Nejlepší jezdci ve všestrannosti se utkali v Humpolci

O víkendu 10. – 12. července zhlédly stovky diváků jezdecké klání v olympijské disciplině – všestrannost. V zahraniční konkurenci se Mistrem České republiky v kategorii seniorů a zároveň vítězem závodů CIC** stal Lubomír Vrtek z jezdeckého klubu při SOUZ Horní Heřmanice s koněm Dallas 1.

„Loňská vítězka Radka Dvořáková se letos umístila na druhém místě. Neobhájila sice svoje loňské prvenství, přesto předvedla výborný výkon,“ zhodnotil jeden z organizátorů Jiří Klubal. Třetí místo v této prestižní soutěži zaujal Miloslav Příhoda.


 


Jezdeckých závodů se zúčastnily stovky diváků nejen z Vysočiny, ale z celé republiky. „Mohli vidět ty nejlepší jezdce a koně z celé České republiky a také zahraniční účastníky. Mezinárodní soutěže se zúčastnili například jezdci z Velké Británie či Německa. V  sobotu večer jsme pro návštěvníky připravili již tradiční country zábavu,“ přiblížil důvody tak velké návštěvnosti Jiří Klubal.


 


Ve třech dnech musí jezdec i kůň zvládnout tři zkoušky. V drezurní zkoušce porota posuzuje ovladatelnost koně a uvolněnost jeho pohybu. V terénní pak musí kůň zdolat pevné překážky v daném limitu. Vyvrcholením soutěže je skoková zkouška. Dvojice, která v průběhu soutěže získá nejméně trestných bodů se stává vítězem.


 


Mezinárodní závody ve všestrannosti CCI** jsou pořádány v areálu Školního statku Humpolec od začátku devadesátých let minulého století a Mistrovství České republiky má tradici ještě o několik let delší.

Tisková zpráva

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zloději tentokrát zamířili do Jiřic

Út Čvc 14 , 2009
O uplynulém víkendu se neznámý pachatel zaměřil na obchod a kiosek v Jiřicích, odkud bral převážně alkohol a cigarety.

You May Like

Témata