.            
    Bohužel nejen o víkendu, kdy místní diskotéky a hospody produkují nadměrný hluk, nepořádek, vandalství a mnoho opilých mladistvých(i nezletilých),  ale už i v týdnu, abychom se báli o své zdraví a svůj majetek….kam až toto povede?  PP
Čtěte dále:   Na D1 začal platit zákaz předjíždění kamionů. Policie hned zahájila kontroly

Petr

26 thoughts on “Nejen z deníku humpolecké policie

 1. Zeptejte se Kučery proč nechce městskou policii,snad příští rok až ten alibista skončí se věci budou měnit !

   1. Přesně tak, v tomto tkví řešení. Je nutno zavést tvrdé postihy pro ty, kteří (opakovaně) pravidla porušují. Poučme se u zemí, ve kterých omezení výborně funguje.

   2. Dnes už nejde o hospody ap., lidé, kteří se živí drobnými krádežemi je utratí za nepoměrně levnější alkohol v obchodech, než v restauraci. A drobné krádeže stejně byly a budou. Hlídejte si své věci a nespoléhejte na ostatní, to je jediné, co vám pomůže.

   1. Dneska se mládež policie nebojí, vše je free, ve školách je učitel či profesor za blbce,rozhodují bohatí papínkové a úroveń klesá,ke starším se ztrácí úcta jak média chrlí info o důchodcích. Ale máme svoboděnku, tak jen houšť

     1. To není jen o výchově, i když ta je důležitá, to je i o chování společnosti.O zákonech a kultuře národa.

     2. Je to jedno z druhým, kontrola OP je na místě, ale bohužel jsme na vlastní kůži zažila že se toto něděje, za mých mladých let by jsme si to nikod nedovolil, respektovlai jsme rodič, učitele a starší lidi, v dnesšní uspěchané době toto není a bude jen hůř a hůř.

  1. No jasně, potom tady budete brečet, jak MP nic nedělá a kolik by město mohlo ušetřit za jejich platy. Navíc to nic neřeší, nejlepší ochranou je prevence a hlídání si svých věcí. Drobné krádeže je navíc těžké dokazovat a je efektivnější jim zabránit vlastním přispěním.

   1. 🙂 no, tak snad policajti už od státu vytřískat víc nemohou… alespoň uvážíme-li, co městská policie, jmenujme naši humpoleckou, dělá.
    Ráno pěkně na přechod pro chodce, tam lelkuje do půl devátý, pak sedne do auta, které celou dobu stojí v zákazu, obloukem se vyhýbá našim hlučným, o to méně pracovitým spoluobčanům.
    Pokud snad někdo nahlásí na stanici krádež, je vám „vysvětleno“, že z důvodu nedostatku financí nelze k nahlášenému případu jet….
    Špatnou náladu spraví oběd a propsané bločky na pokuty,
    které bude jako večerníček roznášet na Kuchařově.
    „Delikventem“ bude ten, kdo se na vlastní nebezpečí nepřipoutá, pojede snad _nedej bože- 60 kilometrovou rychlostí…
    Výjimku udělí jen nedotknutelným- vedoucímu stavebního úřadu a dalším…..
    za tento způsob „pomoci a ochrany“ by rádi všichni ti bezděkové, paclíci, mašíci a další dostali přidáno?

    1. Včera jsem byl na Slovensku cca 200 Km do vnitrozemí po okreskách. Svítilo sluníčko a v každé vsi, pod každým kopečkem, všude policajti, žádný detailisti, brali i 5 km přes povolenou rychlost, do toho tam sem a tam jezdí mobilní radary. Je to policejní stát jak sviňa. V Humpolci by se městká pojicie zdržovala pod Rozkošákem ,pod dálnicí a na Pražské. Jen naivní lidé si myslí, že by vyháněli opilé lidi ze stromovky a podobně. Tím by si na sebe nevydělali

  2. Já bych se spíš ptal, pokud městskou policii, tak kdo ji zaplatí? Už letošní rozpočet města je v plusu jen díky prodeji bytů.

    1. Na kazdem rohu kamera a pod ni policajt? Pokud se Vam takove prostredi libi, prosim. Jen to procim nevnucujte vsem jako reseni.
     Neb restrikce resenim neni.

     1. A co je podle Vás řešení,nedělat nic ? Pokud to takto půjde dál tak ty party mladých „všehoschopných“ začnou terorizovat své okolí a to snad nikdo nechce ! Prevence i postihy je věc nutná a podle mého mínění je městská policie jedním z vhodných nástrojů.A ty řeči,že město na ni nemá jsou jen primitivní výmluvou.Udělal někdo seriozní analýzu co by to stálo ? Proč ji mají i menší města. Ale když se zcela zbytečně vyhodí 12 milionů na soukromou tenisovou halu tak holt peníze jinde chybí.Jde jen o nastavení priorit vážení.

