Někdo se i ztratí. Kukuřičné bludiště v Humpolci je spletité

9

Originální bludiště si mohou projít lidé u Humpolce na Pelhřimovsku. Skrývá se v kukuřičném poli. Na okraji pole stojí dřevěná pergola se žlutým praporkem a barevná budka. Tady se nic netrhá, tady se bloudí.

Jak se bloudí v kukuřici vysvětluje Deníku správkyně bludiště Lucie Mastná. „Ideální je, když je kukuřice hodně vysoká. Bludiště u Humpolce je už druhý rok. Otevřeno máme každý den od devíti ráno do osmi večer. Od června do září, kdy místní zemědělci pole posečou,“ dodává.

Netradiční zelené bludiště má na svědomí parta nadšenců zvaná Kukuřičáci. V republice je labyrintů asi patnáct. Kukuřičné bludiště je podle Mastné druh rodinné zábavy. U nás novinka. V sousedním Německu se dospělí a děti baví běháním v kukuřici už nějaký rok.

Na návštěvníky bludiště v Humpolci čeká celá kukuřičná rodina. Tatík Otík, mamka Mína a jejich děti Kubík a Barča. „Návštěvníci procházejí s kukuřičnou rodinkou polem. Hledají různá skrytá písmenka a pak z nich skládají slova. Za to získají odměny,“ vysvětluje Mastná. Letos je kukuřičná soutěž ve znamení citátu Járy Cimrmana. Kdo si myslí, že běhání kukuřičným polem je nenáročná zábava pro malé děti, asi bude překvapený.

Kukuřičný labyrint v Humpolci má levné vstupné a měří dva kilometry. Jedna cestička protíná druhou, návštěvník s horším orientačním smyslem za chvíli neví, kde je. „V kukuřici se dá opravdu zabloudit, ale my na začátku cesty každému vysvětlíme, jak přivolat pomoc,“ zdůrazňuje paní Lucie a upozorňuje, že cílem bludiště je přimět hlavně děti k pohybu. „Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven,“ dodává s úsměvem. Do bludiště mohou i matky s kočárky, také psi ale jen na vodítku.

Axl

9 thoughts on “Někdo se i ztratí. Kukuřičné bludiště v Humpolci je spletité

 1. Kdyz jsem byl jeste maly kluk…. 🙂 prohaneli jsme se kukurici taky. Ovsem nemuseli jsme za to platit.

  1. To ano.. Ale dneska je trochu jiná doba. Mladí vysedávají u počítačů a telefonů. Nedávno jsem jel kolem, a podle mého je to dobrý a hezký počin.

   1. OK. Beru. Podle me je ale doba stejna, jenom lidi se trochu zmenili. No spis zleniveli. Proc by treba nemohla jit rodinka misto do kukurice na prochazku do lesa. Vzdyt to muze byt uplne stejne zajimave jako smajdani v kukurici. Tim to ale neodsuzuju. Kazdy ma jinou volbu. Treba jako dalsi vec nechapu, proc stat 2 hodiny v Peci na lanovku na Snezku, nez to proste vyjit po svych….

    1. Ano, naprosto s Vámi souhlasím. Navíc i v tom lese se dá pro děti zapojit ten herní prvek, třeba formou geocachingu. Ale pořád si myslím, že je dobré že to někdo dělá a připravuje a že to vytáhne děti na vzduch.

 2. Nesmyslná domácí vězení během coronacomedy napáchaly i na dětech zlozvyky. Na místo tloustnutí při civění do mobilů a pc je každý takový počin přínosem.

  1. Asi jste měl štěstí,že vás koronavir nijak nezasáhl.. Nebo opravdu s lehčím průběhem, já bohužel znám ty horší případy a konce. Takže komedií bych to fakt nenazýval. A že byla opatření? Byly země,kde byla opatření ještě přísnější. Ale Češi mlátí hubou. Děti tloustly i před coronou, to každý ví.

  2. No vzdyt se muzou ale hybat i bez tohodle. Tak at jdou janevim treba do lesa. Nebo se projet na kole… tohle nikoho nezachrani, vubec nechapu, ze je za to nekdo ochotny platit. Tim to neodsuzuju. Jen nechapu to mysleni lidi, ze za tohle zaplati. Vzdyt je tak spatne a zle. Vsechno zdrazilo….

 3. Jasne, je strasne zle 🤣 Silnice a letiste preplneny dovolenkari, hotely obsazeny, parkoviste pred markety narvana auty stejne jako vrchovate voziky u pokladen. V drahych hospodach se bez rezervace nenajis. Lide se rvou o stavebni pozemky a byty, na nova auta se ceka. Tomu rikam bida jako prase 🤣🤣🤣

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Spolkový dům a budovu školy v ulici Husova čeká výrazná proměna

Po Srp 7 , 2023
Mimořádná investice se připravuje v rámci plánované revitalizace městského bloku „Spolkový dům – Husova“.

You May Like

Témata