     2. Nikdo tu nepsal „nedělat nic“, prevence a postihy jistě nutné jsou, to je bez debat. . O tenisové hale si můžeme myslet svoje. Ale pokud se ptáte, zda někdo udělal analýzu – tzn. sám data také nemáte, pak můžeme Váš na ničem nepostavený názor považovat za zrovna tak primitivní jako ten opačný.

     3. Uz jsem to tu nekde psal a zopakuji se – mestska policie nikdy nebude slouzit k tomu, co si od ni slibujete. Poradkove problemy case patecnich a sobotnich veceru nevyresi. V radu mesicu se zacykli v reseni snadnych „prestupku“ a vybirani pokut. MP je nez strojek na penize do mestske kasy, uz ze sve podstaty nemuze resit poradkove zalezitosti.

      Pokud mi nekdo muj nazor chce vyvratit, prosim o vyrocni zpravu mestske policie z libovolneho mesta o velikosti 5000-200 000 obyvatel ze ktere vyplyne, ze meli vice nez jednotky zasahu v soucinnosti s PCR a ze maji mene nez 50% zasahu v oblasti dopravnich prestupku. V tomto tisicileti se mi takovou nepodarilo najit.
      Kdyz dostanu dve takove, jsem ochoten debatovat o tom, ze se mohu mylit.

      EDIT: ted koukam ze nejsem prihlasen: Frantisek

     4. „Bohužel máte pravdu“ nezbývá než souhlasit. Je smutné, že opravdu města prakticky nemají páky toto řešit a stává se to začarovaným kruhem. Nejsnadějnější mi připadá rozšířit kamerový systém, ale i zde se najde řada odpůrců. Na druhou stranu, pokud jsou to veřejně přístupná místa nevidím důvod je nezačít monitorovat. I zde se pohybujeme ale v milionových částkách. Nejde ale nacpat kamery všude, to je jisté. A aby to bylo vůbec efektivní, zase je třeba lidský faktor, který toto bude sledovat a hlídat.

     5. Mate problem. Pokud opravdu nevidite duvod, proti monitoringu verejnych mist – mate problem. Mozne konce naznacil Orwell v romanu 1984.

      Aktualne se staci rozhlednout kolem sebe. Vyse popisovane negativni jevy nemizi, kamery pribyvaji. V pripade potreby se pak najednou buhviodkud vynori detailni zabery deni na ulici. Nevime kdo je porizuje a kdo je vyhodnocuje, ale kdyz je to potreba, tak najednou jsou. Vzpomente treba na nehodu kmotra Janouska v Praze. NA zaznam, ktery podle RSD nemel existovat a vecer ho vysilali na Prime. A jeste prostrihany (Lacinova kolize). etc. etc….
      A naopak, kdyz to potreba neni, tak nejsou. Sveho casu MP zmerila primatora Brna, ale protoze (sakra hloupa nahoda) byla rozbita cocka na radaru, nemohli ho pokutovat.

      Proste nechci kamery na kazdem rohu.

     6. Ano souhlasím že MP nevyřeší pořádek v nočních hodinách.
      Jen se podívejte na města kde funguje MP . MP si na sebe musí vydělat tak se zaměřují jen na vybírání pokud za parkování a jiné porušování předpisů řidičů ,třeba když nezaplatí parkovné ihned nasazují botičky(viz Havl.Brod) !!!!!!

      Pavel

     7. I to patří k práci MP,tak nevím co pořád kritizujete vybírání pokut.

      Jistě by bylo přínosem,kdy by v pravomocích jak MP, tak Policie ČR bylo v případě alkorvaček v okolí hospod přijít a zavřít podnik na 14 dnů pro výstrahu.Pak by měl každý majitel strach a ku.evsky by si rozmyslel komu v podniku nalejvat. A hned by se situace zlepšila.
      Jenže ve všem je pouze svoboda ,ale ne řád,takže bohužel podobný zákon nemáme. Chtělo by to v něčem dobré zákony z ciziny přejímat

     8. Zkuste si predstavit rozdil ve stavu popsanem slovy „i to patri k praci MP“ a „delaji jen to, aby si vydelali na sebe a jeste neco navic“

      TADY [www.dfens-cz.com] je pomerne jasne popsano, proc MP nebrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

BERNARD jenom letos investuje téměř 100 milionů do rozvoje

Čt Dub 11 , 2013
Humpolec 10. 4. 2013 – Rodinný pivovar Bernard připravil řadu investic, jejichž celková hodnota jenom v letošním roce dosáhne téměř 100 milionů korun. Čtěte dále:   D1 na Prahu před Humpolcem stojí

You May Like

Témata